wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Syn Jacka Kurskiego przerwał milczenie. Podjął zadziwiające decyzje, chce pozwać członka rodziny i zmienić nazwisko

29 Lipca 2020

Autor tekstu:

Maria Hędrzak

Udostępnij:

Syn Jacka Kurskiego, Antoni po raz pierwszy od czasu publikacji "Gazety Wyborczej" zdecydował się otwarcie zabrać głos. Mężczyzna, którego oskarżono o molestowanie córki przyjaciół rodziny, gdy ta była jeszcze nieletnia, prz

Syn Jacka Kurskiego znalazł się jakiś czas temu na czołówkach największych polskich mediów. "Gazeta Wyborcza" opublikowała bowiem obszerny wywiad z Magdą Nowakowską, która jest córką dawnych znajomych Jacka i Moniki Kurskich. Rodziny wspólnie spędzały wakacje, w czasie których Antoni Kurski miał molestować 9-letnią wówczas dziewczynę. Sprawą w przeszłości zajęła się zresztą prokuratura, jednak śledztwo umarzano dwukrotnie. 

Syn Jacka Kurskiego, Antoni przerwał milczenie

Wkrótce po publikacji GW swoje oświadczenie w sprawie wydał Jacek Kurski. Zapowiedział w nim pośrednio, że jego syn sam będzie komentował sprawę, gdy uzna to za właściwe. Dziś "Super Express" opublikował fragment rozmowy z Antonim Kurskim, w której ten odpiera wszystkie zarzuty pod swoim adresem.

- Jeszcze jestem w szoku po lekturze "Gazety Wyborczej". Skala podłych kłamstw jakie wylano na mnie boli i przygniata. Jak mam teraz udowodnić, że nie jestem wielbłądem? Gazeta Wyborcza znalazła niewinną ofiarę, na której można zarobić. Im chodzi o polityczną zemstę. Oni chcą linczem na mnie wyrównać polityczne porachunki z Jackiem Kurskim. Co mam więcej powiedzieć? Że jestem niewinny? Jestem. Że jestem na przemian wściekły i załamany? Jestem - powiedział Antoni Kurski, twierdząc także, iż "nigdy nie skrzywdził dziecka, nigdy nikogo nie pobił ani nie zrobił krzywdy drugiej osobie".

Syn Jacka Kurskiego dodał także, iż jego zdaniem "Nowakowscy nienawidzą jego ojca". Utrzymał więc linię, którą w swoim oświadczeniu przyjął rodzic, pośrednio przekonując, że oskarżenia mają jedynie stanowić zemstę. Zapewniał także, iż Jacek Kurski w żaden sposób nie wpływał na prokuraturę w czasie prac nad jego sprawą.

Batalia sądowa i zmiana nazwiska

Ostatecznie Antoni Kurski zdradził także, jakie są jego plany na najbliższy czas. Jak możemy wnioskować, sprawa szybko nie dobiegnie końca.

- Składam dwa pozwy sądowe; przeciwko GW i Magdzie Nowakowskiej. Brzydzę się ale muszę wystąpić przeciwko oszczercom. Brzydzę się podwójnie, bo pozwę również mojego stryja Jarka Kurskiego, który nie miał żadnych hamulców moralnych, by zachować się jak współczesny szmalcownik. (...) Trzyma mnie przy życiu miłość do mojej narzeczonej i praca. Myślę o zmianie nazwiska i wyjeździe gdzieś, gdzie nie sięgają ludzka podłość i nikczemność - stwierdził dla "Super Expressu".

Źródło: Super Express

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >