wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Pani Magdalena wiedziała, że jej mały synek pilnie potrzebuje pomocy medycznej. Aż trudno uwierzyć, ile czekała na wizytę u specjalisty

11 Lipca 2020

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Syn pani Magdaleny z Torunia, choć wydaje się to nieprawdopodobne, zmuszony był czekać 5 lat na to, by móc zostać przyjętym do specjalisty. Sprawa 8-letniego chłopca najlepiej obrazuje kondycję, w jakiej znajduje się polska służba zdrowia. Rzecznic

Historię pani Magdaleny z Torunia przytacza se.pl. Kobieta jest wdową wychowującą na własną rękę kilkoro dzieci. Jak czytamy, w 2015 roku usiłowała ona zarejestrować 8-letniego synka na wizytę u ortodonty w Regionalnym Centrum Stomatologii w Toruniu. Usłyszawszy możliwą datę przyjęcia chłopca, myślała, że to jedynie kiepski żart.

Syn kobiety przyjęty po 5 latach

Kilkumiesięczny okres oczekiwania na wizytę wyprowadziłby z równowagi niejednego rodzica. Pierwszym terminem, na który zapowiedziano przyjęcie 8-latka, był jednak rok 2020. Jak mówi "Super Expressowi" pani Magdalena, niedawno otrzymała niespodziewany telefon z kliniki.

– Zadzwoniła do mnie pani z rejestracji i powiedziała, że mam z synkiem wizytę u ortodonty. Bardzo dobrze, że mi o tym przypomniała, bo ja już zapomniałam, że się rejestrowałam do ortodonty. Przecież to było 5 lat temu! – mówi dziennikowi torunianka.

O powody tak zaskakującego czasu oczekiwania na zabieg dziennik postanowił zapytać przedstawicieli toruńskiej placówki. – Ortodontów, którzy są na kontrakcie z NFZ, jest po prostu za mało... – przekazała "SE" rzecznika prasowego szpitala wojewódzkiego w Toruniu, któremu podlega wspomniane Regionalne Centrum Stomatologii.

Źródło: se.pl

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >