Syn pani Magdaleny czekał 5 lat na wizytę u specjalisty.. PeakPxŹródło: PeakPx
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 11 Lipca 2020

Pani Magdalena wiedziała, że jej mały synek pilnie potrzebuje pomocy medycznej. Aż trudno uwierzyć, ile czekała na wizytę u specjalisty

Syn pani Magdaleny z Torunia, choć wydaje się to nieprawdopodobne, zmuszony był czekać 5 lat na to, by móc zostać przyjętym do specjalisty. Sprawa 8-letniego chłopca najlepiej obrazuje kondycję, w jakiej znajduje się polska służba zdrowia. Rzeczniczka toruńskiej placówki tłumaczy się niewystarczającą liczbą lekarzy.

Historię pani Magdaleny z Torunia przytacza se.pl. Kobieta jest wdową wychowującą na własną rękę kilkoro dzieci. Jak czytamy, w 2015 roku usiłowała ona zarejestrować 8-letniego synka na wizytę u ortodonty w Regionalnym Centrum Stomatologii w Toruniu. Usłyszawszy możliwą datę przyjęcia chłopca, myślała, że to jedynie kiepski żart.

Skandaliczna audycja u Tadeusza Rydzyka w Radiu Maryja. Ksiądz uczył kobiety, co robić z mężem w sypialni, przypominamySkandaliczna audycja u Tadeusza Rydzyka w Radiu Maryja. Ksiądz uczył kobiety, co robić z mężem w sypialni, przypominamyCzytaj dalej

Syn kobiety przyjęty po 5 latach

Kilkumiesięczny okres oczekiwania na wizytę wyprowadziłby z równowagi niejednego rodzica. Pierwszym terminem, na który zapowiedziano przyjęcie 8-latka, był jednak rok 2020. Jak mówi "Super Expressowi" pani Magdalena, niedawno otrzymała niespodziewany telefon z kliniki.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Iwona Wieczorek zaginęła 10 lat temu. Dramatyczne słowa matki wyciskają łzy
2. Są ofiary, żywioł nie miał litości. Nasi sąsiedzi walczą z dramatem 

– Zadzwoniła do mnie pani z rejestracji i powiedziała, że mam z synkiem wizytę u ortodonty. Bardzo dobrze, że mi o tym przypomniała, bo ja już zapomniałam, że się rejestrowałam do ortodonty. Przecież to było 5 lat temu! – mówi dziennikowi torunianka.

O powody tak zaskakującego czasu oczekiwania na zabieg dziennik postanowił zapytać przedstawicieli toruńskiej placówki. – Ortodontów, którzy są na kontrakcie z NFZ, jest po prostu za mało... – przekazała "SE" rzecznika prasowego szpitala wojewódzkiego w Toruniu, któremu podlega wspomniane Regionalne Centrum Stomatologii.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niejeden może im pozazdrościć. Wielu Polaków otrzymuje podwójną waloryzację
  2. Wybuch gazu w Grójcu. Trwa akcja ratunkowa, strażacy ewakuują budynek
  3. Iwona Wieczorek zaginęła 10 lat temu. Dramatyczne słowa matki wyciskają łzy
  4. Zwabił małego chłopca, chciał go skrzywdzić i wykorzystać. Zatrważające sceny w polskim mieście, ruszyła obława
  5. Zaskakująca wpadka na żywo w RMF FM. Dziennikarz był przekonany, że nikt go nie słyszy, a wciąż pozostawał na antenie
  6. Fotoradar uwiecznił "najszybszy" samochód świata. Wskazał ponad 700 km/h

Źródło: se.pl