wtv.pl
Wikimedia Commons, Aragorn25x, licencja: https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/deed.en [zdjęcie wykadrowane]

Studenci musieli w tłumie czekać na kolokwium. Na miejsce wezwano policję

7 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Julian Bakuła

Udostępnij:

Podczas środowego kolokwium z patomorfologii na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach nie zadbano o możliwość przestrzegania przez studentów obowiązujących obostrzeń. Stłoczeni na korytarzu czekali na wpuszczenie do auli.

Jak donosi Dziennik Zachodni, w środę na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach odbyło się kolokwium z patomorfologii dla studentów 3. roku na kierunku lekarskim, podczas którego nie zadbano jednak o możliwość przestrzegania przez uczestników obowiązujących obostrzeń sanitarnych.

"Koronaparty dla studentów" na Śląskim Uniwersytecie Medycznym

- W dobie pandemii Śląski Uniwersytet Medyczny zorganizował koronaparty dla studentów - napisała w wiadomości przesłanej do Dziennika Zachodniego jedna z piszących kolokwium studentek.

Czekający na egzamin studenci mieli tłoczyć się w korytarzu uczelni, czekając na otwarcie auli. Chociaż mieli na twarzach maseczki, ze względu na ograniczoną przestrzeń nie byli w stanie zachowywać odpowiedniego dystansu

- Mając świadomość, iż szczepionka nie chroni nas przed przenoszeniem wirusa oraz biorąc pod uwagę fakt, że nadal nie wszyscy zostaliśmy zaszczepieni, jesteśmy bardzo zaniepokojeni tym, jak będą wyglądały egzaminy podczas letniej sesji - przywołuje wypowiedź jednej ze studentek Śląskiego Uniwersytetu Medycznego Dziennik Zachodni. 

Według Dziennika Zachodniego nieprawidłowości w organizacji kolokwium nie ograniczały się do tłoku na korytarzu. Obostrzeń sanitarnych nie przestrzegano także w trakcie samego egzaminu.

Kaja Godek

Kaja Godek krytykuje akcję "Kochajcie mnie, mamo i tato"

CZYTAJ DALEJ

- Kierowniczka ćwiczeń, rozdając wczoraj testy, chodziła po sali z maseczką na brodzie, liżąc palce i rozdając kartki, żeby je sobie rozkleić. Tak więc dostaliśmy polizane kartki - relacjonowali cytowani przez Dziennik Zachodni studenci.

Policja wezwana na miejsce przez zaniepokojonych studentów nie dopatrzyła się jednak żadnych nieprawidłowości w organizacji kolokwium, chociaż zdaniem rozmówców Dziennika Zachodniego wynikało to ze zbyt późnego przybycia funkcjonariuszy.

Gdy zawitali na uniwersytecie, aula już opustoszała. Jak podaje Dziennik Zachodni, do sprawy odniosła się rzeczniczka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego Agata Pustułka.

- W auli, która może zgromadzić maksymalnie 376 osób, w każdej z tur miało zdawać po około 100 ludzi, a zatem wszystkie epidemiczne warunki były zachowane. Sala posiada klimatyzację. Znajdowały się w niej dodatkowe maseczki oraz środki do dezynfekcji - przywołuje wypowiedź rzeczniczki Dziennik Zachodni.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: dziennikzachodni.pl


Podobne artykuły

W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >
W Czaczu w Wielkopolsce służby wezwane zostały do samobójcy

Polska

Samobójstwo 27-latka w Czaczu w Wielkopolsce. Mężczyzna powiesił się na drzewie

Czytaj więcej >