wtv.pl > Polska > Straż Graniczna: przy granicy polsko-białoruskiej zmarła kolejna osoba
Maria Glinka
Maria Glinka 19.03.2022 09:11

Straż Graniczna: przy granicy polsko-białoruskiej zmarła kolejna osoba

straż graniczna (2)
Jakub Kamiński / East News

Straż Graniczna przekazała kolejne niepokojące informacje z granicy polsko-białoruskiej. Minionej nocy zmarła kolejna osoba. To już czwarta ofiara od początku wprowadzenia stanu wyjątkowego.

Grupa migrantów zatrzymana, jedna osoba nie żyje

Straż Graniczna opublikowała nowe, wyjątkowo tragiczne, informacje z pasa granicznego. W nocy w odległości 500 m od granicy z Białorusią służby zatrzymały grupę imigrantów. Byli to obywatele Iraku.

Jedna osoba była w ciężkim stanie. Na miejscu pojawił się zespół pogotowia. Mimo reanimacji mężczyzny nie udało się uratować.

Z informacji Straży Granicznej wynika, że Irakijczyk zmarł prawdopodobnie z powodu zawału serca. Drugi z zatrzymanych mężczyzn uzyskał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Przebywa w szpitalu.

To już 4 ofiara przy granicy polsko-białoruskiej

Dzisiejsze oświadczenie Straży Granicznej dowodzi, że sytuacja w pasie granicznym nie jest ustabilizowana, mimo wprowadzonego 2 września stanu wyjątkowego. To już 4 ofiara, na którą trafiły służby.

W niedzielę 19 września rzeczniczka SG ppor. Anna Michalska poinformowała, że w trzech różnych miejscach przy granicy z Białorusią znaleziono zwłoki trzech osób. Z kolei komendant główny SG Tomasz Praga przekazał, że zmarłą kobietę znaleziono również po stronie białoruskiej.

Na obszarze objętym stanem wyjątkowym nie mogą pracować organizacje pozarządowe ani media. Jedyne informacje na temat sytuacji w pasie granicznym pochodzą od władzy i służb.

Kilkadziesiąt minut temu premier Mateusz Morawiecki opublikował nowy wpis na temat kryzysu przy granicy.

Co dalej ze stanem wyjątkowym, który kończy się 1 października? Rząd podejmie decyzję w tej sprawie w ciągu najbliższych kilku dni. Do przedłużenia stanu wyjątkowego niezbędna jest zgoda prezydenta RP i Sejmu. Posłowie będą nad tym debatować prawdopodobnie już w środę 29 września.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Powiązane