Uczestniczki Strajku Kobiet otrzymały radę od radnego PiS.. WTVŹródło: WTV
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 29 Listopada 2020

"Gdyby dobrze się prowadziły, aborcje nie byłyby potrzebne". Skandaliczne słowa polityka

Uczestniczki Strajku Kobiet otrzymały radę od radnego z województwa podlaskiego. "Żeby panie źle się nie prowadziły, aborcje nie byłyby potrzebne", miał stwierdzić polityk w trakcie rady miejskiej w Wysokim Mazowieckim.

W sobotę po raz kolejny stolicę opanowały manifestacje Ogólnopolskiego Strajku Kobiet trwające niemal nieprzerwanie od 22 października, gdy zarządzany przez Julię Przyłębską Trybunał orzekł, że aborcja w przypadku ciężkiego uszkodzenia płodu jest niezgodna z konstytucją.

Zadzwoniła do TVP Info, na wizji wsparła Martę Lempart i rzuciła mocnym słowem. Zadzwoniła do TVP Info, na wizji wsparła Martę Lempart i rzuciła mocnym słowem. "Mam stuprocentowe prawo"Czytaj dalej

Kolejny dzień Strajku Kobiet

Choć uczestnicy protestów po raz kolejny wyszli na ulice w licznych polskich miastach, najgoręcej niemal klasycznie było w Warszawie. Demonstranci zebrali się rondzie Dmowskiego, by tabliczkę z nazwą patrona zastąpić nowym napisem "Rondo Praw Kobiet".

Podczas gdy manifestanci próbowali zablokować ruch na Trasie Łazienkowskiej, do gry po raz kolejny weszła policja. Wobec uczestników użyto gazu, a jedną z poszkodowanych została posłanka KO Barbara Nowacka.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
2. TVP dostała 4,8 miliarda złotych z budżetu państwa. Inne państwowe spółki mogą tylko pomarzyć o takich pieniądzach
3. Płaca minimalna 2021 do góry, znamy stawki. Uwaga, wzrosną także kary dla wszystkich
4. Rzecznik policji: Funkcjonariusze nie wiedzieli, że zatrzymują dziennikarkę. Tymczasem na zdjęciach widać coś innego

W trakcie minionego miesiąca Strajk Kobiet dotarł również do niewielkich miejscowości, w tym do Wysokiego Mazowieckiego w województwie podlaskim.

To właśnie do kilkuset osób, które poparły demonstracje przeciw decyzji TK, swoje słowa miał skierować radny Karol Nowicki.

Radny nikogo nie obraził?

Polityk miał powołać się na artykuł 38 Konstytucji, według którego państwa zapewnia prawną ochronę życia każdemu człowiekowi. Karol Nowicki zaznaczył, że "jako osoba wierząca i praktykująca, musi bronić życia od poczęcia do naturalnej śmierci, a także Kościoła".

Treść wypowiedzi radnego przytacza "Gazeta Wyborcza".

Wyciek ze służb w sprawie Romana Giertycha. Wyciek ze służb w sprawie Romana Giertycha. "Nikt się nie wywinie"Czytaj dalej

Te panie, żeby się niektóre prowadziły dobrze, to nie byłyby potrzebne aborcje – stwierdził samorządowiec z Wysokiego Mazowieckiego.

Choć część radnych miasta miała być wyraźnie oburzona wypowiedzią Nowickiego, polityk uzyskał poparcie od samego burmistrza miasta, według którego uczestniczki Strajku Kobiet nie powinny czuć się urażone.

– Nikogo tym słowem nie obraził. Powiedział prawdę, bo dzisiaj jest taka antykoncepcja, takie środki, że nikt nie musi w ciążę zachodzić... – miał stwierdzić związany z Prawem i Sprawiedliwością Jarosław Siekierko, którego wypowiedź przytacza "Wyborcza".

źródło: Gazeta Wyborcza

Jurek Owsiak został nagrany na Strajku Kobiet. Dyskutował z policją, Jurek Owsiak został nagrany na Strajku Kobiet. Dyskutował z policją, "zbieramy, aby twoje dzieci także ratować"Czytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Oficjalnie wydano już rozporządzenie. Nowe restrykcje na nadchodzące święta
  2. Najbardziej niezwykły domowy chleb na świecie. Potrzebujesz 1 osobliwego składnika, smakuje wybornie
  3. Szczegóły tajnego pogrzebu Henryka Gulbinowicza. Na grobie nietypowy wieniec
  4. "Pokaż, że masz jaja". Ostre słowa w stronę Przemysława Czarnka na antenie Polsat News
  5. "Uważaj na głowę". Niesamowita inicjatywa Szpitala Klinicznego w Krakowie
  6. Nic, tylko zazdrościć. Doda pokazała zdjęcie inne niż pozostałe, wypoczywa bardzo daleko od Polski
  7. 5-letnie dziecko dokonało niewiarygodnego odkrycia. Archeolodzy nie mogą uwierzyć