Brutalny atak podczas Strajku Kobiet. twitter.com/lotnabrygada
Źródło: twitter.com/lotnabrygada
Wszystkie wideo autora Paweł Sekmistrz
Autor Paweł Sekmistrz - 19 Listopada 2020

Brutalne pobicie na Strajku Kobiet. Przerażające nagranie w sieci

Strajk Kobiet nie zwalnia tempa. Wczoraj przy ul. Wiejskiej rozpoczęła się akcja protestacyjna pod nazwą "Blokada Sejmu". Manifestacje przeniosły się później bliżej centrum Warszawy, gdzie doszło do skandalicznych czynów ze strony polskiej policji. W internecie pojawiło się nagranie, na którym wyraźnie widać jak jeden z mężczyzn, podejrzewany o bycie nieumundurowanyn funkcjonariuszen atakuje uczestnika przy pomocy pałki teleskopowej.

Świadkowie wczorajszej akcji protestacyjnej Strajku Kobiet, która rozpoczęła się przed budynkiem Sejmu, mówią o skandalicznym zachowaniu policji. Funkcjonariusze mieli stosować wobec protestujących rozwiązania siłowe, wiele osób ucierpiało wskutek użycia gazu łzawiącego. W sieci opublikowany został również filmik, na którym wyraźnie widać, jak jeden z mężczyzn bije protestujących pałką teleskopową.

Podczas programu na żywo Grabowski dowiedział się o śmierci bliskiej osoby. Zareagował w najmniej spodziewany sposóbPodczas programu na żywo Grabowski dowiedział się o śmierci bliskiej osoby. Zareagował w najmniej spodziewany sposóbCzytaj dalej

Dantejskie sceny podczas Strajku Kobiet

Protesty Strajku Kobiet trwają niemalże nieprzerwanie od 22 października, kiedy to Trybunał Konstytucyjny wydał orzeczenie, w myśl którego aborcja embriopatologiczna została uznana za niezgodną z polskim prawem. Postanowienie szybko spotkało się z oburzeniem opinii publicznej. Polskie kobiety postanowiły wyjść na ulice miast, by manifestować swój sprzeciw wobec łamania podstawowych praw człowieka.

Złamanie jednego z filarów tzw. kompromisu aborcyjnego, który obowiązywał od 1993 r. doprowadziło do szerokiej akcji protestacyjnej, która swym zasięgiem objęła cały kraj. Przez ulice polskich miast przetaczały się strajki, których uczestnicy nieśli transparenty i głośno skandowali hasła wyrażające niezadowolenie wobec polityki prowadzonej przez rząd Prawa i Sprawiedliwości.

Dziennikarka TVP próbowała wtargnąć do siedziby Strajku Kobiet. Ochroniarz musiał siłą ją powstrzymaćDziennikarka TVP próbowała wtargnąć do siedziby Strajku Kobiet. Ochroniarz musiał siłą ją powstrzymaćCzytaj dalej

Wczoraj o godz. 18 w Warszawie rozpoczęła się kolejna wielka manifestacja Strajku Kobiet. Akcja pod nazwą "Blokada Sejmu" zakładała odbycie się demonstracji przed budynkiem obrad przy Wiejskiej. Na wiele godzin wcześniej, policja zabezpieczyła pobliskie ulice, odgradzając je metalowymi barierkami. Długość "płotu" sięgała aż do placu Trzech Krzyży.

W pogotowiu czekały również setki policjantów, choć wg. relacji uczestników wczorajszego Strajku Kobiet, wielu z nich nie miało nic wspólnego z ochroną pokojowej manifestacji. Funkcjonariusze użyli wobec protestujących siły. W sieci pojawiły się przerażające nagrania, z których jedno szczególnie mrozi krew w żyłach.

Pobicie pałką teleskopową

Wczorajszy Strajk Kobiet, choć zaczął się przy ul. Wiejskiej, jakiś czas później przeniósł się bliżej centrum Warszawy. Tam policja rozpoczęła proces legitymowania uczestników manifestacji. Niestety podczas wczorajszych wydarzeń doszło do wielu skandalicznych zachowań ze strony mundurowych. W wyniku użycia gazu łzawiącego, ucierpiała m.in. przewodnicząca Strajku Kobiet, Marta Lempart.

Doszło również do wielu incydentów z użyciem siły przez mężczyzn, podejrzewanych o bycie nieumundurowanynymo funkcjonariuszami policji. Szczególnie wstrząsające jest nagranie, które opublikowane zostało na Twitterze i wciąż przekazywane jest dalej przez wielu użytkowników portalu społecznościowego. Widzimy na nim mężczyznę ubranego w strój cywilny, który otwiera pałkę teleskopową, a następnie uderza nią na oślep manifestantów Strajku Kobiet.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Czy Agata Duda bez słów całkowicie sprzeciwiła się mężowi? Symboliczne zdjęcia obiegają sieć
2. Biedronka znów zaskoczyła. W sieciówce kupisz supertanio produkty do domu, które sprawią Ci wiele radości
3. Czy Tadeusz Rydzyk chce doprowadzić do upadku większości PiS? Pojawiła się zaskakująca opinia

Zachowanie agresora nie wydaje się być niczym uzasadnione. Mężczyzna zachowuje się jak oprawca w szale przemocy. Wyraźnie widać, że nerwowo porusza się po jezdni, szukając potencjalnych ofiar, a następnie nie zwróciwszy szczególnej uwagi na kim skupia się jego agresja, z dzikim zapałem okłada przypadkowych uczestników Strajku Kobiet.

Te straszne obrazki wskazują wyraźnie na to, z jak wielkim chaosem organizacyjnym przyszło mierzyć się w swoich szeregach polskiej policji. Komentatorzy są bezlitośni. Wielu wytyka rządowi, że takie sytuacje zdarzać się mogły w dzisiejszych czasach jedynie na Białorusi. Skandaliczne nagranie nie pozostawia złudzeń - skala przemocy wobec manifestantów Strajku Kobiet przekroczyła wszelkie granice.

Dziennikarz TVN potajemnie dostał się na szkolenie Straży Narodowej. Zatrważające szczegóły, wszystko wyszło na jawDziennikarz TVN potajemnie dostał się na szkolenie Straży Narodowej. Zatrważające szczegóły, wszystko wyszło na jawCzytaj dalej

Wczorajszy protest zgromadził kilka tysięcy osób. Zakończył się tuż po godz. 23.

Zdjęcie wyróżniające przedstawia screen nagrania zamieszczonego na Twitterze "Lotna Brygada Opozycji" (twitter.com/lotnabrygada)

źródło: wp.pl, twitter.com/lotnabrygada, twitter.com/MarcinTerlik

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Objawy chorób serca, które dostrzeżesz gołym okiem. Nigdy ich nie lekceważ
  2. Niezwykle pyszna surówka z ogórków kiszonych. Jest ważny powód, aby ją jeść
  3. Kasia i Aleksandra wzięły ślub w Polsce, teraz wychowują małego chłopca. "Okazał się naprawdę cudownym maleństwem"
  4. Psy zaatakowały 11-latka, zadały mu bardzo dotkliwe rany. Dziecko trafiło do szpitala
  5. Sławomir Świerzyński się nie hamował, padły mocne słowa. Wokaliści disco polo nie mogli dłużej milczeć
  6. Uwaga, będą duże zmiany w pogodzie. Zacznie się w piątek. Trzeba uważać zwłaszcza nad morzem
  7. Rząd wspiera rozwój fotowoltaiki. Ogromne pieniądze czekają na Polaków