wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Dzieje się. Strajkujący blokują drogi, policja zaczyna podejmować działania

2 Listopada 2020

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Trwają protesty Ogólnopolskiego Strajku Kobiet. Manifestanci zablokowali część dróg w Warszawie. To ciąg dalszy manifestacji przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Do akcji wkroczyła policja.

Trwają demonstracje przeciw wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego, który w czwartek, 22 października, orzekł, że aborcja w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu lub jego nieuleczalnej choroby zagrażającej życiu jest niezgodna z polską konstytucją.

Kolejny dzień Strajku Kobiet

Dziś zorganizowano blokady najważniejszych ulic w Warszawie. Jak wskazuje internetowy serwis radia RMF, protestujący wyznaczyli dziesięć głównych miejsc w stolicy, w których ruch uliczny zostanie wstrzymany.

Mowa o rondach de Gaulle’a, Waszyngtona, Radosława, ONZ, Daszyńskiego, placu Konstytucji, Zawiszy, na Rozdrożu, a także Trasie Łazienkowskiej. Oprócz tego okolicach metra Ratusz Arsenał oraz ulicy Puławskiej 17, przy dawnym kinie Moskwa. Tuż przed godziną 18 pojawiły się ponadto doniesienia o blokadzie przy Dworcu Wileńskim.

Na rondzie de Gaulle'a znajduje się około kilkaset do tysiąca osób. Strajkujących wciąż jednak przybywa. Na miejscu złożono też chryzantemy symbolizujące, rzecz jasna, ostatnią decyzję rządzących o zamknięciu cmentarzy.

Próbę rozbicia blokad, w tym m.in. na wspomnianym Dworcu Wileńskim, podjęła już stołeczna policja. Członkowie blokady pod placem Na Rozdrożu mieli zostać legitymowani przez funkcjonariuszy.

zdjęcie: Twitter/@sbalcerac

Jednocześnie prowadzone są manifestacje przedstawicieli środowisk twórczych. Protestujący na stołecznym placu Zamkowym postulują m.in. o dopłaty oraz rekompensaty wobec strat poniesionych przez pracowników szeroko pojętej kultury w czasach epidemii koronawirusa. Jedną z przemawiających osób był choćby lider zespołu Ich Troje Michał Wiśniewski, Natalia Niemien oraz menadżerowie gwiazd.

Z najnowszych informacji wynika, że członkowie wszystkich blokad mają zmierzać pod Sejm.

źródło: Onet

Podobne artykuły

Polska

Prof. Simon otrzymuje groźby śmierci za namawianie do szczepień. Członek Rady Medycznej przy premierze na celowniku?

Czytaj więcej >

Polska

Znamy wyniki sekcji zwłok 19-latki, która zginęła w Katowicach. Stwierdzono rozległe obrażenia

Czytaj więcej >
Marek BAZAK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Kłodzko. Tragedia na torach. Zginęła kobieta

Czytaj więcej >
Marek BAZAK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Musi zapłacić zaległy abonament RTV, mimo że nie ma telewizora. Dziwna reakcja Poczty Polskiej

Czytaj więcej >
Twitter & Śląska Policja

Polska

Wypadek w Katowicach. Pojawiło się nowe nagranie, pokazuje zupełnie inną perspektywę

Czytaj więcej >
Pixabay/cbakobus - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Popularne produkty wycofane ze sklepów. Aż 12 rodzajów lodów skażonych tlenkiem etylenu

Czytaj więcej >