wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Policja zaczęła używać przemocy wobec protestujących? Radiowozy obstawiają ul. Jasną, blokują wszystko

13 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Paweł Sekmistrz

Udostępnij:

Strajk rozpoczął się o godz. 12.00, a już otrzymujemy sygnały o blokowaniu go przez oddziały policji. Pojawiają się również doniesienia o pierwszych przypadkach przemocy wobec uczestników. Choć funkcjonariusze próbują odeprzeć poch&oa

W Warszawie trwa strajk różnych środowisk społecznych, sprzeciwiających się polityce rządu. Otrzymujemy pierwsze sygnały o atakach policji na demonstrantów.

Policja próbuje powstrzymać strajk 

O 12.00 w Warszawie rozpoczęła się manifestacja różnych grup społecznych walczących o swoje prawa i negujących decyzje podejmowane przez rząd Prawa i Sprawiedliwości. Obecni są m.in. uczestnicy Strajku Kobiet, organizacji "Obywatele RP", a także polscy przedsiębiorcy

Do manifestujących zostały już wysłane zmasowane oddziały policji, które mają za zadanie zabezpieczyć nieoczekiwany protest na ulicach Warszawy. 

Otrzymujemy także pierwsze sygnały o interwencjach funkcjonariuszy. Mundurowi za wszelką cenę próbują powstrzymać demonstrację, dzieląc ją w kilku miejscach i zmuszając uczestników do wycofania się w mniejsze uliczki.

Stanowcze działania służb

Na komunikatorze Telegram organizatorzy protestu przekazują wpisy, które mają za zadanie nie dopuścić do podziału protestu. 

Tłum wraca na Marszałkowską, kochani to chyba pora na bieganko! Demo jest rozciągnięte, szybko dołączcie do reszty, bo nie złamią nas tylko gdy będziemy trzymali się razem - czytamy w jednej z wiadomości. 

Wygląda też na to, że policji udaje się osiągnąć swój cel. 

Marsz się trochę rozdzielił. Nieważne gdzie jesteście, kierujcie się na plac Bankowy! - apelują organizatorzy. 

Wszystko wskazuje też na to, że wśród policjantów, podobnie jak 18 listopada, pojawili się nieumundurowani funkcjonariusze

Z komendy głównej wyruszyły kolejne nieoznakowane radiowozy z tajniakami w moro. - czytamy we wiadomościach na Telegramie. Pod hotelem Sofitel doszło też do użycia gazu pieprzowego wobec uczestników Strajku Kobiet. 

Podczas protestu padają hasła, które już wielokrotnie słyszeliśmy podczas manifestacji przeciw decyzji Trybunału Konstytucyjnego. "Rewolucja jest kobietą!", "J**ać PiS" - krzyczą uczestnicy demonstranci. Pochód zbliża się już do Krakowskiego Przedmieścia, a zatrzyma się prawdopodobnie przed Pałacem Prezydenckim. Wg. informacji podawanych w mediach, członkowie protestów mają udać się również pod dom Jarosława Kaczyńskiego.

Dzień protestów i stanowczej reakcji policji jest wyjątkowo symboliczny. Obchodzimy dziś wszak rocznicę wprowadzenia stanu wojennego.  

źródło: Telegram: gdzie_co_wwa, onet.pl

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >