wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Policja aresztuje aktywistów na ulicach Warszawy. "Skuta z tyłu, zapakowana przez tajniaków do radiowozu", co się dzieje?

4 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

"Stop Bzdurom" umieściło ważny komunikat na swoim Facebooku. Funkcjonariusze policji zatrzymali dwie aktywistki. Jedna z nich została ujęta na środku ulicy, bez podania powodu. W mieszkaniu osoby wspierającej aresztowanych trwa przeszukanie.

"Margot została właśnie powinięta przez policję. Zabrana z ulicy, bez podania żadnej przyczyny. Skuta z tyłu, zapakowana przez tajniaków do nieoznakowanego radiowozu. Będziemy informować na bieżąco. Jest pod opieką prawników. Prawdopodobnie dopiero jutro uda się uzyskać info w jakiej sprawie została zatrzymana. Wiemy tyle, że została zatrzymana na polecenie prokuratury" - informują działaczki "Stop Bzdurom". 

"Stop Bzdurom" wskazuje, że do zatrzymania doszło na polecenie prokuratury 

Wyjaśnijmy, że "Stop Bzdurom" jest nieformalną grupą zrzeszającą działaczki feministyczne. Swoją działalność poświęcają tematom prokobiecym oraz wsparciu dla mniejszości seksualnych. Przedstawicielki organizacji biorą udział w wielu protestach. Przypomnijmy, że już wcześniej dochodziło do policyjnych akcji wymierzonych w lewicowe aktywistki. Kilka tygodni temu zawiadamiały media o wyciągnięciu Małgorzaty Szutowicz przez funkcjonariuszy z jej własnego domu. Kobieta nie mogła nawet założyć butów. Wówczas również nie podano przyczyny ujęcia. 

W nagłym komunikacie dokonano aktualizacji. Wiemy już, że aresztowana otrzymała pomoc prawaną zorganizowaną przez zaniepokojonych aktywistów. "Jest pod opieką prawników. Prawdopodobnie dopiero jutro uda się uzyskać info w jakiej sprawie została zatrzymana. Wiemy tyle, że została zatrzymana na polecenie prokuratury" - deklarują. 

"Stop Bzdurom" dodało kolejny wpis. Chwilę po zatrzymaniu Margot policja ujęła też osobę przedstawianą pseudonimem "Łania". "Tym razem Łania została zatrzymana. Oczywiście policja nie podaje powodu. Jednej z członkiń kolektywu antyrepresyjnego SZPIL(A), która pomaga w sprawie policja przeszukuje mieszkanie" - ostrzegają.

Źródło: [Facebook/Stop Bzdurom]

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >