wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Nie żyje znany duchowny, zmarł po dramatycznej walce z rakiem. Atakował Tadeusza Rydzyka i Jarosława Kaczyńskiego

9 Czerwca 2020

Autor tekstu:

Pamela Obuchowska

Udostępnij:

Stanisław Walczak, znany polski duchowny, nie żyje. Odszedł w wieku 70 lat. Był ważną postacią polskiego Kościoła katolickiego oraz wyjątkowo aktywnym użytkownikiem mediów społecznościowych, gdzie zabierał głos na różne tematy polityczno-sp

Ksiądz Stanisław Walczak przez wielu określany jest mianem "proroka ery Facebooka", gdzie był wyjątkowo aktywny poprzez swoje liczne wpisy dotykające wielu istotnych tematów i problemów polityczno-społecznych. Pisał m.in. o nieczystej polityce, moralnej korupcji, pogoni za pieniądzem czy tolerancji. Krytkował działania rządu, walczył z nacjonalizmem, rasizmem i ksenofobią, nie słuchał Radia Maryja, a do Jarosława Kaczyńskiego pisał "Jesteś nieudacznikiem". - Chrześcijaństwo jest zbyt piękne, aby pozwolić na przywłaszczenie go przez grupę fanatyków religijno-narodowych - mówił niedawno w wywiadzie dla "Wyborczej". 

Stanisław Walczak, znany polski duchowny, nie żyje. Odszedł w wieku 70 lat

Ksiądz Stanisław Walczak zmarł 6 czerwca. Odszedł z tego świata po dramatycznej walce z nowotworem. W kwietniu przeszedł operację wątroby. Zostanie pochowany w środę w Katowicach. O śmierci księdza poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych ks. Kazimierz Sowa.

- Dziś rano nadeszła bardzo smutna wiadomość. Po ciężkiej chorobie zmarł ks. Stanisław Walczak. Misjonarz i duszpasterz, wspaniały kapłan i człowiek, który swoim życiem dawał świadectwo Prawdzie. Stanisławie! Odpoczywaj w pokoju wiecznym! - napisał ks. Kazimierza Sowa.

Wspomnienie o ks. Stanisławie Walczaku napisał dziennikarz, Tomasz Mackowiak: - W środowisku kibiców powstało takie określenie na bardzo ambitnego, walecznego, czasem zbyt walecznego piłkarza, takiego, który nie potrafi odpuścić - "walczak". (...) To był prawdziwy, szalony Prorok. (...) To, co pisał, było namiętną, żarliwą obroną Kościoła - przed moralną korupcją, przed politykierstwem, przed pogonią za pieniądzem, a przede wszystkim przed nacjonalizmem i rasizmem, który ksiądz Walczak potępiał szczególnie ostro. Tym ostrzej, im bardziej ulegali tym zarazom polscy biskupi i księża. 

Źródło: katowice.wyborcza.pl / wiez.com.pl / Super Express

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >