Stanisław Walczak, znany polski duchowny, nie żyje. Odszedł w wieku 70 lat.. (zdj. il.) Pixabay/LegolasekŹródło: (zdj. il.) Pixabay/Legolasek
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 9 Czerwca 2020

Nie żyje znany duchowny, zmarł po dramatycznej walce z rakiem. Atakował Tadeusza Rydzyka i Jarosława Kaczyńskiego

Stanisław Walczak, znany polski duchowny, nie żyje. Odszedł w wieku 70 lat. Był ważną postacią polskiego Kościoła katolickiego oraz wyjątkowo aktywnym użytkownikiem mediów społecznościowych, gdzie zabierał głos na różne tematy polityczno-społeczne. Nie miał także oporów przed publicznym krytykowaniem władzy oraz samego Jarosława Kaczyńskiego i Tadeusza Rydzyka. Ksiądz zmarł w wyniku choroby nowotworowej, w kwietniu przeszedł operację wątroby.

Ksiądz Stanisław Walczak przez wielu określany jest mianem "proroka ery Facebooka", gdzie był wyjątkowo aktywny poprzez swoje liczne wpisy dotykające wielu istotnych tematów i problemów polityczno-społecznych. Pisał m.in. o nieczystej polityce, moralnej korupcji, pogoni za pieniądzem czy tolerancji. Krytkował działania rządu, walczył z nacjonalizmem, rasizmem i ksenofobią, nie słuchał Radia Maryja, a do Jarosława Kaczyńskiego pisał "Jesteś nieudacznikiem". - Chrześcijaństwo jest zbyt piękne, aby pozwolić na przywłaszczenie go przez grupę fanatyków religijno-narodowych - mówił niedawno w wywiadzie dla "Wyborczej". 

Czego boi się Jarosław Kaczyński? Ujawniono przelewy, które rodzą bardzo wiele pytańCzego boi się Jarosław Kaczyński? Ujawniono przelewy, które rodzą bardzo wiele pytańCzytaj dalej

Stanisław Walczak, znany polski duchowny, nie żyje. Odszedł w wieku 70 lat

Ksiądz Stanisław Walczak zmarł 6 czerwca. Odszedł z tego świata po dramatycznej walce z nowotworem. W kwietniu przeszedł operację wątroby. Zostanie pochowany w środę w Katowicach. O śmierci księdza poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych ks. Kazimierz Sowa.

- Dziś rano nadeszła bardzo smutna wiadomość. Po ciężkiej chorobie zmarł ks. Stanisław Walczak. Misjonarz i duszpasterz, wspaniały kapłan i człowiek, który swoim życiem dawał świadectwo Prawdzie. Stanisławie! Odpoczywaj w pokoju wiecznym! - napisał ks. Kazimierza Sowa.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Zyskać może prawie pół miliona Polek i Polaków. Emerytura stażowa przysługuje w bardzo młodym wieku, a ile dokładnie wynosi?
2. Pilnie zamykają muzeum w Polsce. Przypadek zakażenia

Wspomnienie o ks. Stanisławie Walczaku napisał dziennikarz, Tomasz Mackowiak: - W środowisku kibiców powstało takie określenie na bardzo ambitnego, walecznego, czasem zbyt walecznego piłkarza, takiego, który nie potrafi odpuścić - "walczak". (...) To był prawdziwy, szalony Prorok. (...) To, co pisał, było namiętną, żarliwą obroną Kościoła - przed moralną korupcją, przed politykierstwem, przed pogonią za pieniądzem, a przede wszystkim przed nacjonalizmem i rasizmem, który ksiądz Walczak potępiał szczególnie ostro. Tym ostrzej, im bardziej ulegali tym zarazom polscy biskupi i księża. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Już jutro Lidl będzie rozdawał złoty trunek za darmo. Tylko pod jednym warunkiem
  2. Ogromna zmiana w wypłacie pieniędzy. Przy bankomacie możecie się zdziwić. Klienci są już wściekli
  3. Wielkopolska. Doszło do dramatycznego zdarzenia. Kobieta w ciąży i dzieci zostały ranne
  4. Wiadomości TVP znów biją rekordy żenady? W tym wydaniu nagle wydarzyło się coś kuriozalnego
  5. Monika Olejnik zbiła z tropu prezesa PiS pytaniem o brata. Jarosław Kaczyński nie był przygotowany
  6. Nowa rządowa aplikacja. Minister chce żeby zainstalował ją każdy Polak

Źródło: katowice.wyborcza.pl / wiez.com.pl / Super Express