wtv.pl

WTV.pl

Polacy masowo wykupują sprzęt sportowy. Sklepy z coraz wyższymi zyskami

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Wirtualna Polska postanowiła przyjrzeć się zjawisku dość dużego popytu na sprzęt sportowy. Okazuje się, że nie chcemy rezygnować z aktywności fizycznej w momencie, gdy nie możemy odwiedzić ulubionej siłowni.

Sklepy sprzedające sprzęt sportowy od jakiegoś czasu przeżywają małe oblężenie. Nieustannie zamknięte siłownie zmotywowały nas do stworzenia namiastki klubu w domu i dbania nie tylko o wygląd, ale przede wszystkim o swoje zdrowie w czasie pandemii.

Polacy masowo wykupują sprzęt sportowy

Jeszcze rok temu mało kto wyobrażał sobie, że w jego salonie pojawi się mały komplet sprzętu sportowego, a on sam nie odwiedzi swojej siłowni przez niemal 12 miesięcy z krótkimi przerwami. Pandemia zmusiła nas jednak do zmiany wielu dotychczasowych przyzwyczajeń.

Nie inaczej było i właśnie w sferze fitness. Niemal z dnia na dzień kluby fitness oraz siłownie zostały objęte obostrzeniami, a Polki i Polacy musieli odnaleźć się w rzeczywistości, gdzie dbanie o formę jest wyjątkowo trudne. Nieoficjalny lockdown i w wielu przypadkach praca zdalna szybko zaczęły przynosić efekty w postaci dodatkowych kilogramów i w tym momencie warto zaznaczyć, że o ile same kilogramy to nic złego, to już brak ruchu i swoisty marazm jest bardzo niebezpieczny dla naszych organizmów.

Zapewne w obawie o czyhające na nas choroby cywilizacyjne wiele osób niemal szturmem ruszyło do sklepów sportowych, czy to realnie, czy za pośrednictwem stron internetowych. Z półek i wystaw zaczęły znikać kolejne sprzęty sportowe i na niektóre z nich trzeba zwyczajnie poczekać.

- W okresie pandemii rzeczywiście zaobserwowaliśmy wzrost sprzedaży sprzętu do ćwiczeń w domu. Można również dostrzec wzrost cen tych produktów, który wynika z większego popytu przy jednocześnie zmniejszającej się dostępności. [...] Taśmy, gumy do ćwiczeń, maty, rollery, wałki i piłeczki do masażu sprzedawały się najlepiej. Osoby, które mają więcej miejsca w domu, wybierają orbitreki, bieżnie i rowery treningowe - przekazuje w rozmowie z Wirtualną Polską rzecznik Allegro Marcin Gruszka.

Chcemy stworzyć namiastkę siłowni zamknięci w domu

- Widać, że Polacy potrzebują aktywności fizycznej i chcą ćwiczyć regularnie. W ostatnich miesiącach, gdy korzystanie z klubów fitness stało się utrudnione lub wręcz niemożliwe, wielu z nas zaczęło uprawiać sport w domu - mówi Magdalena Sobolewska reprezentująca sieć z akcesoriami i sprzętem sportowym Decathlon.

- Ponieważ Polacy zaczęli tworzyć domowe siłownie, na duży sprzęt sportowy trzeba polować. Bo gdy tylko pojawia się na stronie lub w sklepach, bardzo szybko zostaje wykupiony - dodaje w rozmowie z Wirtualną Polską.

Wszyscy obawiający się teraz, czy uda im się upolować upragniony sprzęt sportowy, mogą jednak spać spokojnie. Chociaż popyt na niego jest duży, to nieustannie dociera on od producenta. W zdecydowanie lepszej sytuacji są osoby, które chcą się jedynie doposażyć. Mniejsze sprzęty sportowe bowiem są łatwo dostępne i nie trzeba liczyć się z ich brakiem.

Ten sam sprzęt droższy o kilkaset złotych w przeciągu kilku miesięcy

Dziennikarz Wirtualnej Polski Przemysław Ciszak zwrócił uwagę, że kiedy sam kupował orbitreka pod koniec listopada, jego cena była aż o 600 złotych niższa, niż kiedy jego znajoma chciała kupić ten sam sprawdzony sprzęt. Z wyjściowych 1,5 tys. złotego w przeciągu nieco ponad dwóch miesięcy trzeba było za niego zapłacić już ponad 2 tys. złotych.

Branża fitness od dawna mówi o tym, że działania rządu zaowocują falą masowych bankructw. Jakiś czas temu rozmawialiśmy z właścicielami siłowni i ich stosunku do trwających obostrzeń. Ich wypowiedzi możecie przeczytać >TUTAJ <

Źródło: Wirtualna Polska

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Tagi:

Podobne artykuły

Gospodarka

Jak znaleźć lokalne firmy z branży mediów i PR? Pomocna będzie baza firm. Zobacz dlaczego!
Czytaj więcej >

Gospodarka

GIF wycofało pilnie jeden z leków na receptę. Zainteresowane mogą być osoby cierpiące na psychiczne dolegliwości
Czytaj więcej >

Gospodarka

Pilna wiadomość premiera Morawieckiego. Zmiany w 500 plus
Czytaj więcej >

Gospodarka

Czy można wziąć kredyt gotówkowy na wkład własny?
Czytaj więcej >

Gospodarka

Zaczynają się kontrole pod CPK. Geodeci mogą wejść na waszą działkę i zapukać
Czytaj więcej >

Gospodarka

Turyści pokazują swoje paragony. Gofry i kawa w horrendalnych cenach, jest coraz drożej
Czytaj więcej >
Agata Jaroszewska

Etnograf, zafascynowana historią mówioną oraz kulturą ludową.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Więcej z kategorii Gospodarka

Gospodarka

Artykuł Sponsorowany

O czym pamiętać, przygotowując grafik pracy?
Czytaj więcej >
Gospodarka

Artykuł Sponsorowany

Czy frankowicze mogą taniej spłacać kredyt? Oszczędzanie na kursie franka
Czytaj więcej >
Gospodarka

Agata Jaroszewska

Prace serwisowe w mBanku. Klienci czasowo nie będą mogli płacić kartą, czy wypłacać pieniędzy z bankomatu
Czytaj więcej >
Gospodarka

Artykuł Sponsorowany

Kantor internetowy dobrą alternatywą do zakupu tańszego franka szwajcarskiego
Czytaj więcej >
Gospodarka

Artykuł Sponsorowany

Czym są ruchomości domowe w polisie mieszkaniowej?
Czytaj więcej >
Gospodarka

Artykuł Sponsorowany

Kredyt konsolidacyjny - co to?
Czytaj więcej >