wtv.pl

YouTube/Powiat Zgierski

Spięcie na sesji rady powiatu. Radny obraził uczestniczkę, myślał, że ma wyłączony mikrofon

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Zgierz. Podczas 38. sesji rady powiatu lokalny polityk Koalicji Obywatelskiej w obraźliwy sposób komentował zachowanie urzędniczki. W sprawie interweniował starosta oraz Powiatowy Urząd Pracy w Zgierzu. Wydano specjalne oświadczenia. Padł apel o wystosowanie oficjalnych przeprosin, jednak na te się nie zanosi.

Do zdarzenia doszło 28 maja podczas zdalnych obrad rady powiatu w Zgierzu. W trakcie sesji przewidziano wystąpienie dyrektorki Powiatowego Urzędu Pracy, Marty Pietrak-Kędzierawskiej. Tematem było omówienie problemów związanych z zatrudnieniem w regionie zgierskim.

Zgierz. Radny KO wyzwał urzędniczkę od "s*k"

Już po zdaniu relacji Pietrak-Kędzierawska usłyszała oburzające słowa radnego. - Ta s*ka to zawsze przejdzie - wypalił Arkadiusz Cichecki. Polityk Koalicji Obywatelskiej myślał, że ma wyłączony mikrofon. Pierwsze głosy oburzenia padły jeszcze przed przerwą w obradach.

Co więcej, obrady w Zgierzu były relacjonowane na platformie YouTube. Cały materiał jest powszechnie dostępny. Podczas sesji prowadzący obrady udzielił Cicheckiemu nagany, jednak, jak tłumaczył w rozmowie z "GW", wypowiedź padła nie w sytuacji formalnej, co uniemożliwia ukaranie radnego.

Sam Cichecki zapewnił, że skierował do urzędniczki SMS-a z przeprosinami. - Wiem, jak to wygląda, ale prawda jest taka, że te słowa nie dotyczyły pani dyrektor - tłumaczył dla dziennika.

Urząd pracy wydał oświadczenie w sprawie, które zostało udostępnione za pośrednictwem Facebooka. "Pan Arkadiusz Cichecki pozwolił sobie na zachowanie skandaliczne, niegodne radnego, które w żadnym wypadku nie powinno mieć miejsca" - czytamy.

Autorzy komunikatu zwrócili uwagę na potrzebę wdrożenia kodeksu etyki radnych. Przypomniano, że funkcjonariusz publiczny podlega ochronie prawnej. Przypomniano, że radny Koalicji Obywatelskiej jako osoba publiczna powinna wyróżniać się przede wszystkim kulturą osobistą.

"W zaistniałej sprawie oczekujemy przeprosin publicznych, na forum, na którym radny Arkadiusz Cichecki pozwolił sobie na zachowanie niezgodne z zasadami dobrego wychowania" - czytamy w komunikacie.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: [GW/YouTube "Powiat Zgierski"/Facebook: Powiatowy Urząd Pracy w Zgierzu]

Tagi:

Podobne artykuły

Polityka

Marcin Drąg: Czwarta fala pandemii jest bardzo prawdopodobna
Czytaj więcej >

Polityka

"SE": Jarosław Kaczyński opuści rząd do końca roku
Czytaj więcej >

Polityka

Problemy Pawła Kukiza po głosowaniu "lex TVN". "Hejt mam znacznie większy niż Paweł Adamowicz"
Czytaj więcej >

Polityka

Polska bez zaproszenia na światowy szczyt demokracji, a rządzący z zakazem wjazdu? USA rozważają sankcje
Czytaj więcej >

Polityka

Narastający kryzys w Afganistanie. Polska wyda 45 wiz humanitarnych
Czytaj więcej >

Polityka

Czy premier powinien stanąć przed sądem za wybory kopertowe? Sondaż nie pozostawia złudzeń
Czytaj więcej >
Alan Wysocki

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]