wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Wypadek rządowego samochodu w Warszawie, w środku był ochraniany polityk. Na miejscu natychmiast zjawiły się służby

28 Października 2020

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Samochód SOP zderzył się z tramwajem. Do zdarzenia doszło na placu Unii Lubelskiej w Warszawie, a wewnątrz pojazdu znajdowała się osoba ochraniana. Informację potwierdził rzecznik Służby Ochrony Państwa.

Szczegóły wypadku z udziałem samochodu Służby Ochrony Państwa przytacza internetowy serwis Radia Zet. Do zdarzenia doszło w Warszawie na placu Unii Lubelskiej. Doniesienia w rozmowie z Polską Agencją Prasową potwierdził ppłk. Bogusław Piórkowski, rzecznik prasowy SOP.

Wypadek samochodu SOP

Pojazd marki Skoda, będący na wyposażeniu formacji, zderzył się z jednym ze stołecznym tramwajów. Wewnątrz, jak poinformował ppłk. Piórkowski, przebywała wówczas osoba ochraniana.

Z informacji przekazanych przez rzecznika Służby Ochrony Państwa wynika, że w wyniku kolizji nikt nie ucierpiał. "Na miejsce została wezwana policja, która prowadzi swoje czynności", wskazał ppłk. Bogusław Piórkowski.

Internetowy serwis TVN Warszawa przekazał wczoraj, że należący do SOP pojazd odniósł niewielkie uszkodzenia. Rzecznik SOP zaznaczył z kolei, że nie ma informacji dotyczących ukarania mandatem karnym kierowcy.

Nie jest to, rzecz jasna, pierwsza kontrowersja dotycząca działalności formacji. Przed miesiącem dziennik "Fakt" informował, że działalność Służby Ochrony Państwa kosztuje fortunę i pochłonęła 348 mln zł. Dodano, że budżet SOP-u, który ma za zadanie bronić przed zagrożeniami najważniejszych polityków, został w tym roku zwiększony o 74 mln zł.

Warto zaznaczyć, że w teorii pojazdy formacji przysługują jedynie obecnym członkom Rady Ministrów. Częstą praktyką jest jednak utrzymywanie przywileju dla tych polityków, których nie ma już w gabinecie premiera Mateusza Morawieckiego. Jednym z nich jest były wiceminister spraw wewnętrznych Jarosław Zieliński. Jak zaznaczała Gazeta.pl, członek PiS nadal korzysta z działań Służby Ochrony Państwa, mimo że swojej funkcji nie pełni już od roku. Zieliński ma bowiem "czuć się zagrożony".

źródło: radiozet.pl / TVN Warszawa / PAP / Fakt / Gazeta.pl

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >