wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Wypadek rządowego samochodu w Warszawie, w środku był ochraniany polityk. Na miejscu natychmiast zjawiły się służby

28 Października 2020

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Samochód SOP zderzył się z tramwajem. Do zdarzenia doszło na placu Unii Lubelskiej w Warszawie, a wewnątrz pojazdu znajdowała się osoba ochraniana. Informację potwierdził rzecznik Służby Ochrony Państwa.

Szczegóły wypadku z udziałem samochodu Służby Ochrony Państwa przytacza internetowy serwis Radia Zet. Do zdarzenia doszło w Warszawie na placu Unii Lubelskiej. Doniesienia w rozmowie z Polską Agencją Prasową potwierdził ppłk. Bogusław Piórkowski, rzecznik prasowy SOP.

Wypadek samochodu SOP

Pojazd marki Skoda, będący na wyposażeniu formacji, zderzył się z jednym ze stołecznym tramwajów. Wewnątrz, jak poinformował ppłk. Piórkowski, przebywała wówczas osoba ochraniana.

Z informacji przekazanych przez rzecznika Służby Ochrony Państwa wynika, że w wyniku kolizji nikt nie ucierpiał. "Na miejsce została wezwana policja, która prowadzi swoje czynności", wskazał ppłk. Bogusław Piórkowski.

Internetowy serwis TVN Warszawa przekazał wczoraj, że należący do SOP pojazd odniósł niewielkie uszkodzenia. Rzecznik SOP zaznaczył z kolei, że nie ma informacji dotyczących ukarania mandatem karnym kierowcy.

Nie jest to, rzecz jasna, pierwsza kontrowersja dotycząca działalności formacji. Przed miesiącem dziennik "Fakt" informował, że działalność Służby Ochrony Państwa kosztuje fortunę i pochłonęła 348 mln zł. Dodano, że budżet SOP-u, który ma za zadanie bronić przed zagrożeniami najważniejszych polityków, został w tym roku zwiększony o 74 mln zł.

Warto zaznaczyć, że w teorii pojazdy formacji przysługują jedynie obecnym członkom Rady Ministrów. Częstą praktyką jest jednak utrzymywanie przywileju dla tych polityków, których nie ma już w gabinecie premiera Mateusza Morawieckiego. Jednym z nich jest były wiceminister spraw wewnętrznych Jarosław Zieliński. Jak zaznaczała Gazeta.pl, członek PiS nadal korzysta z działań Służby Ochrony Państwa, mimo że swojej funkcji nie pełni już od roku. Zieliński ma bowiem "czuć się zagrożony".

źródło: radiozet.pl / TVN Warszawa / PAP / Fakt / Gazeta.pl

Tagi:

RządWarszawa

Konrad WrzesińskiAutor

Absolwent American Studies Center. Prywatnie miłośnik sportu i literatury pięknej, w szczególności polskiej i rosyjskiej.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

"Nie jest pan dziennikarzem": kontrowersje wokół słów Donalda Tuska

Polityka

Do kogo Donald Tusk powiedział, że ten "nie jest dziennikarzem"? Nie był to Miłosz Kłeczek z TVP

Czytaj więcej >
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Polityka

Tajne spotkanie na Nowogrodzkiej. Kaczyński może oddać Ministerstwo Sportu nowemu koalicjantowi

Czytaj więcej >
Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy, jego pensja wzrośnie o 40 proc.

Polityka

Prezydent RP z podwyżką wynagrodzenia o 40 proc. Więcej zarobi nie tylko Andrzej Duda

Czytaj więcej >
Tomasz Orłowski odchodzi z MSZ po 31 latach pracy

Polityka

Po 31 latach pracy Tomasz Orłowski odchodzi z MSZ

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News

Polityka

Błażej Spychalski odszedł z Kancelarii Prezydenta, może trafić do Orlenu. Schetyna: tu nie ma żadnych standardów

Czytaj więcej >
Monika Pawłowska

Polityka

Od Lewicy aż po PiS. Monika Pawłowska dogadała się z Mateuszem Morawieckim? Gazeta.pl dotarła do niewiarygodnych informacji

Czytaj więcej >