Sondaż prezydencki pokazuje, że decyzja KO o zmianie swojego kandydata była dla nich słuszna.. Jakub Kaminski/East NewsŹródło: Jakub Kaminski/East News
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 17 Maja 2020

Najnowszy sondaż prezydencki zmienia wszystko. Czy warto było dokonać zamiany kandydata?

Sondaż prezydencki, pierwszy od czasu zmiany kandydata z ramienia KO, pokazuje, że dla tej partii była to jak najbardziej słuszna decyzja. Co prawda przewaga Andrzeja Dudy wciąż jest ogromna. Obecny prezydent niezmiennie cieszy się największym poparciem wśród wyborców, jednak sytuacja ta może z czasem ulec zmianie. Jak w najnowszym sondażu wypadł Rafał Trzaskowski? Czy jest daleko za kandydatem PiS?

Po rezygancji kandydatki KO, Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, z walki o urząd prezydencki, jej miejsce zastąpił obecny prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski. Jak wypada w najnowszym sondażu i na jak duże poparcie może liczyć?

Uważaj, abyś nie dostał kolosalnego mandatu od jutra. Jak dotrzeć do fryzjera lub kosmetyczki?Uważaj, abyś nie dostał kolosalnego mandatu od jutra. Jak dotrzeć do fryzjera lub kosmetyczki?Czytaj dalej

Sondaż prezydencki. Andrzej Duda prowadzi, Rafał Trzaskowski tuż za nim

Andrzej Duda wciąż może cieszyć się ogromną przewagą nad swoimi kontrkandydatami. Widać jednak sporą zmianę w najnowszym sondażu IBRiS, który został przeprowadzony na zlecenie Onetu. Wynika z niego, że obecny prezydent zdobył aż 43,2 proc. poparcia i gdyby wybory odbyły się dziś, prawdopodobnie wygrałby pierwszą turę.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Wiadomości TVP złamały wczoraj przepisy? Bulwersujące fragmenty programu
2. Magdalena Ogórek zabrała głos w sprawie swojej wypłaty. Przy okazji uderzyła w jednego z kandydatów

Co ciekawe, tuż za Andrzejem Dudą, na drugiej pozycji, uplasował się Rafał Trzaskowski. Nowy kandydat KO, który niespełna kilka dni temu nieoczekiwanie zastąpił Małgorzatę Kidawę-Błońską, już cieszy się sporym poparciem i może stanowić zagrożenie dla kandydata PiS. Bowiem 16 proc. respondentów deklaruje, że właśnie na niego zamierza oddać swój głos w zbliżających się wyborach prezydenckich. To sprawia, że jest drugi na sondażowym podium. Kolejne pozycje należą do Szymona Hołowni z 9,9-procentowym wynikiem poparcia, Władysława Kosiniaka-Kamysza z 9,6-procentowym wynikiem popracia oraz Roberta Biedronia i Krzysztofa Bosaka, którzy mogą liczyć na takie samo poparcie - równo po 6,8 proc. Z kolei 7,7 proc. badanych wyborców jeszcze nie zdecydowało, na kogo odda swój głos w wyborach prezydenckich.

A wy macie już wybranego swojego kandydata i wiecie na kogo prawdopodobnie oddacie swój głos?

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Koniec obowiązku noszenia maseczek w kilku województwach? Szumowski podaje jeden warunek
  2. Przeraźliwa wizja Jackowskiego. Już się zaczęło. Jasnowidz powiedział co stanie się w Warszawie
  3. Przełom w sprawie Iwony Wieczorek? Detektyw twierdzi że wie, gdzie jest ciało
  4. Poruszająca prośba pana Bronisława podbija internet. "Jestem spokojnym, dobrodusznym człowiekiem"
  5. Pan Karol chciał uchronić rodzinę przed zagrożeniem. Sąsiedzi zgotowali mu piekło
  6. Szczyt pandemii będzie już w najbliższych tygodniach. Bardzo niepokojąca wiadomość z Brazylii

Źródło: IBRiS / Onet / Wprost