Sondaż wybory prezydenckie. Piotr Molecki/East NewsŹródło: Piotr Molecki/East News
Wszystkie wideo autora Wiktor Ćwikliński
Autor Wiktor Ćwikliński - 20 Czerwca 2020

Druga tura murowana. Najnowszy sondaż prezydencki nie pozostawia żadnych złudzeń

Sondaż IBRiS dla Onet.pl nie pozostawia żadnych złudzeń: Pierwsza tura nie przyniesie rozstrzygnięcia wyborów prezydenckich. Maleje również przewaga Andrzeja Dudy nad kontrkandydatami.

W jednym z ostatnich badań sondażowych przed mającymi odbyć się za tydzień wyborami prezydenckimi znajdziemy potwierdzenie trendów z ostatnich tygodni. Topnieje poparcie dla Andrzeja Dudy, rośnie Rafała Trzaskowskiego. Do wyłonienia prezydenta będziemy potrzebowali drugiej tury.

Gwiazdor Gogglebox dotkliwie pobity przez nietolerancję wobec LGBT. Porażające i tragiczne nagranie obiegło internetGwiazdor Gogglebox dotkliwie pobity przez nietolerancję wobec LGBT. Porażające i tragiczne nagranie obiegło internetCzytaj dalej

Sondaż. Konieczna druga tura

Stawkę otwiera Andrzej Duda. Urzędujący prezydent może liczyć obecnie na 41,3 proc, poparcia. Oznacza to spadek o prawie 2 pkt. proc. Na drugim miejscu z 28,2 proc. poparcia znalazł się Rafał Trzaskowski. Kandydat Koalicji Obywatelskiej notuje rekordowy wzrost. W stosunku do poprzedniego badania Ibris, poparcie dla Trzaskowskiego wzrosło o ponad 12 pkt. proc.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Bardzo niepokojące zachowanie Antoniego Macierewicza. Wykrzykiwał zadziwiające hasła, wyrywał mikrofon, wszystko się nagrało
2. Straszny wypadek w polskim kurorcie. Doszło do tragedii

Na ostatnim miejscu podium znalazł się Władysław Kosiniak-Kamysz. Kandydat Ludowców zdobył 8,3 proc. poparcia (spadek o 1,3 pkt. proc). Tuż za nim Szymon Hołownia, który przekonał 8,1 proc. ankietowanych (spadek o 1,8 pkt. proc.). Dosyć sporo, bo aż 2,2 pkt proc. traci Krzysztof Bosak. Kandydat Konfederacji znalazł się na 5. miejscu z 4,6 proc. poparcia. Stawkę liczących się kandydatów zamyka Robert Biedroń z 3,8 proc. poparcia oraz spadkiem o 3 pkt. proc.

4,5 proc. ankietowanych wciąż nie wie, na kogo odda swój głos w nadchodzących wyborach. Frekwencja szacowana jest na 66,5 proc. Tylko 20,7 proc. badanych jest pewne, że nie weźmie udziału w wyborach.

Badanie zostało przeprowadzone 18 czerwca metodą telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI) na próbie 1100 osób.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Personel sklepu miał już dosyć, posypały się mandaty. Wezwali policję, bo klienci nie nosili maseczek
  2. Prześliczna Karolina pędziła motocyklem na solarium. Tragiczna śmierć. Nie żyje
  3. Co dalej partią Piotra Ikonowicza? "Rzeczpospolita": Zostanie zdelegalizowana
  4. Mateusz Morawiecki i coś, o czym nigdy nie mówił, wszystko wyszło na jaw. "Bili go, szantażowali, kazali kopać własny grób"
  5. TVP Info znów bezczelnie manipuluje i szczuje na LGBT+ bez żadnych oporów. Przesadzili, nie mają żadnych zasad
  6. Nowelizacja prawa drogowego. Spełnienie dwóch warunków pozwoli uniknąć Ci wysokiej kary

Źródło: Onet.pl