wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Przełomowy sondaż na pewno dotrze na Nowogrodzką. Andrzej Duda traci grunt pod nogami, coraz gorsze notowania

16 Czerwca 2020

Autor tekstu:

Maria Hędrzak

Udostępnij:

Sondaż, którego wyniki obiegają dziś największe krajowe media, może poważnie zamieszać. Jak się bowiem okazuje, sytuacja urzędującego prezydenta staje się coraz gorsza. W drugiej turze wyborów pokonać go bowiem może zarówno Rafał Trza

Wybory prezydenckie zbliżają się już wielkimi krokami. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się więc wyniki sondaży, które z czasem stają się niemal rewolucyjne. Jeszcze kilka tygodni tem wydawało się, że Andrzej Duda ma w kieszeni zwycięstwo w pierwszej turze. Z czasem sytuacja uległa jednak ogromnej zmianie.

Firma Maison&Partners w dniach 12-15 czerwca przeprowadziła sondaż, o którego wynikach rozpisują się dziś największe krajowe media. Nie dzieje się to oczywiście bez przyczyny. Okazuje się bowiem, że przewaga urzędującego prezydenta nad kontrkandydatami poważnie topnieje.

Sondaż może poważnie namieszać

W pierwszej turze wyborów na Andrzeja Dudę chciałoby zagłosować 37 proc. badanych, co nie da mu natychmiastowego zwycięstwa. Drugą pozycję zajął Rafał Trzaskowski z poparciem na poziomie 28,4%, a trzecią - Szymon Hołownia, na którego chciałoby zagłosoać 14,8% ankietowanych. Krzysztof Bosak zdobyłby 6,3% głosów, Władysław Kosiniak-Kamysz - 4,4%, a Robert Biedroń - 4%. 5% nadal nie wybrało swojego kandydata.

 Co ciekawe, zwycięstwo Dudy w drugiej turze nie jest już wcale pewne. Gdy zapytano wszystkich respondentów o to, na kogo oddaliby głos, gdyby mierzyli się ze sobą kadydaci PiS oraz KO,  głosy rozłożyłyby się następująco - 39% : 42%. Wybory wygrałby więc Rafał Trzaskowski. Przy staciu Dudy z Szymonem Hołownią pierwszy mógłby liczyć na poparcie na poziomie 38%, drugi - 46%. Obecnie urzędujący prezydent i tak musiałby więc odejść ze stanowiska.

W pytaniu skierowanym jedynie do osób, które zadeklarowały, że pójdą na wybory, zarówno Hołownia (50% do 42%), jak i Trzaskowski (46% do 43%) pokonaliby Andrzeja Dudę.

Źródło: Onet

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >