24.11.2016 Plock XXVIII Sesja Krajowego Zjazdu Delegatow NSZZ Solidarnosc. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTERŹródło: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 5 Maja 2020

Duda nagle podpisał umowę z "Solidarnością". Chodzi o emerytury i programy społeczne

"Solidarność" podpisała nową umowę programową z prezydentem. Chodzi o utrzymanie programów społecznych i reformę systemu emerytalnego. Prezydent zobowiązał się do wsparcia dla rodzin, utrzymania miejsc pracy i sprawiedliwego rozwoju państwa.

Prezydent Andrzej Duda podpisał dziś umowę z NSZZ "Solidarność". Chodzi o reformy systemu emerytalnego i utrzymanie programów społecznych. Reforma ma być skierowana do pracowników o najdłuższym stażu.

Jakimowicz nie daje o sobie zapomnieć. Publicznie kpił z kandydata na prezydenta, zadziwiający wpisJakimowicz nie daje o sobie zapomnieć. Publicznie kpił z kandydata na prezydenta, zadziwiający wpisCzytaj dalej

"Solidarność" i Andrzej Duda podpisali ważny dokument

Andrzej Duda zadeklarował, że w przypadku reelekcji będzie kontynuował program przedstawiony w trakcie kampanii. W programie "Obronimy Polskę Plus", znajduje się gwarancja utrzymania programów społecznych. Prezydent zobowiązał się do wsparcia dla rodzin, utrzymania miejsc pracy i sprawiedliwego rozwoju państwa. Duda zamierza kłaść nacisk na takie programy jak "Rodzina 500 plus" i 13 emerytura.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Ciężkie oskarżenia przeciw premierowi Morawieckiemu. Poseł ujawnił zadziwiające szczegóły
2. Biedronka wprowadziła do oferty nową marką własną. Fani polskiej kuchni będą zadowoleni

Prezydent gwarantuje w umowie także inne rzeczy. Zależy mu na obronie polskiej gospodarki i krzewieniu patriotyzmu gospodarczego. Nie zapomniano o osobach, które utraciły pracę z uwagi na pandemię. Mogą one liczyć na Dodatek Solidarnościowy. Na podobne wsparcie moga liczyć polscy rolnicy.

Wtorkowa umowa gwarantuje ochronę praw pracowniczych. Andrzej Duda zapewnia, że będzie kontynuatorem reformy systemu emerytalnego. Reforma przewiduje uwzględnienie pracowników o najdłuższym stażu pracy przy zachowaniu prawa do emerytury osób w określonym wieku. W przypadku kobiet jest to 60 lat, a mężczyzn 65 lat. Prezydent w swojej kampanii kładzie duży nacisk na pracę i zapewnia, że są to dla niego kwestie najważniejsze.

Kampania rządzi się swoimi prawami. Obietnice i deklaracje to nieodłączny element kampanijnego wyścigu. Obecnej głowie państwa zależy na reelekcji, a innym kandydatom na jak najlepszych notowaniach. Czy w tych obietnicach są szczere intencje? Miejmy nadzieje, że tak.

Źródło: [Polsat News]

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kontrowersje wokół ustawy Covidowej. Polski rząd może inwigilować obywateli
  2. Od dziś znów można jeździć Veturilo. Co trzeba wiedzieć?
  3. Co tam się wydarzyło? Alarmy bombowe w polskich galeriach handlowych, doszło do ewakuacji
  4. Plany wyborcze Kaczyńskiego jednak się nie sprawdzą? Padł nowy termin, jest najbardziej prawdopodobny
  5. Tragiczne doniesienia ze Śląska. 4-miesięczna dziewczynka uratowana w ostatniej chwili, była ofiarą okropnych czynów
  6. Porażająca opinia ekspertów o drugiej fali pandemii w Europie. Nie brzmi dobrze