wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Duda nagle podpisał umowę z "Solidarnością". Chodzi o emerytury i programy społeczne

5 Maja 2020

Autor tekstu:

Justyna Klimasara

Udostępnij:

"Solidarność" podpisała nową umowę programową z prezydentem. Chodzi o utrzymanie programów społecznych i reformę systemu emerytalnego. Prezydent zobowiązał się do wsparcia dla rodzin, utrzymania miejsc pracy i sprawiedliwego rozwoju państ

Prezydent Andrzej Duda podpisał dziś umowę z NSZZ "Solidarność". Chodzi o reformy systemu emerytalnego i utrzymanie programów społecznych. Reforma ma być skierowana do pracowników o najdłuższym stażu.

"Solidarność" i Andrzej Duda podpisali ważny dokument

Andrzej Duda zadeklarował, że w przypadku reelekcji będzie kontynuował program przedstawiony w trakcie kampanii. W programie "Obronimy Polskę Plus", znajduje się gwarancja utrzymania programów społecznych. Prezydent zobowiązał się do wsparcia dla rodzin, utrzymania miejsc pracy i sprawiedliwego rozwoju państwa. Duda zamierza kłaść nacisk na takie programy jak "Rodzina 500 plus" i 13 emerytura.

Prezydent gwarantuje w umowie także inne rzeczy. Zależy mu na obronie polskiej gospodarki i krzewieniu patriotyzmu gospodarczego. Nie zapomniano o osobach, które utraciły pracę z uwagi na pandemię. Mogą one liczyć na Dodatek Solidarnościowy. Na podobne wsparcie moga liczyć polscy rolnicy.

Wtorkowa umowa gwarantuje ochronę praw pracowniczych. Andrzej Duda zapewnia, że będzie kontynuatorem reformy systemu emerytalnego. Reforma przewiduje uwzględnienie pracowników o najdłuższym stażu pracy przy zachowaniu prawa do emerytury osób w określonym wieku. W przypadku kobiet jest to 60 lat, a mężczyzn 65 lat. Prezydent w swojej kampanii kładzie duży nacisk na pracę i zapewnia, że są to dla niego kwestie najważniejsze.

Kampania rządzi się swoimi prawami. Obietnice i deklaracje to nieodłączny element kampanijnego wyścigu. Obecnej głowie państwa zależy na reelekcji, a innym kandydatom na jak najlepszych notowaniach. Czy w tych obietnicach są szczere intencje? Miejmy nadzieje, że tak.

Źródło: [Polsat News]

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >