Śmierć brytyjskiego żołnierza w Warszawie jest tajemnicza. Mężczyzna zginął tragicznie, wypadając z okna hotelu na siódmym piętrze. Ustalenia prokuratury.. (zdj. il.) Piotr Molecki/East NewsŹródło: (zdj. il.) Piotr Molecki/East News
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 7 Lipca 2020

Tajemnicza śmierć brytyjskiego żołnierza w Warszawie. Prokuratura próbuje dojść do prawdy, ale czy się uda?

Śmierć brytyjskiego żołnierza w Warszawie jest tajemnicza i wstrząsnęła opinią publiczną. Mężczyzna zginął tragicznie, wypadając z okna hotelu na siódmym piętrze. Do zdarzenia doszło w nocy z 31 lipca na 1 sierpnia 2019 roku. Ustalenia prokuratury nie przyniosły pożądanych efektów. Śledztwo zostało umorzone. Informacje w tej sprawie przekazało TVN Warszawa oraz "Fakt".

Do tragedii, w wyniku której śmierć poniósł brytyjski żołnierz, doszło w nocy z 31 lipca na 1 sierpnia 2019 roku w Warszawie. Mężczyzna zginął po tym, jak wypadł z okna hotelu na siódmym piętrze. Czy dziś, po upływie blisko roku od tragedii, wiadomo coś więcej w tej sprawie?

Okropny gest, wulgarne słowa wobec osoby ze środowiska LGBT. Na pomoc rzucili się obcy ludzieOkropny gest, wulgarne słowa wobec osoby ze środowiska LGBT. Na pomoc rzucili się obcy ludzieCzytaj dalej

Śmierć brytyjskiego żołnierza w Warszawie. Ustalenia prokuratury

Z nieoficjalnych informacji TVN Warszawa wynika, że grupa kilkudziesięciu żołnierzy z Wielkiej Brytanii przyjechała do Warszawy w ramach obchodów rocznicy Powstania Warszawskiego. Żołnierze zatrzymali się w jednym z hoteli na Woli. Na chwilę przed tragicznym wypadkiem, zmarły żołnierz brał udział w spotkaniu, gdzie spożywany był alkohol. Mężczyzna w pewnym momencie nagle wypadł z okna. Śledztwo w tej sprawie prowadzone było od kątem nieumyślnego spowodowania śmierci. Co ustaliła prokuratura?

DZISIAJ GRZEJE: 1. Okropny gest, wulgarne słowa wobec osoby ze środowiska LGBT. Na pomoc rzucili się obcy ludzie
2. Tragiczny skutek żywiołu, 18 osób nie żyje. Zdjęcia z Japonii wywołują łzy w oczach

TVN Warszawa, powołując się na informacje przekazane przez Prokuraturę Okręgową w Warszawie, podało informację, że śledztwo zostało umorzone. Prokurator Mirosława Chyr w rozmowie z Fakt24 potwierdziła te doniesienia. - Przedmiotowe postępowanie zostało zakończone w lutym 2020 r. wydaniem postanowienia o umorzeniu śledztwa w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci brytyjskiego żołnierza na terenie hotelu w Warszawie w sierpniu 2019 r. Jako podstawę umorzenia wskazano brak danych dostatecznie uzasadniających podejrzenie popełnienia czynu. Z ustaleń śledztwa wynika, że brak jest danych wskazujących na udział osób trzecich w zdarzeniu - wyjaśniła.

Oprócz prokuratury, śledztwo w tej sprawie prowadziła także Żandarmeria Wojskowa oraz Wydział do spraw Wojskowych Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Udział w śledztwie brali również żandarmi z Wielkiej Brytanii. Wykonano sekcję zwłok brytyjskiego żołnierza, która miała na celu chociaż częściowo wyjaśnić jego śmierć. Sekcja wykazała, że zmarł on na skutek wielonarządowych obrażeń. Wyniki badań toksykologicznych "ze względu na dobro pokrzywdzonego" nie ujawniono.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Lidl wstrzymuje współpracę z największą rzeźnią w Niemczech. Są oskarżenia pod adresem Polaków
  2. Armagedon nad Zegrzem, miasto wysyła ostrzeżenie. Tłumy ludzi ruszyły nad wodę, trudno jest wyjechać
  3. Wrzuciła niemowlę do wody, wszystko się nagrało. W sieci zawrzało, internauci oburzeni zachowaniem kobiety
  4. Policja rusza na kontrole. Już ponad 13 tys mandatów, mogą złapać każdego
  5. Zobaczył siebie w Wiadomościach TVP. "Nawet nie znają mojego miejsca pracy"
  6. Ufo nad Japonią? Rząd kraju nie ma pojęcia czym jest tajemniczy obiekt

Źródło: TVN Warszawa / Fakt

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News