wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Tajemnicza śmierć brytyjskiego żołnierza w Warszawie. Prokuratura próbuje dojść do prawdy, ale czy się uda?

7 Lipca 2020

Autor tekstu:

Pamela Obuchowska

Udostępnij:

Śmierć brytyjskiego żołnierza w Warszawie jest tajemnicza i wstrząsnęła opinią publiczną. Mężczyzna zginął tragicznie, wypadając z okna hotelu na siódmym piętrze. Do zdarzenia doszło w nocy z 31 lipca na 1 sierpnia 2019 roku. Ustalenia prokuratury

Do tragedii, w wyniku której śmierć poniósł brytyjski żołnierz, doszło w nocy z 31 lipca na 1 sierpnia 2019 roku w Warszawie. Mężczyzna zginął po tym, jak wypadł z okna hotelu na siódmym piętrze. Czy dziś, po upływie blisko roku od tragedii, wiadomo coś więcej w tej sprawie?

Śmierć brytyjskiego żołnierza w Warszawie. Ustalenia prokuratury

Z nieoficjalnych informacji TVN Warszawa wynika, że grupa kilkudziesięciu żołnierzy z Wielkiej Brytanii przyjechała do Warszawy w ramach obchodów rocznicy Powstania Warszawskiego. Żołnierze zatrzymali się w jednym z hoteli na Woli. Na chwilę przed tragicznym wypadkiem, zmarły żołnierz brał udział w spotkaniu, gdzie spożywany był alkohol. Mężczyzna w pewnym momencie nagle wypadł z okna. Śledztwo w tej sprawie prowadzone było od kątem nieumyślnego spowodowania śmierci. Co ustaliła prokuratura?

TVN Warszawa, powołując się na informacje przekazane przez Prokuraturę Okręgową w Warszawie, podało informację, że śledztwo zostało umorzone. Prokurator Mirosława Chyr w rozmowie z Fakt24 potwierdziła te doniesienia. - Przedmiotowe postępowanie zostało zakończone w lutym 2020 r. wydaniem postanowienia o umorzeniu śledztwa w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci brytyjskiego żołnierza na terenie hotelu w Warszawie w sierpniu 2019 r. Jako podstawę umorzenia wskazano brak danych dostatecznie uzasadniających podejrzenie popełnienia czynu. Z ustaleń śledztwa wynika, że brak jest danych wskazujących na udział osób trzecich w zdarzeniu - wyjaśniła.

Oprócz prokuratury, śledztwo w tej sprawie prowadziła także Żandarmeria Wojskowa oraz Wydział do spraw Wojskowych Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Udział w śledztwie brali również żandarmi z Wielkiej Brytanii. Wykonano sekcję zwłok brytyjskiego żołnierza, która miała na celu chociaż częściowo wyjaśnić jego śmierć. Sekcja wykazała, że zmarł on na skutek wielonarządowych obrażeń. Wyniki badań toksykologicznych "ze względu na dobro pokrzywdzonego" nie ujawniono.

Źródło: TVN Warszawa / Fakt

Podobne artykuły

Polska

Szykuje się szybkie znoszenie obostrzeń? Michał Dworczyk wyjawia konkrety

Czytaj więcej >
Abp. Jędraszewski o Kościele i państwie

Polska

Abp Jędraszewski grzmi: "Kościół nie jest od tego, by patrzył władzy na ręce". Dodaje, że podstawą demokracji jest prawo Boże

Czytaj więcej >
Mandat za toi owo

Polska

Więcej patroli policji na ulicach w czasie majówki

Czytaj więcej >
Tadeusz Rydzyk został wzięty w obronę przez ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobrę.

Polska

Rydzyk prześladowany jak w reżimie Łukaszenki? Ziobro broni redemptorystę

Czytaj więcej >
W ciągu 24 godzin zwolniono aż trzech redaktorów naczelnych dzienników należących do Polska Press.

Polska

Jednego dnia zatrudniono 3 redaktorów naczelnych do Polska Press, a nikt nie łączy wątków

Czytaj więcej >
Widzowie „Rancza” znali ich z roli dopasowanego małżeństwa, jednak rzeczywistość okazała się zupełnie inna

Polska

Aktorzy „Rancza” się pobili. Dużo nieprzyjemności: „Został uderzony”

Czytaj więcej >