wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Tajemnicza śmierć brytyjskiego żołnierza w Warszawie. Prokuratura próbuje dojść do prawdy, ale czy się uda?

7 Lipca 2020

Autor tekstu:

Pamela Obuchowska

Udostępnij:

Śmierć brytyjskiego żołnierza w Warszawie jest tajemnicza i wstrząsnęła opinią publiczną. Mężczyzna zginął tragicznie, wypadając z okna hotelu na siódmym piętrze. Do zdarzenia doszło w nocy z 31 lipca na 1 sierpnia 2019 roku. Ustalenia prokuratury

Do tragedii, w wyniku której śmierć poniósł brytyjski żołnierz, doszło w nocy z 31 lipca na 1 sierpnia 2019 roku w Warszawie. Mężczyzna zginął po tym, jak wypadł z okna hotelu na siódmym piętrze. Czy dziś, po upływie blisko roku od tragedii, wiadomo coś więcej w tej sprawie?

Śmierć brytyjskiego żołnierza w Warszawie. Ustalenia prokuratury

Z nieoficjalnych informacji TVN Warszawa wynika, że grupa kilkudziesięciu żołnierzy z Wielkiej Brytanii przyjechała do Warszawy w ramach obchodów rocznicy Powstania Warszawskiego. Żołnierze zatrzymali się w jednym z hoteli na Woli. Na chwilę przed tragicznym wypadkiem, zmarły żołnierz brał udział w spotkaniu, gdzie spożywany był alkohol. Mężczyzna w pewnym momencie nagle wypadł z okna. Śledztwo w tej sprawie prowadzone było od kątem nieumyślnego spowodowania śmierci. Co ustaliła prokuratura?

TVN Warszawa, powołując się na informacje przekazane przez Prokuraturę Okręgową w Warszawie, podało informację, że śledztwo zostało umorzone. Prokurator Mirosława Chyr w rozmowie z Fakt24 potwierdziła te doniesienia. - Przedmiotowe postępowanie zostało zakończone w lutym 2020 r. wydaniem postanowienia o umorzeniu śledztwa w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci brytyjskiego żołnierza na terenie hotelu w Warszawie w sierpniu 2019 r. Jako podstawę umorzenia wskazano brak danych dostatecznie uzasadniających podejrzenie popełnienia czynu. Z ustaleń śledztwa wynika, że brak jest danych wskazujących na udział osób trzecich w zdarzeniu - wyjaśniła.

Oprócz prokuratury, śledztwo w tej sprawie prowadziła także Żandarmeria Wojskowa oraz Wydział do spraw Wojskowych Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Udział w śledztwie brali również żandarmi z Wielkiej Brytanii. Wykonano sekcję zwłok brytyjskiego żołnierza, która miała na celu chociaż częściowo wyjaśnić jego śmierć. Sekcja wykazała, że zmarł on na skutek wielonarządowych obrażeń. Wyniki badań toksykologicznych "ze względu na dobro pokrzywdzonego" nie ujawniono.

Źródło: TVN Warszawa / Fakt

Pamela Obuchowska

Absolwentka kulturoznawstwa. Redaktor WTV.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Bp Edward Janiak

Polska

Biskup Edward Janiak nie żyje. Zmarły kapłan odszedł w wieku 69 lat

Czytaj więcej >
Wikimedia Commons/Alina Zienowicz - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Impas w rozmowach medyków z Ministerstwem Zdrowia. Protest będzie trwał?

Czytaj więcej >
Pixabay/stevepb

Polska

W piątek ruszają zapisy na trzecią dawkę szczepionki dla osób powyżej 50. roku życia i medyków

Czytaj więcej >
Nie żyje Józef Zbigniew Polak

Polska

Nie żyje powstaniec Józef Zbigniew Polak. Ceniony architekt miał 98 lat

Czytaj więcej >
Flickr/alex.ch, https://creativecommons.org/licenses/by-nc/2.0/

Polska

Polska nie zamierza zapłacić kary za Kopalnię Turów. Unia Europejska potrąci ją z dotacji

Czytaj więcej >
Pixabay/sarconi, Pxfuel CC0

Polska

Kopalnia Turów. Narasta niepokój wśród mieszkańców Bogatyni. „Czechów nie obsługujemy"

Czytaj więcej >