wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Specjalna oferta w kościele na śluby i chrzty. Ksiądz się pochwalił

1 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Wszyscy chcący wziąć ślub mogą zainteresować się promocją kościelną z okazji święta konsumpcjonizmu. Ksiądz w podpoznańskiej parafii w Rogalinie zdecydował się skierować do wiernych wyjątkowo korzystną propozycję. Ceny sakramentów zostały obniżone

  • Duchowny z parafii pod Poznaniem zaoferował promocję z okazji Black Week na ślub i chrzest

  • Zniżka obejmuje całkowite zwolnienie z opłaty wymaganej przypadku chęci skorzystania z sakramentu

  • Ksiądz Adam Pawłowski z Rogalina od lat słynie z nieszablonowego podejścia do nauczania Kościoła

  • Polaki i Polacy coraz bardziej krytyczni wobec Kościoła, sondaż United Surveys stwierdza, że ponad 50 proc. badanych ocenia go negatywnie

Black Friday oraz Black Week na dobre rozgościły się w Polsce, jednak zniżka na ślub i chrzest to dość nietypowe ogłoszenie promocyjne, z jakim można się spotkać. Ksiądz Adam Pawłowski z parafii w Rogalinie postanowił wykorzystać moment, gdy wszyscy szukają sensacyjnych zniżek. Zaoferował 100 proc. rabatu na udzielenie sakramentów.

To nie pierwszy raz kiedy duchowny zorganizował taką akcję. Już rok temu zdecydował się na ogłoszenie, iż z okazji Black Week w jego parafii oczekiwać można udzielenia ślubu, czy chrztu bez ponoszenia żadnych kosztów.

Ile kosztuje ślub kościelny?

Oferta odnosząca się do 100 proc. rabatu na ślub dla wielu par może okazać się niczym najlepszy gwiazdkowy prezent. Okazuje się, że zakochani chcący stanąć na ślubnym kobiercu muszę przygotować się na niemałe wydatki.

Kwotę poszczególnych (nie zawsze) "dobrowolnych" ofiar sprawdzić można, chociażby na stronie internetowej colaska.pl, gdzie porównać można cenniki większości parafii na terenie Polski. Niemniej ustalenia portalu kb.pl nie pozostawiają złudzeń, że w niektórych przypadkach całościowy koszt ślubu konkordatowego wynosić może nawet ponad 4 600 złotych.

Ksiądz Adam Pawłowski zdecydował się na nietypowy gest względem wszystkich wiernych. Zaproponował, że ślub, czy chrzest zostanie z okazji Black Week udzielony zupełnie za darmo. Podobną promocję na sakramenty zaproponował rok temu, w 2019 r.

O parafii w Rogalinie pod Poznaniem mówi cała Polska

- Zapraszam szczególnie tych, którzy z racji pandemii musieli przełożyć uroczystości, a także tych, którzy mają skomplikowaną sytuację - komentuje całą sprawę duszpasterz, który znany jest ze swoich niestandardowych zachowań oraz decyzji. Sprawiają one, iż parafia w Rogalinie wskazywana jest jako miejsce, gdzie Kościół to przestrzeń duchowa, wolna od polityki i uprzedzeń.

Wydaje się, że słowa oraz działania księdza spod Poznania powinny stanowić azymut dla pozostałych duchownych chcących, by kościół znów stał się miejscem pełnym ludzi. Narzucanie chorych stawek oraz mieszanie się do politycznego życia nie jest czymś, czego oczekuje wierny, idąc wysłuchać niedzielnego kazania.

Portal Kobieta Wirtualna Polska postanowił przytoczyć inne nieszablonowe działania księdza. Okazuje się, że nie trzeba grozić i grzmieć o ogniu piekielnym zastraszając babcie, aby dostarczyć refleksji oraz motywacji do stawania się lepszym człowiekiem.

Ciekawe kazania to klucz do przyciągnięcia wiernych?

Polacy są coraz bardziej krytyczni w ocenie Kościoła katolickiego. Potwierdzają to nie tylko coraz mniejsze rzece wiernych zasiadających w niedzielę w kościelnych ławach, ale również zmniejszającą się ilość ślubów udzielanych przez księży. Opublikowany na początku listopada sondaż na temat stosunku Polek i Polaków do Kościoła katolickiego w Polsce może stanowić główny punkt wyjścia rozmów hierarchów martwiących się coraz mniejszą ilością osób uczęszczających na liturgię.

Dziennik Gazeta Prawna oraz RMF FM zleciły United Surveys zbadanie, jak obywatele Polski oceniają instytucję Kościoła w życiu publicznym. Okazało się, że aż 65,7 proc. badanych wypowiedziało się negatywnie, w tym ponad 37 proc. z tej grupy sytuację oceniło, jako "zdecydowanie negatywie".

Ksiądz Adam Pawłowski słynie ze swoich nietypowych kazań, które na msze przyciągają prawdziwe tłumy. Na jednym z kazań zaczął rozdawać banknoty, a po tym, jak tylko dzieci zgłosiły się jako chętne do ich otrzymania, wskazywał, że to właśnie one powinny być wzorem do naśladowania przez dorosłych wiernych ze względu na swoją ufność.

- One są ufne i dzięki temu pozostają bliżej Boga. Ufają mu, tak jak ufają księdzu. Chciałem, żeby moi parafianie zastanowili się, dlaczego, w przeciwieństwie do dzieci, nie zaufali swojemu proboszczowi - powiedział w czasie wywiadu dla SuperExpressu duchowny.

Źródło: Kobieta Wirtualna Polska / colaska.pl / kb.pl / Polska Times

undefined

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >