wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Uwaga, nowe obostrzenia, wesela mogą być w innej formie. Niebawem w życie mają wejść rekomendacje

9 Września 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Ślub i wesele z kolejnymi obostrzeniami? Padły konkretne wiadomości w sprawie nowych zasad bezpieczeństwa. Mateusz Morawiecki będzie musiał podjąć ważne decyzje. Dla biesiadników prezent na wesele może okazać się najmniejszym problemem.

Przed wybuchem pandemii organizacja ceremonii ślubnych była wielkim i uroczystym przedsięwzięciem. Jedynym problemem, z jakim zmagali się goście zaproszeni przez parę młodą, był prezent na wesele. Dziś są to kolejne obostrzenia, jakie mogą zostać narzucone przez rząd i Główny Inspektorat Sanitarny. Ślub i wesele mogą spotkać się z kolejnymi ograniczeniami. Trzeba jednak podkreślić, że zalecenia GIS-u mają chronić życie oraz zdrowie gości. Pamiętajmy, by stosować się do zasad bezpieczeństwa. 

Ślub i wesele z kolejnymi obostrzeniami?

Po wielu miesiącach okazuje się, że prezent na wesele jest niczym w porównaniu z zagrożeniem zdrowia, do jakiego dochodzi podczas wydarzenia. Wielu zakażonych pozytywne wyniki testów otrzymało właśnie po wzięciu udziału w ślubie lub weselu. Sytuacja ta wymusiła na Głównym Inspektoracie Sanitarnym przedstawienie kolejnych rekomendacji dla par młodych, które organizują ceremonie podczas pandemii. Jarosław Pinkas w rozmowie z rozgłośnią RMF FM podał dokładne wytyczne.

Ekspert wyjaśnił, że spodziewa się wzrostu zachorowań. Jako argument przedstawił między innymi powrót dzieci do szkół. Podkreślił jednak, że jego zdaniem w Polsce mamy do czynienia z "dość dobrą" sytuacją epidemiczną. Nie zmienia to faktu, że w najbliższej przyszłość premier Mateusz Morawiecki otrzyma kolejne rekomendacje w sprawie limitu osób na weselach i ślubach. - Będę rekomendował panu premierowi ok. 50 osób na weselach. To ograniczenie miałoby największy sens w połowie października. To jest moje zdanie - wskazywał Główny Inspektor Sanitarny dla reportera RMF FM. Jeśli lider rządu wdroży w życie wytyczne, prezent na wesele może stać się najmniejszym problemem biesiadników. Część z państw młodych będzie zmuszona przesunąć termin organizowania ceremonii.

Ślub i wesele z nowymi obostrzeniami przedstawionymi przez Główny Inspektorat Sanitarny. Mateusz Morawiecki będzie musiał zadecydować, czy przychyli się do najnowszych rekomendacji. - W tej chwili mamy dość dobrą sytuację, ale spodziewamy się, że w związku chociażby z powrotem dzieci do szkół w najbliższym czasie zapadalność może się zwiększyć - oceniał Jarosław Pinkas w rozmowie z reporterem RMF FM. Główny Inspektor Sanitarny tłumaczył, że premier wciąż analizuje przedstawione opinie. 

Źródło: [RMF FM]

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >