ślub. WTV
Źródło: WTV
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 5 Sierpnia 2020

Zadziwiające, najnowsze ustalenia mediów. Ministerstwo ma tworzyć specjalną listę, może być na niej twoje miasto

Ślub jest niezwykle ważnym wydarzeniem dla Polek i Polaków. Wielu z nich decyduje się na organizację wesela w czasie kryzysu epidemicznego. Przez wzgląd na wzrost zachorowań już niedługo ceremonie mogą zostać objęte dawnymi obostrzeniami. Resort zdrowia ostrzega.

Pandemia w naszym kraju rozwija się już od 8 miesięcy. Mateusz Morawiecki wspólnie z Łukaszem Szumowskim byli zmuszeni do wdrożenia kolejnych, radykalnych nakazów i zakazów. Decyzję o zamrożeniu gospodarki oraz społecznej izolacji doprowadziły do niemałego kryzysu. Dzięki solidarności społecznej i przestrzeganiu zasad reżimu sanitarnego udało się doprowadzić do częściowego zniesienia restrykcyjnych przepisów. Okazuje się, że niektóre z nich mogą powrócić do naszej codzienności.

Ślub. Wesele zostanie zakazany przez Ministerstwo Zdrowia?

- Naprawdę trzeba wziąć to sobie do serca i zacząć być odpowiedzialnym i rozważnym. Podobnie jak z maseczkami, podobnie z tymi weselami i spotkaniami rodzinnymi. Dopuszczalne jest 150 osób i trzymajmy się tego. Nie może być 300-400 - deklarował Łukasz Szumowski dla Polskiego Radia. Minister zdrowia tłumaczył w audycji, że wzrost zachorowań wynika z imprez masowych oraz sytuacji w polskich kopalniach. Oganizatorzy wesel wytykają, że ilość zakażeń na rodzinnych zabawach jest niska w porównaniu do przedstawianych statystyk. Należy jednak podkreślić, że tego typu wydarzenia stały się już niejednym ogniskiem zakażeń.

Redakcja "Rzeczpospolitej" przedstawiła kolejne doniesienia w sprawie ewentualnych restrykcji. Przedstawiciel resortu Łukasza Szmowskiego, Wojciech Andrusiewczi wskazał, że trwają rozmowy na temat zakaznia wesel w powiatach stanowiących ogniska zakażeń. Dziennik informuje, że najpewniej powstaje już lista regionów, które miałyby być uwzględnione przy zaostrzaniu obostrzeń. Rozporządzenia ministerstwa powinni śledzić mieszkańcy województwa śląskiego, małopolskiego i wielkopolskiego. Wiemy też, że prawdopodobnie trwają już negocjacje z branżą ślubną w tej sprawie.

Ślub oraz wesele zawsze można odłożyć w czasie. Pamiętajmy, że w wydarzeniach tych biorą też udział osoby szczególnie narażone na wirusa. Są to głównie osoby starsze oraz zmagające się z najróżniejszymi chorobami przewlekłymi. Niezbędne jest też zachowanie bezpieczeństwa podczas ceremonii. Dezynfencja rąk oraz społeczny odstęp to podstawa, aby zminimalizować ryzyko transmisji zakażenia.

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!