wtv.pl
ślub

WTV

Zadziwiające, najnowsze ustalenia mediów. Ministerstwo ma tworzyć specjalną listę, może być na niej twoje miasto

5 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Ślub jest niezwykle ważnym wydarzeniem dla Polek i Polaków. Wielu z nich decyduje się na organizację wesela w czasie kryzysu epidemicznego. Przez wzgląd na wzrost zachorowań już niedługo ceremonie mogą zostać objęte dawnymi obostrzeniami. Resort zd

Pandemia w naszym kraju rozwija się już od 8 miesięcy. Mateusz Morawiecki wspólnie z Łukaszem Szumowskim byli zmuszeni do wdrożenia kolejnych, radykalnych nakazów i zakazów. Decyzję o zamrożeniu gospodarki oraz społecznej izolacji doprowadziły do niemałego kryzysu. Dzięki solidarności społecznej i przestrzeganiu zasad reżimu sanitarnego udało się doprowadzić do częściowego zniesienia restrykcyjnych przepisów. Okazuje się, że niektóre z nich mogą powrócić do naszej codzienności.

Ślub. Wesele zostanie zakazany przez Ministerstwo Zdrowia?

- Naprawdę trzeba wziąć to sobie do serca i zacząć być odpowiedzialnym i rozważnym. Podobnie jak z maseczkami, podobnie z tymi weselami i spotkaniami rodzinnymi. Dopuszczalne jest 150 osób i trzymajmy się tego. Nie może być 300-400 - deklarował Łukasz Szumowski dla Polskiego Radia. Minister zdrowia tłumaczył w audycji, że wzrost zachorowań wynika z imprez masowych oraz sytuacji w polskich kopalniach. Oganizatorzy wesel wytykają, że ilość zakażeń na rodzinnych zabawach jest niska w porównaniu do przedstawianych statystyk. Należy jednak podkreślić, że tego typu wydarzenia stały się już niejednym ogniskiem zakażeń.

Redakcja "Rzeczpospolitej" przedstawiła kolejne doniesienia w sprawie ewentualnych restrykcji. Przedstawiciel resortu Łukasza Szmowskiego, Wojciech Andrusiewczi wskazał, że trwają rozmowy na temat zakaznia wesel w powiatach stanowiących ogniska zakażeń. Dziennik informuje, że najpewniej powstaje już lista regionów, które miałyby być uwzględnione przy zaostrzaniu obostrzeń. Rozporządzenia ministerstwa powinni śledzić mieszkańcy województwa śląskiego, małopolskiego i wielkopolskiego. Wiemy też, że prawdopodobnie trwają już negocjacje z branżą ślubną w tej sprawie.

Ślub oraz wesele zawsze można odłożyć w czasie. Pamiętajmy, że w wydarzeniach tych biorą też udział osoby szczególnie narażone na wirusa. Są to głównie osoby starsze oraz zmagające się z najróżniejszymi chorobami przewlekłymi. Niezbędne jest też zachowanie bezpieczeństwa podczas ceremonii. Dezynfencja rąk oraz społeczny odstęp to podstawa, aby zminimalizować ryzyko transmisji zakażenia.

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >