wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Górnicy otrzymają jako jedyna grupa zawodowa pełną sumę postojowego. Czy to sprawiedliwe?

22 Marca 2022

Autor tekstu:

Wiktor Ćwikliński

Udostępnij:

Śląsk: dziesięć kopalń Polskiej Grupy Górniczej oraz dwa Jastrzębskiej Spółki Węglowej zdecydowały o całkowitym zatrzymaniu wydobycia począwszy od jutra. W odpowiedzi na to, rząd zdecydował o wypłaceniu postojowego dla wszystkich górn

Zatrzymanie pracy kopalni ma trwać co najmniej trzy tygodnie. Decyzja została podjęta wspólnie przez Ministerstwo Aktywów Państwowych i Ministerstwo Zdrowia. Zawarto w tej sprawie porozumienie ze związkami zawodowymi.

Śląsk: górnicy otrzymają całe pensje

Górnicy są jedyną grupą zawodową, której rząd zdecydował się zagwarantować całe pensje - Wszyscy górnicy za ten okres postojowego otrzymają sto procent wynagrodzenia, czyli nie poniosą żadnych strat finansowych, strat ekonomicznych - zapewnił wicepremier Jacek Sasin - Bardzo nam zależało na tym, żeby górnicy nie byli ekonomicznie karani za to, że w kopalniach doszło do zarażeń, które nas skłoniły nas do podjęcia takich decyzji - uzasadniał.

Niektórzy komentatorzy zwracają uwagę na niesprawiedliwość gwarantowania pensji górnikom w sytuacji, w której większość pracowników nie może liczyć na tego typu przywileje. Decyzji rządu broniła jednak wicepremier Jadwiga Emilewicz - Mówimy o sytuacji szczególnej. O sytuacji, w której zamykane są zakłady czy też przechodzą na kwarantannę pracownicy czy też ich rodziny ze względu na wzrost zachorowań - tłumaczyła.

Górnicy stanowią ponad połowę spośród 9639 wszystkich osób zakażonych na Śląsku. W regionie najbardziej dotkniętym koronawirusem zmarło już 241 osób. Łącznie w szpitalach w regionie jest leczonych 317 osób. 

Źródło: Dziennik.pl

Tagi:

KoronawirusRząd

Wiktor ĆwiklińskiAutor

Redaktor WTV, student prawa.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Piotr Molecki/East News - zdjęcie ilustracyjne

Michał Dworczyk wydał pilny apel. Potrzebuje pomocy w uratowaniu dziecka

Czytaj więcej >

Przemysław Czarnek do dymisji? Ruszyła zbiórka podpisów

Czytaj więcej >

Donald Tusk po głosowaniu w PE: Wstydźcie się!

Czytaj więcej >

Przemysław Czarnek do dymisji? Sejm zdecydował

Czytaj więcej >