Sejm otoczony barierkami. East News/Piotr Molecki
Źródło: East News/Piotr Molecki
Wszystkie wideo autora Paweł Sekmistrz
Autor Paweł Sekmistrz - 18 Listopada 2020

Zacznie się dzisiaj. Pod Sejmem rozstawiono barierki, wielkie przygotowania przed Strajkiem Kobiet

Sejm został już otoczony metalowymi barierkami, obecne są policyjne wozy. Dziś na godz. 18 planowana jest kolejna manifestacja Strajku Kobiet. Zapowiadana już od wielu dni akcja ma się odbyć pod nazwą "Blokada Sejmu". Już od wczoraj ulice wokół budynku zaczęły być zabezpieczane.

Dziś w Warszawie ma się odbyć manifestacja pod nazwą "Blokada Sejmu". Od wczoraj trwa zabezpieczanie ulic wokół budynku przy Wiejskiej. Ulice zostały odgrodzone metalowymi barierkami mającymi uniemożliwić demonstrantom zbliżenie się do Sejmu.

Przełomowa i zaskakująca decyzja w życiu Marty Kaczyńskiej, mowa o jej małżeństwie. Nikt się nie spodziewałPrzełomowa i zaskakująca decyzja w życiu Marty Kaczyńskiej, mowa o jej małżeństwie. Nikt się nie spodziewałCzytaj dalej

Sejm się przygotowuje

Już od wielu tygodni na ulicach polskich miast odbywają się protesty, w których uczestniczą kobiety niegodzące się na łamanie podstawowych praw człowieka. Manifestacje spowodowane są kontrowersyjną decyzją Trybunału Konstytucyjnego, który orzekł, że aborcja embriopatologiczna nie jest zgodna z polskim prawem.

Postanowienie przelało czarę goryczy wobec niezadowolenia z działań polskiego rządu. W większości polskich miast rozpoczęły się demonstracje pod szyldem Strajku Kobiet. Swym zasięgiem objęły nie tylko duże ośrodki miejskie jak Warszawa, Wrocław czy Poznań, ale dotarły również do mniejszych miejscowości jak Dąbrowa Górnicza czy Łomża.

Największe z demonstracji Strajku Kobiet odbywały się oczywiście w stolicy. Polki i Polacy gromadzili się pod Sejmem, siedzibą TVP, maszerowali również warszawskimi ulicami, niosąc transparenty i wykrzykując hasła uderzające w partię rządzącą i jej najważniejszych przedstawicieli.

Dziś na godz. 18 planowana jest kolejna duża demonstracja. "Blokada Sejmu", bo taką nazwę nosi dzisiejszy protest pod budynkiem w którym na co dzień obradują posłowie, wzbudziła niepokój rządu, który zdecydował odpowiednio przygotować się na planowany strajk.

Skandaliczne zachowanie Kingi Dudy z okazji urodzin. Ujawniono zdjęcia i wideo, trafiły do sieci - na pewno niechcianeSkandaliczne zachowanie Kingi Dudy z okazji urodzin. Ujawniono zdjęcia i wideo, trafiły do sieci - na pewno niechcianeCzytaj dalej

Strajk Kobiet nie zwalnia tempa

Już od wczoraj pod Sejmem trwają prace nad zabezpieczeniem budynku przed demonstrantami Strajku Kobiet. Ulica Wiejska została całkowicie wyłączona z ruchu. Wokół budynku patrolują funkcjonariusze policji, czekający w wozach na przebieg zdarzeń.

Metalowe barierki, które mają odgrodzić protestujących od budynku Sejmu pojawiły się nie tylko przy ul. Wiejskiej, ale również Pięknej i Myśliwieckiej. Jak podaje portal Interia, długość zabezpieczenia sięga aż do placu Trzech Krzyży.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Nieludzkie zachowanie, zapakowała w worek kocią rodzinę. Jest poszukiwana
2. Dopiero co przyznali mu miliony dotacji. Teraz okazuje się, że jeden z sukcesów Bayer Full jest tylko mitem
3. Kilkadziesiąt tysięcy osób podpisało petycję o odwołanie Czarnka. Ludzie mają dość

Metalowe zabezpieczenia pojawiły się nie tylko przy Sejmie, ale również przy siedzibie Strajku Kobiet. Podczas briefingu prasowego, Marta Lempart powiedziała, że zostały "obarierkowane po same uszy". To nie zniechęca jednak Polek, które z coraz większym entuzjazmem ogłaszają swój udział w dzisiejszej manifestacji.

Przewodniczące Strajku Kobiet okryły dzisiejszy protest zasłoną milczenia. Nawet dziennikarzom nie zdradziły, co planowane jest podczas dzisiejszej demonstracji pod Sejmem. Stwierdziły tylko jednoznacznie, że "nic nie jest odwoływane", a manifestacja na pewno dojdzie do skutku.

Wszystko wskazuje na to, że Strajk Kobiet nie zamierza zwalniać tempa i wciąż walczy o prawa Polek do decydowania o własnym ciele. Wg. komentatorów, dzisiejsza "Blokada Sejmu" może potrwać nawet do dwóch dni.

Kotlety mielone bez mięsa? Świetna opcja dla osób, które mają problemy z cholesterolem lub nadwagąKotlety mielone bez mięsa? Świetna opcja dla osób, które mają problemy z cholesterolem lub nadwagąCzytaj dalej

źródło: interia.pl, facebook.com/ogolnopolskistrajkkobiet

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Odważne słowa Ministra Zdrowia. Nie wszyscy specjaliści się z nimi zgadzają
  2. Nie mieści się w głowie co woda ogórkowa robi z organizmem. Pijesz ją?
  3. Czy powstanie komisja śledcza ws. nagrań Romana Giertycha? Znaczący komentarz Radosława Fogiela, wicerzecznika PiS
  4. Jurek Owsiak odniósł się do podłych słów lidera Bayer Full, uniżających zespołowi Kult. Wydarzyło się coś niesamowitego, historyczny moment
  5. Dramat polskiego aktora. Chciał lecieć na wakacje. Nie wpuścili go na pokład samolotu. Powód jest niewiarygodny
  6. Nie żyje Andrzej Wawrzyniak. Tragiczna wiadomość obiegła Polskę, odeszła legenda, tysiące Polaków słyszało o jego podróżach
  7. Lego Masters okazało się wielkim sukcesem TVN. Odcinek zgromadził mnóstwo widzów, program uczy i bawi