wtv.pl
Sanepid ma naprawdę nietuzinkową szefową.

wtv.pl

Co tam się wydarzyło? Niezwykłe show szefowej sanepidu, "nie całować się z mężami", "spoko, spoko"

5 Marca 2020

Autor tekstu:

Pamela Obuchowska

Udostępnij:

Sanepid ma naprawdę nietuzinkową szefową w Słubicach. Jej wystąpienie ws. koronawirusa stało się w ciągu zaledwie kilku godzin hitem internetu i robi prawdziwą furorę. Jednym przypadło do gustu, innym mniej i nawet chcą odwołania szefowej z pełnionej przez nią funkcji. Wszystko to za sprawą jej zanadto wyluzowanego, może nie do końca przemyślanego tonu wypowiedzi i humorystycznych porad. "Nie całujcie się z nikim, z mężem lepiej też nie". Nagranie obiegło sieć.

Lek. med. Jadwiga Caban-Korbas jest inspektorem sanitarnym i szefową sanepidu w Słubicach. Podczas spotkania z samorządowcami udzieliła informacji na temat stanu zdrowia pacjenta z Cybinki, który jest pierwszym potwierdzonym przypadkiem osoby zakażonej koronawirusem w Polsce. Padły mocne słowa i stwierdzenia.

- On już na tyle wyzdrowiał, że już się odgrażał. Na tyle się poczuł lepiej - stwierdziła szefowa słubickiego sanepidu. Jest to jedna z kilku zdań i stwierdzeń, jakie padły odnośnie tego mężczyzny. - Ja nie wiem, kto kogo poczęstował i czym - dodała jeszcze między innymi.

Sanepid w Słubicach i jego szefowa w akcji. Jej wystąpienie hitem internetu. Straci stanowisko?

Pani Jadwiga udzieliła przy tym także homurystycznych porad ws. zapobiegania zakażeniu koronawirusem, a forma jej wypowiedzi była również dość nietypowa i luźna.

- Nie całujcie się z nikim, kto wykazuje objawy infekcyjne i nie jest mężem. A nawet może i z mężem też nie, bo po co chłopa tam zarazić - radzi inspektor sanitarna, lek. med. Jadwiga Caban-Korbas.

Przed zakończeniem swojego wystąpienia pani Jadwiga zanuciła jeszcze fragment piosenki "Jak się masz, kochanie, jak się masz".

Nie spodobało się to wszystko Głównemu Inspektoratowi Sanitarnemu. Jest jego reakcja i apel o odwołanie szefowej słubickiego sanepidu. Wydali specjalny komunikat.

"Główny Inspektorat Sanitarny zgodnie z przepisami nie powołuje Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego. Zachowanie PPIS w Słubicach jest nieakceptowalne. Lubuski Inspektor Sanitarny zwrócił się do Starosty Powiatowego o natychmiastowe odwołanie Inspektora w Słubicach z zajmowanego stanowiska" - czytamy we wpisie Głównego Inspektoratu Sanitarnego na Twitterze.

undefined

Podobne artykuły

Telefon do prezenterów TVP Info

TV

Prezenterzy TVP zaatakowani na żywo. Głos w studio zabrał jeden z widzów

Czytaj więcej >
TVP w obronie Lewicy

TV

TVP pokazuje pozytywne wobec Lewicy materiały

Czytaj więcej >
"Wiadomości" TVP

TV

"Wiadomości" TVP znowu atakują TVN. Tym razem poszło o Obajtka

Czytaj więcej >
wtv.pl

TV

Kamerzysta upokorzył osobę niepełnosprawną. Kazali mu m. in. wejść do kontenera na śmieci

Czytaj więcej >
wtv.pl

TV

Fala krytyki po "Pytanie na śniadanie". Prowadzący nie mieli maseczek

Czytaj więcej >
wtv.pl

TV

Emisja filmu "Stan zagrożenia" o katastrofie smoleńskiej w TVP ponownie przełożona

Czytaj więcej >