salon kosmetyczny. CEZARY PECOLD/East NewsŹródło: CEZARY PECOLD/East News
Wszystkie wideo autora Wiktor Ćwikliński
Autor Wiktor Ćwikliński - 18 Maja 2020

Już dziś wracają salony kosmetyczne. Wszystko się zmieni, przy płaceniu możesz się poważnie zdziwić

Salon kosmetyczny i fryzjerski to obecnie jedne z najbardziej wyczekiwanych miejsc do otwarcia w ramach odmrożenia gospodarki. Od dzisiaj możemy korzystać z ich usług, jednak czeka nas wiele zmian w ich funkcjonowaniu. Jedną z nich jest wprowadzenie tzw. opłaty sanitarnej oraz ogólna podwyżka cen.

Pandemia koronawirusa SARS-Cov-2 bardzo mocno uderzyła w branżę beauty, zamykając ją na wiele tygodni. Nawet teraz, po otwarciu salonów w 3. etapie luzowania obostrzeń, nie będą one mogły pracować pełną parą. Nowy reżim sanitarny narzuca spore ograniczenie dotychczasowej liczby klientów. Powinniśmy więc przygotować się na podwyżki.

Nie tylko pandemia. Bardzo poważne zagrożenie w dużej części kraju, jest apel o szczególną ostrożność w czasie spacerówNie tylko pandemia. Bardzo poważne zagrożenie w dużej części kraju, jest apel o szczególną ostrożność w czasie spacerówCzytaj dalej

Salony kosmetyczne - zapłacimy więcej

Mniejsze moce przerobowe salonów oznaczają, że na każdym z klientów będzie trzeba wypracować większy zysk - prawidła ekonomii są tu bezlitosne. Według informacji, jakie udało się nam uzyskać w jednym z warszawskich salonów, możliwe są nawet 30% podwyżki cen usług kosmetycznych. Prawdopodobnie nowe cenniki zobaczymy również w salonach fryzjerskich.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Uważaj, abyś nie dostał kolosalnego mandatu od jutra. Jak dotrzeć do fryzjera lub kosmetyczki?
2. Rekordzista dostaje 22,4 tys. zł emerytury. Prezes ZUS ujawnia sposób na ogromne świadczenie

Ponadto, wiele lokali planuje wprowadzenie tzw. opłaty sanitarnej. Ma to być dodatkowy składnik końcowej ceny usługi, doliczany do rachunku każdego klienta. Opłata ta ma służyć pokryciu kosztów dostosowania się do wymogów jednorazowych strojów, maseczek i narzędzi. 

Musimy przygotować się również na nowe reguły panujące w salonach. Przede wszystkim wizyta będzie zaczynała się od umówienia się przez internet lub telefon. Nie będzie można umówić się na wizytę osobiście w salonie. Trzeba będzie również przyjść punktualnie na umówioną godzinę, nie będzie można spędzić czasu w poczekalni. Po przyjściu do salonu klienci będą musieli wypełnić ankietę oraz zostanie zmierzona im temperatura. Obowiązkowe będą maseczki, a także rękawiczki (ewentualnie dezynfekcja rąk). Nie będzie można używać telefonów komórkowych w trakcie wizyty. Nie ma również mowy o serwowaniu klientom jakichkolwiek napojów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ważna zmiana dla wielu Polaków. Niektórzy nie będą musieli poddawać się 14-dniowej kwarantannie
  2. Przeraźliwa wizja Jackowskiego. Już się zaczęło. Jasnowidz powiedział co stanie się w Warszawie
  3. Jurek Owsiak nie wytrzymał, ma dość. Ostry apel ws. przemocy ze strony policji
  4. Premier w szpitalu, a lekarze odwrócili się plecami. Dziwicie się? Sytuacja miała miejsce w jednej w placówek w Belgii
  5. Dziś i jutro może być niebezpiecznie, warto zachować wyjątkową ostrożność. Nadciąga niż znad Rosji
  6. Stan zagrożenia może być wydłużony o kolejny miesiąc. Wiadomość potwierdził premier Hiszpanii