Sąd najwyższy - wybrano pięciu kandydatów. (zd. il.) Wikimedia Commons/SaeimaŹródło: (zd. il.) Wikimedia Commons/Saeima
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 24 Maja 2020

Sąd Najwyższy. Ujawniamy, kim naprawdę jest Tomasz Demendecki, kandydat na prezesa. Nikt się nie spodziewał

Sąd Najwyższy zakończył obrady nad wyborem kandydatów na stanowisko pierwszego prezesa. Wśród wybranych znaleźli się: Włodzimierz Wróbel, Małgorzata Manowska, Tomasz Demendecki, Leszek Bosek, Joanna Misztal-Konecka. Z tej piątki prezydent Andrzej Duda wybierze I prezesa SN. Poniżej przedstawiamy sylwetkę jednego z nich.

Wybór pięciu kandydatur trwał niespodziewanie długo. Ostatecznie dopiero w sobotę udało się skutecznie zorganizować głosowanie. Zgromadzenie Ogólne Sędziów Sądu Najwyższego wybrało pięć osób: Włodzimierza Wróbla, który uzyskał 50 głosów, Małgorzatę Manowską (25 głosów), Tomasza Demendeckiego (14 głosów), Leszka Boska (4 głosy) oraz Joannę Misztal-Konecką (2 głosy). Przedstawiamy sylwetkę jednego z możliwych następców prof. Małgorzaty Gersdorf.

Nowe ognisko koronawirusa w Polsce? Niepokojące dane ministerstwaNowe ognisko koronawirusa w Polsce? Niepokojące dane ministerstwaCzytaj dalej

Sąd Najwyższy. Kim jest Tomasz Demendecki?

Tomasza Demendeckiego postrzega się jako czarnego konia w wyborach na nowego I prezesa Sądu Najwyższego. Jest 44-letnim komornikiem z Lublina. Obecnie sprawuje funkcję sędziego Izby Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych SN. Wcześniej był adwokatem.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Sondaż prezydencki, który może zaniepokoić wiele osób. Kto tak naprawdę wygra w drugiej turze?
2. Dramatyczne pogrzeby osób zmarłych na koronawirusa. Rodziny nie chcą nawet rzeczy po bliskich

Jak donosi natemat.pl, kandydatura Demendeckiego zyskała aprobatę Zbigniewa Ziobry. Z informacji przekazanych przez portal wynika, że kanydat na I prezesa SN ma utrzymywać bliskie relacje z byłym wiceministrem sprawiedliwości Łukaszem Piebiakiem. Miał on między innymi pomagać Demendeckiemu, gdy toczyło się wobec niego postępowanie dyscyplinarne. Z kolei według rewelacji Onet, Piebiak za pomocą swoich kontaktów próbuje uzyskać wpływ na obsadzenie najważniejszego urzędu sędziowskiego w naszym kraju.

Dodajmy, że wybory w Sądzie Najwyższym są zaplanowane na piątek. Nowy I prezes Sądu Najwyższego zastąpi na tym stanowisku Małgorzatę Gersdorf, której kadencja upłynęła 30 kwietnia. Tymczasowym prezesem SN jest Kamil Zaradkiewicz.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nowe ognisko koronawirusa w Polsce. Zarażenia w jednostce wojskowej
  2. Poważny wypadek na drodze do Gdańska. Ranne dzieci, droga zablokowana
  3. Niespodziewane słowa u Rydzyka na temat wykorzystywania dzieci. "Kościół został zraniony"
  4. Mateusz Morawiecki na Śląsku w wielkim stylu. Dziennikarze czekali za bramą, bo ich nie wpuszczono
  5. Szpital CSK MSWiA właśnie rozpoczął testowanie nowego leku. Stosowanie na zakażenie ma pomóc
  6. Nowe ognisko koronawirusa w Polsce. Zarażenia w jednostce wojskowej

Źródło: natemat.pl