Sąd Rejonowy w Białymstoku. Wikipedia/Grzegorz Dąbrowski - own work, https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Plik:District_Court_in_Białystok.jpgŹródło: Wikipedia/Grzegorz Dąbrowski - own work, https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Plik:District_Court_in_Białystok.jpg
Wszystkie wideo autora Krystian Mowel
Autor Krystian Mowel - 22 Lipca 2020

Miał koronawirusa i poszedł na zakupy. Sąd wymierzył 60-latkowi surową karę

Sąd podjął decyzję w sprawie mężczyzny, który nie zastosował się do nakazu kwarantanny. 60-latek chwalił się w sklepie, że ma koronawirusa.

Sąd w Białymstoku skazał mężczyznę na rok więzienia w zawieszeniu na dwa lata. 60-latek został poddany kwarantannie po powrocie z Niemiec. Zamiast przebywać w izolacji, poszedł na zakupy do sklepu.

Wszyscy mówią tylko o Tymoteuszu Szydło. Poznaliśmy fakty o młodszym synu Beaty Szydło, kim jest?Wszyscy mówią tylko o Tymoteuszu Szydło. Poznaliśmy fakty o młodszym synu Beaty Szydło, kim jest?Czytaj dalej

Sąd skazał mężczyznę

Wniosek prokuratury został rozpatrzony we wtorek. Decyzją sądu mężczyzna spędzi najbliższy rok w więzieniu. 60-latek w kwietniu został poddany kwarantannie domowej po tym, jak wrócił z Niemiec. Złamał ją, gdyż postanowił wyjść do sklepu na zakupy. Cała sprawa wyszła na jaw, ponieważ mężczyzna sam w sklepie chwalił się, że powinien być teraz w domu, bez możliwości opuszczenia swojego mieszkania. Całą sprawę zgłosił pracownik sklepu, który zadzwonił do dyżurnego komendy miejskiej policji w Białymstoku. Tłumacząc się ze swojego czynu mężczyzna twierdził, że chciał zrobić zakupy bez fatygowania bliskich. Okazało się, że to nie pierwszy raz, kiedy naruszył zasady kwarantanny.

Trudno uwierzyć, co w przeszłości połączyło Jaworowicz i Kurskiego. Niewielu wie o ich bliskiej współpracy w TVPTrudno uwierzyć, co w przeszłości połączyło Jaworowicz i Kurskiego. Niewielu wie o ich bliskiej współpracy w TVPCzytaj dalej

Decyzja sądu

Po zgłoszeniu całej sprawy przez pracownika sklepu mężczyzna został zatrzymany i poddany testom na obecność wirusa. Jak się okazało, był on pozytywny. 60-latek usłyszał zarzuty spowodowania zagrożenia dla życia i zdrowia wielu osób poprzez rozprzestrzenianie się choroby zakaźnej.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Chłopak nie żył przez 20 minut. Kiedy się ocknął, powiedział, co zobaczył „po drugiej stronie”
2. Rodzinie na środku autostrady zepsuł się samochód. To co zrobili później zakrawa na żarty (WIDEO)
3. Nie musisz pędzić 100 km/h, żeby fotoradar zrobił ci zdjęcie. Teraz wystarczy o wiele mniej, żeby dostać mandat

W przepisach widnieje zapis, który mówi, iż w sytuacjach, w których zarażony działa nieumyślnie grozi mu od pół roku do 3 lat pozbawienia wolności. W przypadku umyślnego działania kara może osiągnąć nawet 8 lat w więzieniu. Sąd zdecydował się ukarać 60-latka rokiem w więzieniu oraz 1 tys. zł kary pieniężnej. Z wyrokiem zgodził się obrońca oskarżonego.

Źródło: [RMF FM]

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Porażające zachowanie kobiety w autobusie. Wszystko się nagrało [wideo]
  2. Komitet Trzaskowskiego oficjalnie domaga się powtórzenia wyborów
  3. Były minister został zatrzymany. Śledztwo w toku, niespodziewany przebieg akcji
  4. Pobił żonę metalową rurką, bo nie chciał się z nią rozwieść
  5. Pogoda na sierpień. Czekają nas 30 stopniowe upały. Do tego często zagrzmi
  6. Pociąg w Warszawie pilnie zatrzymany. Nieoficjalnie: mogło chodzić o zakażenie chorobą, na miejscu służby

DOMOWY CHLEB Z CHRUPIĄCĄ SKÓRKĄ. W ŚRODKU MIĘKKI JAK AKSAMIT [PRZEPIS]