wtv.pl > Gospodarka > Są przecieki dotyczące obostrzeń. Rząd będzie rezygnował z jednego z rozwiązań, tuż po majówce szykuje przełom
Konrad Wrzesiński
Konrad Wrzesiński 19.03.2022 08:16

Są przecieki dotyczące obostrzeń. Rząd będzie rezygnował z jednego z rozwiązań, tuż po majówce szykuje przełom

Już po weekendzie majowym rząd ma zakończyć regionalizację obostrzeń.
Piotr Molecki/East News

Przy znoszeniu obowiązujących dotychczas restrykcji przyjęto tzw. zasadę regionalizacji. W praktyce oznaczało to, że powrót do funkcjonowania m.in. zakładów fryzjerskich, kosmetycznych, a także uruchomienie nauki hybrydowej dla klas I-III nie objęło pięciu województw.

Jak donosi rmf24.pl, już po majówce możliwe jest zniesienie wspomnianych ograniczeń na terenie całego kraju.

Rząd ma znieść regionalizację obostrzeń

W przypadku potwierdzenia doniesień portalu po weekendzie majowym działalność m.in. salonów tatuażu czy piercingu, a także wspomnianych salonów fryzjerskich i kosmetycznych zostałaby ponownie uruchomiona również na Śląsku, Dolnym Śląsku, w Wielkopolsce, w Łódzkiem oraz Opolskiem.

Serwis powołuje się przy tym na informatorów wewnątrz Kancelarii Premiera, a także w samym Ministerstwie Zdrowia i Radzie Medycznej, organie doradzającym Mateuszowi Morawieckiemu.

Przedstawiciele rządu mają przekonywać, że w związku ze spadającą liczbą zakażeń ujednolicenie zasad funkcjonowania gospodarki wydaje się logicznym rozwiązaniem. Wspomniano ponadto spadającą liczbę zajętych łóżek w szpitalach.

Wzmożone kontrole w trakcie majówki

Rozpoczynająca się w ten weekend majówka po raz kolejny upłynie pod znakiem restrykcji. Mimo zauważalnych spadków zachorowań rządzący zapowiedzieli już zmasowane kontrole, w których pomóc mają policjanci, inspektorzy sanepidu, a także żołnierze i straż graniczna

Działania kontrolne mają skupić przede wszystkim na czterech obszarach: pilnowaniu limitów wstępu w miejscach publicznych, zamknięcia hoteli i restauracji oraz bezpieczeństwa na granicach.

Przypomnijmy, że osoby przekraczające granicę Polski muszą posiadać negatywny test na obecność wirusa. W przeciwnym wypadku zostaną skierowane na odbycie przymusowej kwarantanny.

Osoby spoza strefy Schengen, które wjeżdżają na teren kraju, muszą przejść kwarantannę niezależnie od okoliczności.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

źródło: RMF | WTV

Powiązane