wtv.pl > Polska > 10-latka napisała poruszający list do rządzących. "Dzieciom odechciewa się żyć"
Alan Wysocki
Alan Wysocki 19.03.2022 08:43

10-latka napisała poruszający list do rządzących. "Dzieciom odechciewa się żyć"

Rząd
(zdj. Il. ) ; Piotr Molecki/EastNews
  • 10-latka chciała przekazać rządzącym ważną wiadomość

  • Nadia wskazała, że osoby LGBT są wyśmiewane przez rówieśników

  • "Od dawna chciałam napisać ten list, albo zadzwonić do PiS-u i powiedzieć im o tym, że to, co robią, nie jest fajne" - podaje uczennica dla naszej redakcji

W mediach społecznościowych pojawił się wpis z podręcznika 10-latki. Praca domowa polegała na napisaniu listu do znajomego o najbardziej interesującym bohaterze literackim. Nadia postanowiła nieco zmodyfikować zadanie i skierować swoje słowa pod adresem rządu

Polski rząd otrzyma poruszający list od Nadii

"Dzień dobry, nie wiem, czy wiecie, ile przykrości robicie ludziom. Skoro jesteście władzą, powinniście łączyć ludzi, a nie ich dzielić. Czy wiecie, że gdy mówicie źle o osobach transseksualnych i homoseksualnych, dzieciom odechciewa się żyć, ponieważ koleżanki, koledzy się z nich śmieją, bo wy mówicie o nich źle. Ile dzieci odebrało sobie przez to życie, wiecie? Osoby z tęczy to też ludzie i nie wiem, dlaczego uważacie ich za innych, niż wszyscy" - czytamy. 

- Mamo, czy ja mogę napisać list po swojemu, a nie tak jak w poleceniu?- Jasne.I napisała... List do rządzących <3...

Opublikowany przez Oksanę Hałatyn-Burdą Środa, 9 grudnia 2020

Udało nam się skontaktować zarówno z uczennicą, jak i jej mamą. Okazuje się, że praca wynikała z "domowej szkoły", która ma na celu utrwalanie wiedzy, jaką 10-latka wyciąga z zajęć. Pismo nie trafi więc do rąk nauczyciela. Wiemy jednak, że zostanie ono wysłane do rządu Prawa i Sprawiedliwości. 

 - Szczęśliwie córka ma wokół siebie otwartych pedagogów, którzy do swojej pracy podchodzą nieszablonowo. Zresztą - to piękny i płynący wprost z dziecięcego serca tekst. Nie powstał po to, by go oceniać. Powstał po to, by coś zmienić - deklaruje dla naszej redakcji mama Nadii. 

Pani Oksana dodaje, że córka napawa ją dumą i optymizmem. List daje jej potwierdzenie, że jako rodzic obrała właściwy kurs.

10-latka również opowiedziała o motywach swojego działania. - Od dawna chciałam napisać ten list albo zadzwonić do PiS-u i powiedzieć im o tym, że to, co robią, nie jest fajne. Taką miałam potrzebę, żeby pomyśleli o tym, co robią. Władza mówi źle o osobach LGBT, nie wspiera w trudnej sytuacji, tylko jeszcze dobija - komentuje w rozmowie z nami. 

Zadanie domowe było dla niej okazją, by podzielić się z kimś swoimi myślami. - Chciałabym, żeby takie złe zachowania się zmieniły, bo powinniśmy się trzymać razem - dodaje. 

W szkole Nadii nie dochodzi do zachowań na tle homofobicznym czy transfobicznym. - Wiem z telewizji, którą oglądam razem z tatą, że w Polsce zdarzają się takie przypadki. I wiem, że to nie jest OK - komentuje 10-latka.

Źródło; [WTV]

Tagi: Rząd LGBT
Powiązane