wtv.pl
Robert Mazurek

YouTube/RMF FM/27.04.21/Screen z programu

Robert Mazurek niespodziewanie pomylił Polsat News z TVP Info. Otworzył usta i zamilkł, w końcu wypalił

27 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Robert Mazurek prowadził dziś rozmowę z posłem Koalicji Obywatelskiej - Pawłem Poncyliuszem. Na antenie RMF FM dziennikarz chciał odnieść się do ostatnich doniesień Polsat News, jednak niespodziewanie pomylił stację telewizyjną z TVP Info. "Holender

Robert Mazurek, prowadząc audycję z posłem Poncyliuszem, postanowił poprosić o skomentowanie bieżących działań Rafała Trzaskowskiego. Redaktor regularnie zadaje politykom Koalicji Obywatelskiej jedno, proste pytanie, na które ci często nie znają odpowiedzi. Chodzi o wskazanie, jak nazywa się nowy ruch prezydenta Warszawy. Co ciekawe, parlamentarzyści niejednokrotnie nie potrafili odpowiedzieć na pytanie. Jednym z nich był Paweł Poncyliusz, jednak tym razem udzielił prawidłowej odpowiedzi.

Robert Mazurek zaliczył zabawną wpadkę. Nie powstrzymał uśmiechu

Mazurek postanowił ciągnąć proces odpytywania rozmówcy, prosząc o podanie nazwy tworzącego się związku zawodowego przy wiceprzewodniczącym Platformy Obywatelskiej. W tym przypadku polityk nie potrafił wskazać na "Nową Solidarność". Zabawna sytuacja przekierowała debatę na tory roszad na scenie sejmowej. 

Dziennikarz zapytał gościa, czy otrzymuje oferty ze strony Szymona Hołowni. Ten deklarował, że wspiera działania Polski 2050 dotyczące energetyki, jednak sam nie wyraził gotowości przejścia do innego klubu, a właściwie koła poselskiego.

Wywołało to interesującą reakcję ze strony Roberta Mazurka, który nawet nie mógł spodziewać się, że dociekanie o ewentualnie propozycje od Jarosława Gowina doprowadzają do zabawnej wpadki na antenie. 

- Panie pośle, czyli Hołownia pana nie kusi, a czy Jarosław Gowin pana kusi? Pytam zupełnie serio, bo wczoraj "w telewizorze" mówił... - zaczął, po czym momentalnie zamilkł. Na twarzy Mazurka można dostrzec zdziwienie zmieszane z rozbawieniem. Ostatecznie redaktor postanowił strzelać. - W Polsacie News... Tak dobrze mówię. Nie, w Polsacie Info. Holender Jasny - plątał się.

Na pomoc ruszył Paweł Poncyliusz, przypominając, że kanał telewizyjny nazywa się Polsat News. Niestety, rozmowy w studiu RMF odbywają się w trybie zdalnym, a na łączach najprawdopodobniej doszło do delikatnych opóźnień, bowiem Robert Mazurek nieco bardziej pewny uzupełnił wypowiedź. - Polsat Info tak jest - mogliśmy usłyszeć.

Po kilkunastosekundowej plątaninie redaktor przedstawił właściwą nazwę. - W Polsacie mówili, nie w TVP Info. W Polsacie News mówili, że w 2023 roku, jak będą wybory, on (Gowin - red) wystartuje na liście z Polskim Stronnictwem Ludowym oraz konserwatystami z Platformy Obywatelskiej - zakończył zdanie. 

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

źródło: [WTV]

Podobne artykuły

TRICOLORS/East News

TV

"Nasz nowy dom": Wszystko wyszło na jaw nt. produkcji. Będzie problem?

Czytaj więcej >

TV

"Nasz nowy dom" znika z anteny? Mamy stanowisko Polsatu

Czytaj więcej >

TV

Rodzina opublikowała nekrolog zmarłego dziennikarza TVN Rafała Poniatowskiego

Czytaj więcej >
WOŚP będzie się sądzić z TVP?

TV

WOŚP pozywa TVP za materiał "Wiadomości"

Czytaj więcej >

TV

Czy bukmacher może się reklamować w telewizji?

Czytaj więcej >
Telefon do prezenterów TVP Info

TV

Prezenterzy TVP zaatakowani na żywo. Głos w studio zabrał jeden z widzów

Czytaj więcej >