wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Robert Biedroń, Adrian Zandberg i Włodzimierz Czarzasty na konferencji, zapowiadającej marsz w Białymstoku

1 Lutego 2019

Autor tekstu:

Michalina Kobla

Udostępnij:

Robert Biedroń, Adrian Zandberg i Włodzimierz Czarzasty stali się twarzami koalicji lewicowych partii, która na jesieni walczyć będzie o mandaty w polskim parlamencie. Konferencja pod Sejmem zwołana przez nich w trybie pilnym i stanowiła odpowiedź

Zwołana przez reprezentantów lewicowej koalicji konferencja była odpowiedzią na zdarzenia, które miały miejsce w Białymstoku w ostatnią sobotę. Przypominamy - środowiska kiboli podpisały ze sobą "pakt o nieagresji", którego pokłosiem była ogromna manifestacja w kontrze do parady równości. Nagrania, dokumentujące przemoc kibiców wobec członków parady i przechodniów, obiegły internet i odbiły się echem nie tylko w polskich mediach.

Lewica zapowiada marsz przeciwko nienawiści

Podczas zwołanej dzień po zamieszkach w Białymstoku konferencji, reprezentanci partii lewicowych wyrazili pełne potępienie dla aktów agresji oraz solidarność z ofiarami. Padła również zapowiedź organizacji marszu przeciwko nienawiści, równo tydzień bo białostockiej paradzie równości - 27. lipca.

W Białymstoku doszło do czegoś bardzo, bardzo złego. Doszło do scen przemocy na ulicach miasta, niewinni ludzie, pokojowi demonstranci, uczestnicy marszu równości byli ofiarami przemocy, wyzwisk, urządzono na ulicach Białegostoku regularne polowanie na ludzi - rozpoczął konferencję Adrian Zandberg. Wszystkich podzielających jego oburzenie, zaprosił na organizowane przez lewicę wydarzenie - Nie ma zgody na to, żeby polskie życie publiczne zatruwała nienawiść, która prowadzi do takich strasznych scen jak te, które widzieliśmy w Białymstoku. Dlatego spotkaliśmy się dzisiaj rano i podjęliśmy decyzję. Chcieliśmy wszystkich państwa serdecznie zaprosić w najbliższą sobotę, o godzinie 14:30, dokładnie tydzień po tym, jak ruszył marsz równości w Białymstoku.

Robert Biedroń na marsz zaprasza Elżbietę Witek

Po konferencji zapytaliśmy Roberta Biedronia o to, czy na marsz byłby gotowy zaprosić również reprezentantów polskiego rządu. Polityk w odpowiedzi odwołał się do postawy Izabeli Jarugi-Nowackiej, która w 2005 roku stanęła na czele parady, zakazanej przez ówczesnego prezydenta Warszawy, Lecha Kaczyńskiego.

Marzę o tym, że w sobotę, pani minister Witek stanie na czele tego marszu, pokaże w sposób symboliczny, że stoi po stronie dobra a nie zła, że ma odwagę zrobić coś, co wymaga ogromnej odwagi, bohaterstwa. Bo taka była Iza Jaruga-Nowacka. I mam nadzieję, że pani minister powtórzy tę historię - zapraszał szefową MSWiA Robert Biedroń.

Tagi:

LewicaWłodzimierz CzarzastyAdrian Zandberg

Michalina KoblaAutor

Redaktor naczelna Nowej Telewizji Internetowej WTV. Z branżą medialną związana od 2015 roku. Prywatne publicystka i vlogerka.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

"Nie jest pan dziennikarzem": kontrowersje wokół słów Donalda Tuska

Polityka

Do kogo Donald Tusk powiedział, że ten "nie jest dziennikarzem"? Nie był to Miłosz Kłeczek z TVP

Czytaj więcej >
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Polityka

Tajne spotkanie na Nowogrodzkiej. Kaczyński może oddać Ministerstwo Sportu nowemu koalicjantowi

Czytaj więcej >
Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy, jego pensja wzrośnie o 40 proc.

Polityka

Prezydent RP z podwyżką wynagrodzenia o 40 proc. Więcej zarobi nie tylko Andrzej Duda

Czytaj więcej >
Tomasz Orłowski odchodzi z MSZ po 31 latach pracy

Polityka

Po 31 latach pracy Tomasz Orłowski odchodzi z MSZ

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News

Polityka

Błażej Spychalski odszedł z Kancelarii Prezydenta, może trafić do Orlenu. Schetyna: tu nie ma żadnych standardów

Czytaj więcej >
Monika Pawłowska

Polityka

Od Lewicy aż po PiS. Monika Pawłowska dogadała się z Mateuszem Morawieckim? Gazeta.pl dotarła do niewiarygodnych informacji

Czytaj więcej >