wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Robert Biedroń starał się załagodzić sytuację. Nagle podczas konferencji rozległy się niespodziewane okrzyki jego przeciwników

23 Maja 2020

Autor tekstu:

Wiktor Ćwikliński

Udostępnij:

Robert Biedroń nie ustaje w prowadzeniu kampanii. Kandydat Lewicy na prezydenta odwiedził dzisiaj Łowicz (woj. mazowieckie). Na miejscu podkreślał jak istotna jest rola rządzących w pomaganiu przemysłowi spożywczemu, szczególnie w czasie gdy dotkni

Podczas wystąpienia Biedronia doszło do zakłócenia go przez zwolenników prezydenta Dudy, którzy skandowali nazwisko swojego kandydata. Kandydat Lewicy starał się wyjść obronną ręką z sytuacji tłumacząc żartobliwie, że pomylili się i to nie on jest ich kandydatem.

Robert Biedroń w Łowiczu

Jednocześnie były prezydent Słupska zachęcał swoich przeciwników do rozmowy - Zapraszam panią, niech pani przyjdzie, powie coś - zwrócił się do jednej z kobiet. Jednak nikt nie zdecydował się podejść i porozmawiać. 

Biedroń bardzo mocno skrytykował rząd za - jego zdaniem - nielegalne posunięcie rządu jakim było niezorganizowanie przez rząd wyborów prezydenckich. Na pytanie o to, czy wracamy już do normy po epidemii odpowiedział: "Nic nie wraca do normy, nie ma kampanii wyborczej, nie wiemy, kiedy będą wybory. Odbyły się wybory 10 maja? Kto z państwa głosował?".

Kandydat Lewicy stanął w obronie przedsiębiorców, którzy zapowiedzieli na dziś protest w Warszawie -  Będziemy solidarni z tymi, którzy w desperacji wychodzą na ryzykując zdrowiem, ale także wysokimi mandatami, by upomnieć się o interes wszystkich przedsiębiorców, ale także pracowników. Oni wychodzą w naszym wspólnym interesie. Jak oni upadną, nie będzie gdzie pracować – powiedział. Podkreślał także, że szczególnie w Łowiczu widać, że rząd musi pomagać rolnikom - Jeśli chodzi o sektor spożywczy, potrzebne są realne działania. - Produkty są coraz droższe, polski przemysł spożywczy upada, coraz więcej rzeczy trzeba importować. Jest 15 tysięcy firm branży spożywczej, które dzisiaj czeka upadłość, problemy finansowe, masowe zwolnienia - stwierdził. 

Źródło: Polsat News

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >