Rękawiczki. Wikimedia Commons / WerneuchenŹródło: Wikimedia Commons / Werneuchen
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 1 Kwietnia 2020

Wiesz, jak bezpiecznie korzystać z jednorazowych rękawiczek? To nie takie łatwe, wiele osób popełnia błąd

Rękawiczki stały się jednym z narzędzi niezbędnych do zachowania higieny i walki z opanowującą kraj epidemią. Choć korzystanie z nich może wydawać się banalnie proste, nie wszyscy wiedzą, jak w bezpieczny sposób można je z siebie zdjąć.

Wprowadzone wczoraj dodatkowe restrykcje mają na celu możliwe wypłaszczenie krzywej zachorowań. Przekazane przez premiera Morawieckiego obostrzenia dotyczą m.in. zasad funkcjonowania sklepów spożywczych. Przypomnijmy, że na terenie sklepu możne znajdować się obecnie jedynie trzykrotnie tylu klientów, ile zostało otwartych kas. Co więcej, konieczne jest korzystanie z jednorazowych rękawiczek ochronnych. Nowe ograniczenia wejdą w życie od 2 kwietnia.

Zapewnieniem robiącym zakupy klientom wspomnianych rękawiczek mają zająć się wielkopowierzchniowe sklepy, jednak rozsądne byłoby posiadanie ich również na własny użytek.

Rydzyk nie daje za wygraną. Jego prośba w czasie pandemii może bulwersowaćRydzyk nie daje za wygraną. Jego prośba w czasie pandemii może bulwersowaćCzytaj dalej

Rękawiczki zdjęte w prawidłowy sposób

Warto wiedzieć, że nosząc na sobie jednorazowe rękawiczki, na których mogą przenosić się zanieczyszczenia, należy powstrzymać się od dotykania twarzy.

Ponadto, kluczową kwestią jest również prawidłowe zdejmowanie rękawiczek ochronnych. Jeśli zrobimy to źle, możemy zaszkodzić sobie bardziej, niż gdybyśmy nie nosili ich wcale. Jak przypomina Onet, możemy wówczas zarazić się tym, co zebraliśmy podczas dotykania klamek bądź sklepowych półek. Poniżej przedstawiamy krótki instruktaż, jak wykonać to w prawidłowy sposób.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Pacjentka z podejrzeniem zakażenia pokazała, jak wygląda szpitalna kolacja. Przykry obraz
2. Dwie kolejne ofiary koronawirusa. Nie żyje pacjent z Warszawy, liczba wykrytych przypadków rośnie

Zdejmowanie rękawiczek należy zacząć od chwycenia jednej z nich palcami w nadgarstku, po czym wywrócić ją na wewnętrzną stronę, ściągając do około połowy palców. Wszystko po to, by uniknąć dotknięcia drugiej z nich naszymi palcami. Nie zdejmując do końca pierwszej rękawiczki, chwytamy drugą z nich, a następnie, podobnie jak w przypadku pierwszej, ściągamy ją do połowy palców. Następnie, nie dotykając już żadnej z nich, bez problemu możemy wyrzucić je do kosza.

Instrukcja ta może wydawać się nieco skomplikowana. Poniżej podajemy zatem link do filmu instruktażowego, nagranego przez lekarza Łukasza Durajskiego.

Nagranie można obejrzeć pod tym linkiem, na youtube'owym kanale o nazwie Doktorek Radzi.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Koronawirus zabija też młodych. W Belgii zmarła 12-latka
  2. Dodatkowe pieniądze dla emerytów i rencistów. Już dzisiaj seniorzy otrzymają wypłaty
  3. Sąsiedzi uratowali ulubiony sklep. Właściciel odwdzięczył się w poruszający sposób, będzie pomagał najuboższym
  4. 13-latek jedną z najmłodszych ofiar wirusa na świecie. Media: nie miał chorób współistniejących
  5. Ksiądz głosił u Rydzyka niebezpieczne twierdzenia ws. wirusa. Biskup natychmiast zareagował
  6. Pokazał polskie miasto-widmo na filmie. Opustoszałe przez pandemię ulice robią piorunujące wrażenie

Źródło: Onet / youtube.com/Doktorek Radzi