wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Wiesz, jak bezpiecznie korzystać z jednorazowych rękawiczek? To nie takie łatwe, wiele osób popełnia błąd

1 Kwietnia 2020

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Rękawiczki stały się jednym z narzędzi niezbędnych do zachowania higieny i walki z opanowującą kraj epidemią. Choć korzystanie z nich może wydawać się banalnie proste, nie wszyscy wiedzą, jak w bezpieczny sposób można je z siebie zdjąć.

Wprowadzone wczoraj dodatkowe restrykcje mają na celu możliwe wypłaszczenie krzywej zachorowań. Przekazane przez premiera Morawieckiego obostrzenia dotyczą m.in. zasad funkcjonowania sklepów spożywczych. Przypomnijmy, że na terenie sklepu możne znajdować się obecnie jedynie trzykrotnie tylu klientów, ile zostało otwartych kas. Co więcej, konieczne jest korzystanie z jednorazowych rękawiczek ochronnych. Nowe ograniczenia wejdą w życie od 2 kwietnia.

Zapewnieniem robiącym zakupy klientom wspomnianych rękawiczek mają zająć się wielkopowierzchniowe sklepy, jednak rozsądne byłoby posiadanie ich również na własny użytek.

Rękawiczki zdjęte w prawidłowy sposób

Warto wiedzieć, że nosząc na sobie jednorazowe rękawiczki, na których mogą przenosić się zanieczyszczenia, należy powstrzymać się od dotykania twarzy.

Ponadto, kluczową kwestią jest również prawidłowe zdejmowanie rękawiczek ochronnych. Jeśli zrobimy to źle, możemy zaszkodzić sobie bardziej, niż gdybyśmy nie nosili ich wcale. Jak przypomina Onet, możemy wówczas zarazić się tym, co zebraliśmy podczas dotykania klamek bądź sklepowych półek. Poniżej przedstawiamy krótki instruktaż, jak wykonać to w prawidłowy sposób.

Zdejmowanie rękawiczek należy zacząć od chwycenia jednej z nich palcami w nadgarstku, po czym wywrócić ją na wewnętrzną stronę, ściągając do około połowy palców. Wszystko po to, by uniknąć dotknięcia drugiej z nich naszymi palcami. Nie zdejmując do końca pierwszej rękawiczki, chwytamy drugą z nich, a następnie, podobnie jak w przypadku pierwszej, ściągamy ją do połowy palców. Następnie, nie dotykając już żadnej z nich, bez problemu możemy wyrzucić je do kosza.

Instrukcja ta może wydawać się nieco skomplikowana. Poniżej podajemy zatem link do filmu instruktażowego, nagranego przez lekarza Łukasza Durajskiego.

Nagranie można obejrzeć pod tym linkiem, na youtube'owym kanale o nazwie Doktorek Radzi.

Źródło: Onet / youtube.com/Doktorek Radzi

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >