Rafał Trzaskowski pozostaje najpoważniejszym przeciwnikiem Andrzeja Dudy.. Piotr Molecki/East NewsŹródło: Piotr Molecki/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 14 Czerwca 2020

Rafał Trzaskowski czy Andrzej Duda? Najnowszy, przełomowy sondaż prezydencki

Rafał Trzaskowski pozostaje najpoważniejszym przeciwnikiem walczącego o reelekcję Andrzeja Dudy w pierwszej turze wyborów. Z najnowszego sondażu pracowni Estymator wynika, że 28 czerwca kandydat Prawa i Sprawiedliwości nadal może liczyć na najwięcej głosów wyborców. Sprawa drugiej tury prezentuje się jednak zgoła inaczej.

Badanie pracowni Estymator przeprowadzono na zlecenie portalu DoRzeczy.pl. Analizując wyniki sondażu, z łatwością można stwierdzić, że za dokładnie dwa tygodnie niemal na pewno nie poznamy nowego prezydenta RP i konieczne będzie zorganizowanie drugiej tury wyborów.

Ksiądz znany na całą Polskę bez żadnych skrupułów wykorzystywał dzieci. Ujawniono porażające zwierzenia kolejnej ofiaryKsiądz znany na całą Polskę bez żadnych skrupułów wykorzystywał dzieci. Ujawniono porażające zwierzenia kolejnej ofiaryCzytaj dalej

28 czerwca Andrzej Duda nadal może liczyć jednak na najwyższe poparcie. Z wynikiem 44,1 proc. głosów kandydat PiS przewodzi stawce. Tuż za nim uplasował się Rafał Trzaskowski z Koalicji Obywatelskiej, którego wskazało 28,3 proc. respondentów. Polityk zanotował zatem wzrost o 3 pkt proc. w porównaniu do poprzedniego badania.

Rafał Trzaskowski coraz bliżej Dudy

Znacznie gorsze rezultaty osiągnęli pozostali kandydaci. Na najniższym stopniu podium znalazł się Szymon Hołownia, uzyskując poparcie oscylujące w granicach 11 procent. Kolejno uplasowali się Krzysztof Bosak (7,1 proc.), Władysław Kosiniak-Kamysz (6,6 proc.) oraz Robert Biedroń (2,7 proc.).

Znacznie ciekawiej przedstawiają się za to wyniki ewentualnej drugiej tury głosowania. Sytuacja wygląda na niezwykle dynamiczną, a różnica dzieląca Andrzeja Dudę i jego możliwych rywali jest doprawdy niewielka.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Zakochana w Andrzeju Dudzie internautka zaatakowała Martę Kaczyńską. Wyciągnęła fakty z jej przeszłości
2. Nie kupisz gofrów nad morzem za bon turystyczny, przewidują też kary. Wyciekły szczegóły 500+ na wakacje

W starciu z Rafałem Trzaskowskim nadal urzędujący prezydent co prawda wygrywa, jednak różnica względem obu panów to jedynie 1,4 proc. Duda, z wynikiem 50,7 proc, zwycięża niemal o włos. Co więcej, w porównaniu z poprzednim badaniem kandydat Koalicji Obywatelskiej nieznaczenie zyskał – 0,4 proc.

Jeszcze cięższy bój czekałby Dudę w rywalizacji z Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem z PSL. Z badania wynika, że pojedynek zakończyłby się zwycięstwem kandydata PiS. Chęć zagłosowania na obecnego prezydenta wyraziła 50,1 proc. pytanych. Zdecydowanie pewniej wygrałby on w ewentualnym pojedynku z Krzysztofem Bosakiem. Wówczas różnica wyniosłaby ponad 20 proc.

Co ciekawe, jedynym kandydatem, z którym obecnie przegrywa Andrzej Duda, jest Szymon Hołownia. Według sondażu pokonałby on reprezentanta Prawa i Sprawiedliwości w stosunku 49,8 proc. do 50,2 proc. głosów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Personel sklepu miał już dosyć, posypały się mandaty. Wezwali policję, bo klienci nie nosili maseczek
  2. Tragedia w Warszawie. Nastolatka spadła z dachu wieżowca. Nie żyje
  3. Polityk PiS nagle w programie na żywo w poniżających i pogardliwych słowach obraził społeczność LGBT. Uniżał im, jak tylko potrafił
  4. Zakochana w Andrzeju Dudzie internautka zaatakowała Martę Kaczyńską. Wyciągnęła fakty z jej przeszłości
  5. Ksiądz znany na całą Polskę bez żadnych skrupułów wykorzystywał dzieci. Ujawniono porażające zwierzenia kolejnej ofiary
  6. Nowelizacja prawa drogowego. Spełnienie dwóch warunków pozwoli uniknąć Ci wysokiej kary

Źródło: dorzeczy.pl