Radio Maryja. https://www.youtube.com/watch?v=2RWYMmfMO7IŹródło: https://www.youtube.com/watch?v=2RWYMmfMO7I
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 28 Grudnia 2019

Radio Maryja histerycznie próbuje ratować Rydzyka. Przestraszył się papieża Franciszka?

Radio Maryja bierze w obronę swojego dyrektora, który ma coraz większe kłopoty w Kanadzie. Petycja w sprawie jego działalności politycznej, braku tolerancji i szerzenia mowy nienawiści trafiła w ręce arcybiskupa Edmonton i za jego pośrednictwem ma dotrzeć do Ojca Świętego.

O problemach Tadeusza Rydzyka informowaliśmy wczoraj. Pod wspomnianą petycją do dziś podpisało się już około 140 tys. osób.

"Zwracamy się z prośbą o ukrócenie działalności politycznej redemptorysty Tadeusza Rydzyka i przywrócenie charakteru religijnego jego radiu oraz telewizji. Tadeusz Rydzyk, zakonnik używający katolicyzmu jako narzędzia do zdobywania pieniędzy i władzy jest przykładem patologii występującej w polskim Kościele Katolickim. Tadeusz Rydzyk bierze aktywny udział w polskiej polityce", czytamy w apelu wystosowanym przez Adama N. i Witka M.

Jan Paweł II otrzymał pieniądze od księdza pedofila? Sensacyjne doniesienia Jan Paweł II otrzymał pieniądze od księdza pedofila? Sensacyjne doniesienia "Washington Post"Czytaj dalej

Radio Maryja: "rzekoma" polityczna działalność ojca Rydzyka

Do zarzutów odniosło się Radio Maryja. Rzecz prosta, dziennikarze oceniają, że oskarżenia wystosowane przeciw ojcowi dyrektorowi są skandaliczne i nieprawdziwe.

Wymieniane są liczne zasługi Tadeusza Rydzyka. "Radio Maryja, telewizja TRWAM, Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej i wreszcie sanktuarium pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II to dzieła, które nie powstałyby bez Ojca Tadeusza Rydzyka". Dzieła te "mają pielęgnować tradycje, miłość do ojczyzny, pogłębać wiarę i świadomość kulturową." Zdaniem dziennikarzy Radio Maryja "właśnie takie przesłanie od lat jest solą w oku wielu organizacji i polityków".

Polityczna działalność Rydzyka nazywana jest "rzekomą", a oskarżenia "kłamliwymi".

"Warto przypomnieć, że na terenie Stanów Zjednoczonych i właśnie Kanady licznie obecna jest Polonia. To właśnie w domach tych Polaków często rozbrzmiewa Radio Maryja, które pozwala im na trwałe pozostać w kontakcie z ojczyzną. Jednak pielęgnowanie wiary i polskości przez Polonię w Kanadzie nie wszystkim jest na rękę", słyszymy na koniec materiału.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Mikołaj ze sporymi zarobkami. Przebierana praca naprawdę się opłaca

2. W Boże Narodzenie zmarła 15-letnia Gabrysia. Na jej leczenie Polacy uzbierali 4 miliony złotych

3. Kaczyński przy Pani Basi powiedział okrutny żart. Współpracownik prezesa zdradził jego treść

4. Psiak nie miał wypadku, taki się urodził. Miał wiele szczęścia trafiając na cudownych ludzi

5. Każdy, żyjący w latach 90. zna jej kultowy przebój. Wystąpi na Sylwestrze Marzeń TVP

6. Dramat na bożonarodzeniowej mszy. 21 osób w ciężkim stanie trafiło do szpitala