wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Radio Maryja histerycznie próbuje ratować Rydzyka. Przestraszył się papieża Franciszka?

28 Grudnia 2019

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Radio Maryja bierze w obronę swojego dyrektora, który ma coraz większe kłopoty w Kanadzie. Petycja w sprawie jego działalności politycznej, braku tolerancji i szerzenia mowy nienawiści trafiła w ręce arcybiskupa Edmonton i za jego pośrednictwem ma

O problemach Tadeusza Rydzyka informowaliśmy wczoraj. Pod wspomnianą petycją do dziś podpisało się już około 140 tys. osób.

"Zwracamy się z prośbą o ukrócenie działalności politycznej redemptorysty Tadeusza Rydzyka i przywrócenie charakteru religijnego jego radiu oraz telewizji. Tadeusz Rydzyk, zakonnik używający katolicyzmu jako narzędzia do zdobywania pieniędzy i władzy jest przykładem patologii występującej w polskim Kościele Katolickim. Tadeusz Rydzyk bierze aktywny udział w polskiej polityce", czytamy w apelu wystosowanym przez Adama N. i Witka M.

Radio Maryja: "rzekoma" polityczna działalność ojca Rydzyka

Do zarzutów odniosło się Radio Maryja. Rzecz prosta, dziennikarze oceniają, że oskarżenia wystosowane przeciw ojcowi dyrektorowi są skandaliczne i nieprawdziwe.

Wymieniane są liczne zasługi Tadeusza Rydzyka. "Radio Maryja, telewizja TRWAM, Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej i wreszcie sanktuarium pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II to dzieła, które nie powstałyby bez Ojca Tadeusza Rydzyka". Dzieła te "mają pielęgnować tradycje, miłość do ojczyzny, pogłębać wiarę i świadomość kulturową." Zdaniem dziennikarzy Radio Maryja "właśnie takie przesłanie od lat jest solą w oku wielu organizacji i polityków".

Polityczna działalność Rydzyka nazywana jest "rzekomą", a oskarżenia "kłamliwymi".

"Warto przypomnieć, że na terenie Stanów Zjednoczonych i właśnie Kanady licznie obecna jest Polonia. To właśnie w domach tych Polaków często rozbrzmiewa Radio Maryja, które pozwala im na trwałe pozostać w kontakcie z ojczyzną. Jednak pielęgnowanie wiary i polskości przez Polonię w Kanadzie nie wszystkim jest na rękę", słyszymy na koniec materiału.

Tagi:

Papież FranciszekRadio MaryjaTadeusz Rydzyk

Konrad WrzesińskiAutor

Absolwent American Studies Center. Prywatnie miłośnik sportu i literatury pięknej, w szczególności polskiej i rosyjskiej.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Abp Grzegorz Ryś przeprasza urażonych wiernych

Polska

"Przepraszam wszystkich, którzy poczuli się zgorszeni". Abp Grzegorz Ryś przeprasza wiernych

Czytaj więcej >
Instagram/fundacjaocalenie

Polska

Kolejne tragiczne wydarzenia na granicy. Fundacja Ocalenie ujawniła działania Straży Granicznej

Czytaj więcej >
EAST NEWS

Polska

Ostrzeszów. Policja znalazła zwłoki 86-letniego grzybiarza

Czytaj więcej >
Marek BAZAK/East News

Polska

Pułtusk. Z rzeki wyłowiono zwłoki 6-letniej dziewczynki i jej 39-letniej matki

Czytaj więcej >
Google Maps

Polska

Lublin. 26-letnia matka, która udusiła swoje dzieci jest już w areszcie

Czytaj więcej >
KPP Kolno

Polska

Kolno. 17-latek włamał się do lokalu gastronomicznego. Grozi mu 10 lat więzienia

Czytaj więcej >