wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Radio Maryja uderza w rząd. Znowu ugnie się pod naporem krytyki?

30 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Raczej nikt nie przywykł do tego, że prowadzone przez Tadeusza Rydzyka Radio Maryja często publikuje materiały krytykujące rząd oraz będące u władzy Prawo i Sprawiedliwość. Tym razem jednak na stronie internetowej rozgłośni można znaleźć nieprzychylny kom

  • Na stronie Radia Maryja pojawił się artykuł krytykujący decyzje podjęte przez rząd

  • Rozgłośnia radiowa Tadeusza Rydzyka nagłaśnia postulaty sekcji handlowej NSZZ "Solidarność"

  • Postulatami podnoszonymi przez Radio Maryja oraz handlową "Solidarność" jest to, by pracownicy sekcji handlu również zostali uprzywilejowani w kwestii kolejności przyjmowania szczepionki

Okazuje się, że obóz władzy nie zawsze może liczyć na poparcie Tadeusza Rydzyka i nawet oklaskiwanie jego skandalicznych słów w czasie urodzin Radia Maryja nie sprawiło, że prywatne katolickie media bezkrytycznie spoglądają na działania rządu.

Fakt, że główni politycy w kraju z obawą o trafienie w niełaskę redemptorysty z dumą uczęszczają na kolejne wydarzenia organizowane przez Radio Maryja, czy TV Trwam to ewenement na skalę światową. Najnowszy artykuł dotyczący tematu rozpoczętych właśnie szczepień pokazuje, że jedna strona tej toksycznej relacji jest w zdecydowanie bardziej uprzywilejowanej sytuacji.

Tadeusz Rydzyk chce artykułem Radia Maryja wpłynąć na zmianę decyzji rządu?

Zaplecze wyborcze Prawa i Sprawiedliwości wydaje się być nierozerwalnie złączone z Radiem Maryja i słuchaczami mediów Tadeusza Rydzyka. Toruński redemptorysta nie ukrywa, że ma świadomość swojej pozycji i możliwości wpływania na działania najważniejszych polityków w państwie, a ci, bojąc się z jego strony krytycznej kampanii, chętnie udzielają duchownemu pomocy.

Wcześniej opinia publiczna była oburzona faktem, że państwowe organy nie mają zamiaru zrobić nic w sprawie urodzin Radia Maryja. Stwierdzono, że nie udowodniono żadnych nieprawidłowości i łamania obowiązujących przepisów pandemicznych. Teraz służąca ratunkiem z opresji strona rządowa może być niemile zaskoczona wchodząc na stronę Radia Maryja.

30 grudnia rozgłośnia opublikowała artykuł, w którym przychyliła się do postulatu stawianego przez handlową "Solidarność". Nie obyło się bez kilku gorzkich słów pod adresem tworzonego przez Mateusza Morawieckiego rządu. Możliwe, że takie działanie ma za zadanie sprawić, iż władza z refleksją spojrzy na swoje decyzje i przychyli się do głosu suwerena.

Media Tadeusza Rydzyka krytykują rząd

W artykule Radia Maryja na temat pominięcia przez rząd branży handlowej w kwestii szczepionek nie brakuje celnych spostrzeżeń. Niemniej materiał napisany został w zupełnie innym niż zazwyczaj stylu.

- [...] rząd nie dostrzega pracowników handlu, którzy są każdego dnia narażeni na zakażenie koronawirusem - czytamy w artykule Radia Maryja, gdzie całościowym źródłem są postulaty handlowej "Solidarności". Wskazuje się, że Mateusz Morawiecki w ogóle nie dba o interes grupy zawodowej, która nie mogła liczyć na specjalne względy w czasie lockdownu. 

"Solidarność" chce wprowadzenia zmian w planie szczepienia

- Mówi się o wielu innych zawodach, mówi się o nauczycielach, mówi się o pracownikach mundurowych, a zapomina się o pracownikach handlu w kontekście dostępności do szczepionek. To pokazuje, że tak naprawdę pracownicy handlu są niezauważalni i to jest bardzo niepokojące, a są potrzebni, bo ktoś nas musi w sklepie obsłużyć - Radio Maryja cytuje słowa Alfreda Bujary, szefa sekcji handlu NSZZ "Solidarność".

To, czy artykuł w prowadzonym przez Tadeusza Rydzyka Radiu Maryja wpłynie na przychylniejsze ustosunkowanie się do postulatów "Solidarności", pokaże czas. Do tej pory pracownicy handlu nie byli brani pod uwagę w kwestii uprzywilejowania w kolejności przyjmowania szczepionki przeciwko wirusowi SARS-CoV-2.

Źródło: radiomaryja.pl

Podobne artykuły

Polska

Prof. Simon otrzymuje groźby śmierci za namawianie do szczepień. Członek Rady Medycznej przy premierze na celowniku?

Czytaj więcej >

Polska

Znamy wyniki sekcji zwłok 19-latki, która zginęła w Katowicach. Stwierdzono rozległe obrażenia

Czytaj więcej >
Marek BAZAK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Kłodzko. Tragedia na torach. Zginęła kobieta

Czytaj więcej >
Marek BAZAK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Musi zapłacić zaległy abonament RTV, mimo że nie ma telewizora. Dziwna reakcja Poczty Polskiej

Czytaj więcej >
Twitter & Śląska Policja

Polska

Wypadek w Katowicach. Pojawiło się nowe nagranie, pokazuje zupełnie inną perspektywę

Czytaj więcej >
Pixabay/cbakobus - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Popularne produkty wycofane ze sklepów. Aż 12 rodzajów lodów skażonych tlenkiem etylenu

Czytaj więcej >