wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Absurdalny materiał Radia Maryja. Oprawcy zwierząt przejęli się ich losem

23 Kwietnia 2020

Autor tekstu:

Weronika Szatkowska

Udostępnij:

Radio Maryja nagłaśnia problem ferm futrzarskich. W rozmowie z radiem o. Rydzyka, właściciel jednej z takich ferm żali się na przeciwników tej branży. Jego zdaniem potrzeba zmian w ustawie.

Branża futrzarska spotyka się obecnie z dużą krytyką. Stajemy się coraz bardziej wrażliwi na los zwierząt. Sposoby ich traktowania na fermach pozostawiają wiele do życzenia. Właściciele są krytykowani przez różne środowiska, ale mimo to, fermy wciąż nie są poddawane wystarczającej kontroli.

Radio Maryja przejęte losem właścicieli ferm futerkowych.

W Polsce wciąż funkcjonują fermy zwierząt futerkowych. Zakaz prowadzenia takiej działalności obowiązuje już w wielu krajach. Zamknięto hodowle w Niemczech czy na Słowacji. Z futer rezygnuje wielu konsumentów, nie są już one synonimem luksusu. Wciąż jednak są środowiska, które mniej lub bardziej przejmują się kryzysem w tej branży. W mediach ojca Tadeusza Rydzyka regularnie pojawiają się rozmowy z właścicielami hodowli.Radio Maryja nie szczędzi słów krytyki walczącym o prawa zwierząt aktywistom.

Radio Maryja nagłaśnia kolejny pożar w fermie norek. Właściciel jednej z takich hodowli, pan Szczepan Wójcik w rozmowie z radiem sugeruje, że winni są "pseudoekolodzy". Nazywa tak zaangażowanych w walkę o prawa zwierząt aktywistów. Jego zdaniem podpalenia zdarzają się zawsze, gdy mówi o konieczności zmian w ustawie o ochronie zwierząt. Pod pojęciem tych zmian, rozumie rzecz jasna ograniczanie działalności organizacji, które przejmują sie losem zwierząt i sytuacją na fermach.

W pożarach, o których mówił pan Szczepan, zginęło wiele zwierząt. Właściciel fermy zamieścił na Twitterze poruszający wpis i dziękował ludziom, którzy starali się uratować zwierzęta. Smutne, że zwierzęta spotkał taki los. Równie smutne jest to, że codziennie żyją w ciasnych barakach, a potem są obdzierane ze skóry. To wszystko w imię dochodowego biznesu. Liderzy tej branży zrobiliby wiele dobrego, gdyby przestali poddawać zwierzęta tym torturom.

Futra nie są już synonimem luksusu, kojarzą się raczej z tandetą i brakiem wrażliwości. Spełniając swoje chore kaprysy narażamy na cierpienie naszych braci mniejszych. "Co to za świat? Czyjeś ciało przerobione na buty, na pulpety, na parówki, na dywan przed łóżkiem, wywar z czyichś kości do picia", pytała w swojej książce noblistka Olga Tokarczuk. Warto przemyśleć te słowa. Media takie jak Radio Maryja, powinny natomiast zastanowić się, jakie branże wspierają i komu pomagają swoimi materiałami.

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >