Radio Maryja Tadeusz Rydzyk o LGBT. YouTube/Radio Maryja
Źródło: YouTube/Radio Maryja
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 11 Lipca 2020

Tadeusz Rydzyk krzyczał do wiernych jak na stadionie. Oberwało się także stacji TVN, kuriozalne sceny na Jasnej Górze

Radio Maryja przedstawiło obszerną relację z sobotniej pielgrzymki na Jasną Górę. Tadeusz Rydzyk zwrócił się do wiernych nie tylko za pośrednictwem listu. W pewnym momencie wszedł na mównicę i wykrzykiwał hasła o osobach LGBT. Zaatakował też stację TVN. Zaskakujące wydarzenia miały miejsce podczas ciszy wyborczej.

W tę sobotę, 11 lipca odbyła się "XXIX Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja". W wydarzeniu tym wzięły udział takie osoby jak: Tadeusz Rydzyk, jego przełożony Jan Sok, arcybiskup Marek Jędraszewski oraz znana piosenkarka Eleni. Toruński redemptorysta w pewnym momencie postanowił zapytać chrześcijan o ich poglądy na temat społeczności LGBT.

Radio Maryja: Tadeusz Rydzyk nie wytrzymał i wszedł na mównicę. Krzyczał hasła o LGBT

 - Jutro się okaże, za czym jesteście, za czym jest Polska. Uchowaj Boże, żeby nie stała się Polska taka jak gdzie indziej. Mówili wam: "Babciu, nie jedź, bo się zarazisz, nie chodź do kościoła, bo te wirusy są takie pobożne, że tylko w kościele siedzą?". Mówili? Wracamy do kościoła, ciągnijcie tu młodzież. Chcecie, żeby były u nas Niemcy? Zobaczymy jutro. Zobaczymy, jak pójdziecie do kościoła, i nie tylko do kościoła - grzmiał do wiernych Tadeusz Rydzyk.  

Toruński redemptorysta odnosząc się do pogody, skrytykował również TVN. - Miało nie padać. W tym internecie też nie mówią prawdy. Sprawdzałem jeszcze dziś i o 13 miało nie padać. Podobnie jak niektóre telewizje mówią: "cała prawda, całą dobę", a tak to prawda. Trzeba założyć filtry i uważać - wskazywał pielgrzymom, odwołując się do słynnego hasła komercyjnej stacji. Jego słowa opisała m.in. Gazeta Wyborcza.

Radio Maryja wyemitowało i śledziło każdy krok Tadeusza Rydzyka podczas dzisiejszej pielgrzymki. Gazeta Wyborcza opisała jego zachowanie niczym z polskiego stadionu. - Jesteście za LGBT? - pokrzykiwał skandalizujący kapłan. Na jego zawołania natychmiastowo odpowiadali wierni, którzy wyrażali swój sprzeciw dla równych praw mniejszości seksualnych w Polsce i na świecie.

Na umieszczonym zdjęciu wyróżniającym widzimy ujęcie z relacji Radia Maryja, z wystąpienia Tadeusza Rydzka 11 lipca.

Źródło: [Gazeta Wyborcza/Radio Maryja]