wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Urodziny Radia Maryja: Przemysław Czarnek pisał do Tadeusza Rydzyka. Komplementował rozgłośnię i założyciela

9 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Paweł Sekmistrz

Udostępnij:

Radio Maryja świętowało w weekend swoje 29. urodziny. Podczas uroczystości nie brakowało ważnych reprezentantów rządu. Pojawili się m.in. Zbigniew Ziobro, czy Mariusz Błaszczak. Oficjalne pismo wystosował również prezydent Andrzej Duda. Ter

  • W weekend odbywały się uroczystości związane z 29. urodzinami Radia Maryja

  • Oficjalny list z życzeniami wystosował wczoraj minister edukacji Przemysław Czarnek

  • W treści listu zawarł podniosłe podziękowania za wieloletnią służbę toruńskich mediów

W liście do Radia Maryja nie brakowało patetycznych wyrażeń i finezyjnych form podziękowania za działalność rozgłośni. 

Radio Maryja wciąż świętuje 

W miniony weekend odbywały się uroczystości związane z 29. urodzinami Radia Maryja. Choć w tym roku, z powodu wprowadzonych przez rząd obostrzeń dotyczących przeciwdziałania zakażeniom koronawirusem, musiano zrezygnować z wielkiej fety, odbywającej się corocznie w Arenie Toruń, wydarzenie miało charakter bardzo podniosły.  

Wielkie świętowanie miało miejsce w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu. Choć mogłoby się wydawać, że pandemia skłoni organizatorów do większej odpowiedzialności, na miejscu pojawiło się wiele osób, które nie zachowywały należytych zasad higieniczno-sanitarnych

Na obchodach rocznicy powstania Radia Maryja nie zabrakło oczywiście silnej reprezentacji członków obozu rządzącego. Obecni byli m.in. Mariusz Błaszczak, Zbigniew Ziobro, czy Antoni Macierewicz. Oficjalne pismo na tę okazję wystosował również prezydent Andrzej Duda. 

Wczoraj do tego zacnego grona dołączył również minister edukacji Przemysław Czarnek. Polityk napisał list, w którym nie skąpił pochlebstw i patetycznych podziękowań za długoletnią działalność rozgłośni Tadeusza Rydzyka. 

Przemysław Czarnek i jego hymn pochwalny 

"Wielce Czcigodny Ojcze Dyrektorze" - taką apostrofą rozpoczyna swój list minister edukacji. W swojej niezwykle wzniosłej i kwiecistej przemowie Przemysław Czarnek podkreślił, jak ogromne znaczenie ma, jego zdaniem, dla polskiego życia publicznego, przedsięwzięcie Tadeusza Rydzyka. 

"Radio Maryja to ważny element debaty publicznej. W istotny sposób wzbogaca oraz przyczynia się do pluralizmu w polskim życiu społecznym, kulturalnym i duchowym. Swoje posłannictwo Radio Maryja opiera na uniwersalnych wartościach europejskiej cywilizacji, na jej chrześcijańskim fundamencie" - napisał polityk. 

Przemysław Czarnek złożył życzenia wszystkim redaktorom i pracownikom toruńskiej rozgłośni oraz wyraził nadzieję, że wkrótce Radio Maryja będzie obejmować swym zasięgiem i wpływem coraz większą liczbę słuchaczy

"Niech Maryja, Gwiazda Nowej Ewangelizacji umacnia i prowadzi całą radiową społeczność, a wszystkich twórców i redaktorów wspiera w realizacji najważniejszych przedsięwzięć" - życzył minister edukacji narodowej. 

Podczas uroczystości 29. urodzin Radia Maryja nie obyło się bez kontrowersji. Krytyka opinii publicznej spadła zwłaszcza na dyrektora rozgłośni, Tadeusza Rydzyka, który skarżył się podczas sobotniej przemowy na trudną sytuację finansową toruńskich mediów katolickich. Przypomnijmy, że od czasu przejęcia w Polsce władzy przez Prawo i Sprawiedliwość, na konta spółek "ojca dyrektora" trafiło ponad 214 mln zł

źródło: radiozet.pl

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >