wtv.pl
Antoni Macierewicz w trakcie obchodów XXV Radia Maryja.

ALEX MARCINOWSKI/East News

Radio Maryja "najwspanialszym dorobkiem ostatnich 30 lat w Polsce". Tadeusz Rydzyk dostał laurkę od Macierewicza

5 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Założone przez ojca dyrektora Radio Maryja otrzymało wspaniały wyraz uznania ze strony Antoniego Macierewicza. Polityk Prawa i Sprawiedliwości wskazał, że rozgłośnia Tadeusza Rydzyka to najwspanialszy dorobek ostatniego 30-lecia. Jak jednak znaczył, &quot

  • Antoni Macierewicz gościł w "Aktualności dnia" Radia Maryja

  • Z okazji 29. urodzin rozgłośni były minister obrony narodowej mówił o wspaniałym dorobku stacji ojca Rydzyka

  • Radio Maryja jest wielkim i najwspanialszym dorobkiem naszego ostatniego 30-lecia, przekonywał polityk PiS

Wobec 29. rocznicy uruchomienia Radia Maryja marszałek senior Sejmu IX kadencji mówił o misji rozgłośni ojca Tadeusza Rydzyka oraz jej znaczeniu w kształtowaniu polskiego społeczeństwa. 

Zasługą Radia Maryja jest podniesienie i utrwalenie świadomości patriotycznej, wydobycie z polskiej kultury elementów tworzących naszą tożsamość narodową, patriotyczną i gospodarczą. Przywrócenie kultury i świadomości militarnej Polski to także olbrzymia zasługa tej rozgłośni, przekonywał Antonii Macierewicz.

Wspominając dysputy dotyczące "obronności naszego kraju oraz zagrożeń dla polskiej niepodległości", były szef MEN zaznaczył, że podobne rozmowy mogły odbyć się wyłącznie w Radiu Maryja.

Antoni Macierewicz: "Głęboka myśl patriotyczna i katolicka"

Zdaniem Macierewicza rozgłośnia ojca dyrektora wpłynęła na kształtowanie całych pokoleń. Na tle innych mediów w Polsce widać, że konsekwencja oraz głęboka myśl patriotyczna i katolicka, jaka towarzyszy Radiu Maryja, jest przekazywana z szacunkiem do innych narodów. To katolicyzm jest naszym kierunkiem duchowym, wskazywał członek PiS.

Były minister obrony narodowej wskazywał, że w latach 90. robiono wszystko, by Radia Maryja w ogóle nie powstało. Dodał, że z rozgłośnią walczono wówczas przy wykorzystaniu narzędzi państwowych, w tym Najwyższej Izby Kontroli czy sejmowych decyzji, a próby jej atakowania trwają do dziś.

W kolejnej części nie zabrakło wspomnienia rzekomej kontynuacji ideologii będących następstwem komunizmu. Radio Maryja jest jedynym medium, które przeciwstawia się postmodernizmowi i przekształceniu naszego państwa, naszej narodowości i tożsamości. Rozgłośnia otwarcie sprzeciwia się kontynuacji postmarksistowskiego myślenia i włączeniu nas w jedną strukturę państwową podległą Berlinowi, mówił gość "Aktualności dnia".

Macierewicz zaznaczył, że ataki na radio ojca dyrektora są "tożsame z atakami na naszą cywilizację, kulturę i byt narodowy".

Radio Maryja i jego dorobek

Zdaniem marszałka seniora swoiste spychanie zwolenników rozgłośni na margines społeczny jest ceną "ratowania tej wielkiej misji, jaką ojcowie wzięli na swoje barki i tak znakomicie ją realizują".

Kolejno wytoczył zdecydowanie cięższe działa. Mówię to nie tylko, jako polityk, ale jako Polak: Radio Maryja jest wielkim i najwspanialszym dorobkiem naszego ostatniego 30-lecia, którego praca nie jest zakończona, przekonywał członek klubu Prawa i Sprawiedliwości.

Na zakończenie Macierewicz życzył mediom Rydzyka kontynuowania wykonanej pracy, "docierania do wszystkich i kształtowania wszystkich środowisk społecznych". Życzę także jednoznacznego trwania przy naszych wartościach religijnych, narodowych i patriotycznych budujących niepodległą Polskę, mówił były szef MON.

Podobne wystąpienia nie należą niestety do rzadkości. Działalność polityka PiS w mediach ojca dyrektora jest już nieomal legendarna.

źródło: radiomaryja.pl

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >