wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Gospodyni programu "Pytanie na śniadanie" zabrała głos ws. aborcji. Współpracownicy zareagowali w niespodziewany sposób

6 Listopada 2020

Autor tekstu:

Anna Dymarczyk

Udostępnij:

Ida Nowakowska, prowadząca wraz z Tomaszem Wolnym "Pytanie na śniadanie", zabrała głos w sprawie aborcji - wyraziła swój sprzeciw wobec protestów i stanęła po tej samej stronie, po której chętnie widziałyby ją też władze TVP

Ostatnie wypowiedzi Idy Nowakowskiej, prowadzącej "Pytanie na śniadanie", poddane są krytyce w świecie show-biznesu, ale uwagę zwróciły nie władze TVP.

Ida Nowakowska z "Pytania na śniadanie" skrytykowana przez TVP?

Poprzednie dni obfitowały w wydarzenia związane ze stacją w kontekście protestów. Dwie dziennikarki - Karolina Pajączkowska i Żaneta Rosińska - publicznie poparły protesty. Rosińska od razu wycofała się z pracy w telewizji publicznej, ale Pajączkowska nie. Co ciekawe, w następnych wydaniach dziennika TVP Info nie była już obecna. 

Protest mocno podzielił widzów, a wiadomo, że władze nie są zwolennikami strajków. Niektórzy twierdzą więc, że właśnie wystąpienia dziennikarek TVP oraz chęć przypodobania się władzom poprowadziły Idę Nowakowską do otwartego braku poparcia wobec protestów. W jednym wywiadzie powiedziała nawet, że "życia nie można zlikwidować, bo ma się taką zachciankę".

Wcześniej Nowakowska wielokrotnie podkreślała swoje związki z Kościołem. Postanowiła pokazać je również we wpisie na 1 listopada, gdzie napisała: "Łączę się również w modlitwie za duchowe dramaty kobiet i dusze dzieci nienarodzonych". 

Czy tak otwarty sprzeciw wobec protestów spotkał się z uznaniem szefostwa?

Współpracownicy Idy z TVP ostro o jej wypowiedzi

Oficjalnie wiadomo, że TVP jako telewizja publiczna nie powinna popierać takich zachowań z żadnej strony - jako medium przeznaczone dla wszystkich Polaków powinna pozostać jak najbardziej wyważona. Wiemy jednak, że tak nie jest. Na temat swojej koleżanki w rozmowie z portalem Plotek.pl wypowiedzieli się jej koledzy z pracy:

- W Telewizji Polskiej istnieje absolutny zakaz wypowiadania się o polityce, niezależnie od poglądów. Nie da się jednak ukryć, że ostatnimi wypowiedziami Ida mocno zapunktowała i jeśli ktoś miał do tej pory wątpliwości, czy jest ulubienicą kierownictwa, to teraz nie ma już absolutnie żadnych. To dla nich wymarzona gwiazda. Spokojna, religijna, notuje dobre wyniki i opinie wśród widzów. Jeśli są do obstawienia kolejne programy czy prowadzenie imprez, Ida jest pierwszym wyborem - mówił jeden z rozmówców portalu. 

Nowakowska nie zyskała w ten sposób jednak sympatii współpracowników, którzy z niechęcią wypowiadają się na temat jej ostatniego wywiadu i wpisów na Instagramie.

- Część ekipy uważa, że Ida mocno przesadziła, inni zaś, że to desperacka próba przypodobania się stacji. Panuje tam ogromna rywalizacja, więc wychodzenie przed szereg nie jest mile widziane. Ida może liczyć na Tomka Wolnego, z którym bardzo się lubią i jeśli chodzi o światopogląd, wiele ich łączy - dodał rozmówca. 

Nie wiadomo, czy sytuacja Idy Nowakowskiej względem pozostałych pracujących w TVP osób będzie lepsza. Nie ma jednak wątpliwości, że prezenterka świetnie trafiła ze stacją - zdaje się, że w kolejnych miesiącach posypią się dla niej zlecenia, czego najpewniej nie można powiedzieć o niedawnej gwieździe TVP Info Karolinie Pajączkowskiej. 

źródło: [plotek.pl]

Anna Dymarczyk

Redaktorka WTV. Studentka historii, naukowo zajmująca się historią Żydów w Polsce i muzealnictwem. Prywatnie zaangażowana w polski fandom fantastyczny. Bliskie są jej kwestie polskiej edukacji, mniejszości oraz nierówności społecznych.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Jacek Kurski w Opolu chwali swoich pracowników, mówi o ataku na TVP i kieruje złośliwą uwagę w kierunku Donalda Tuska

TV

Kurski wskazuje, że inna telewizja ma "niemal jeden do jeden oprawę TVP INFO". Dodał, że jego stacje zapewniają wolny wybór w mediach

Czytaj więcej >

TV

Nie żyje dziennikarka TVP. Zmarła redaktor Izabela Pieczara

Czytaj więcej >
Joanna Moro

TV

Echa nieudanego występu Joanny Moro na "Wakacyjnej Trasie Dwójki". Pracownik TVP stracił pracę?

Czytaj więcej >

TV

Ruszają Wydarzenia 24. Telewizja ma być konkurencją dla TVN24

Czytaj więcej >

TV

Maciej Orłoś ostro o odejściu z TVP. "Kieruje tym cynicznie prezes Kurski"

Czytaj więcej >
Wpadka Nowa Zelandia

TV

Wpadka nowozelandzkiej minister. Podczas wywiadu do pokoju wszedł jej syn. To, co pokazał okazało się wyjątkowo zaskakujące

Czytaj więcej >