wtv.pl
Puma

(zdj. Il. ) ; Pixabay

Nie koniec afery z pumą. Właśnie zrobiło się bardzo nieprzyjemnie, padły poważne groźby

20 Lipca 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Puma ponownie doprowadziła do poważnego konfliktu. Weteran z Afganistanu, który był jej właścicielem zaczął grozić dyrektorce poznańskiego zoo. Niepokojąca sytuacja została opisana przez media. Wiele wskazuje na to, że problem dzikiego zwierzęcia w

Przypomnijmy, że na początku lipca miały miejsce pilne poszukiwania pumy. Została ona odebrana swojemu właścicielowi zgodnie z wyrokiem sądu. Wymiar sprawiedliwości nakazł przeniesienia dzikiego zwierzęcia z prywatnego domu mężczyzny do poznańskiego ogrodu zoologicznego. W trakcie interwencji miało miejsce niecodzienne zdarzenie. Puma została zabrana przez opiekuna z mieszkania prosto do lasu. Cała sprawa jeszcze niedawno budziła ogromne emocje. 

Puma ponownie budzi konflikty. "Potem się z nimi rozliczę"

Cała sprawa rozegrała się między dyrekcją poznańskiego zoo a właścicielem pumy, który jest weteranem z Afganistanu. Obie osoby były mocno skonfliktowane w sprawie pumy Nubii. Ostatecznie doszło jednak do porozumienia. Dzikie zwierzę zostało przekazane do zoo w Chorzowie. Mężczyzna może regularnie odwiedzać Nubie. 

"Mamy to! Jesteśmy tu dla Ciebie Kamilu i Nubio. Zrobiliśmy wszystko, co mogliśmy, chorzowskie ZOO da na jakiś czas schronienie Nubii. Nie w Poznaniu, a w Chorzowie! Będzie czas na pomoc prawną, nie w lesie, a w dobrych warunkach. Cieszymy sie ogromnie, to jest bardzo ważny moment tej sprawy" - delarował chorzowski radny na swoim Facebooku.

Puma Nubia wywołała jednak kolejne nieporozumienie. Mężczyzna, który uciekł ze zwierzęciem do lasu zaczął grozić dyrekcji poznańskiego zoo. - Zapiszę te wszystkie nazwiska, wszystkie "życzliwe" osoby, a potem się z nimi rozliczę. Spokojnie, przyjdzie taki czas - zapowiada Kamil Stanek. jego słowa ujawniła "Gazeta Wyborcza". 

 - To dopiero początek. Mam 20 dni tylko, nie więcej. Za 20 dni przyjedzie chytra baba z Poznania i ją zabierze, a ja do tego nie dopuszczę. Miejmy nadzieję, że to się rozwiąże pokojowo. Mam dużo czasu, żeby obmyślić plan - wskazuje właściciel puma na nagraniu opublikowanym przez "GW". Sam Stanek czuje się poważnie zraniony. Jego zdaniem dyrektorka poznańskiego zoo "wbiła mu nóż w plecy". 

Nie wiemy, czy sprawa gróźb karalnych została zgłoszona funkcjonariuszom policji. 

Źródło: [Wirtualna Polska/Gazeta Wyborcza]

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >