wtv.pl > Polska > Koszmarne warunki, szczeniaki żyły w klatkach dla królików. Dramatyczna interwencja na wsi
Pamela Obuchowska
Pamela Obuchowska 19.03.2022 08:45

Koszmarne warunki, szczeniaki żyły w klatkach dla królików. Dramatyczna interwencja na wsi

Psy były przetrzymywane w koszmarnych warunkach. Zostały odebrane właścicielom.
Twitter/KuzminskiKonrad

Sytuacja, z jaką spotkali się działacze z Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt była naprawdę fatalna, choć niestety z podobnymi widokami i sprawami mają do czynienia na co dzień, gdyż jest to spory problem w naszym kraju. Zwierzęta na polskich wsiach nie mają łatwo i są nierzadko przetrzymywane w koszmarnych warunkach, jak te z pewnej wsi, gdzie wczoraj przeprowadzona została interwencja.

Psy były przetrzymywane w koszmarnych warunkach. Zostały odebrane właścicielom

Czworonogi na jednej z polskich wsi przetrzymywane były w ciasnych klatkach dla królików i bez dostępu do wody. Takiego dramatycznego widoku inspektorzy z DIOZ nie widzieli już dawno. Dyrektor Inspektoriatu, Konrad Kuźmiński, relacjonował interwencję za pośrednictwem Twittera. We wpisach nie kryje swojego oburzenia. Zamieścił również krótki filmik z tej interwencji, na którym widać psiaki znajdujące się we wspomnianych wyżej klatkach. Koszmar! 

"Co ta PATOLOGIA ma w głowach? Jestem właśnie na interwencji, na wsi, gdzie gospodarz zapewnił swoim pupilom kolejne luksusowe warunki. Stara klatka na króliki, brak wody i przerażenie w oczach. Szlag by trafił takich „opiekunów”. Psy odbieramy!" - napisał pan Kuźmiński.

Nagranie z interwencji tutaj.

Tagi: Zwierzęta