wtv.pl > Gospodarka > Przerwa techniczna w mBanku. Instytucja informuje o poważnych utrudnieniach podczas najbliższego weekendu
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 19.03.2022 09:11

Przerwa techniczna w mBanku. Instytucja informuje o poważnych utrudnieniach podczas najbliższego weekendu

Jeśli nie złożysz wniosku nie dostaniesz od państwa 300 złotych
Arkadiusz Ziolek / East News

Klienci powinni już dzisiaj zadbać o to, by "uzbroić się" w gotówkę na sobotnią noc.

mBank zapowiada przerwę techniczną w nocy z soboty na niedzielę, która potrwa do niedzielnego przedpołudnia. W tym czasie klienci nie będą mogli korzystać z podstawowych funkcji jak płatności kartą, czy wypłacanie gotówki z bankomatów.

Utrudnienia w mBanku

Na oficjalnych profilach mBanku w mediach społecznościowych pojawiły się informacje, że w najbliższy weekend instytucja zamierza przeprowadzić przerwę techniczną. Problem jest o tyle poważny, że dotyczy sporej grupy osób - mBank może bowiem poszczycić się grupą ponad 4,6 mln klientów.

W tym czasie klienci banku nie będą mogli korzystać z podstawowych funkcji, jakie zapewnia im na co dzień.

Co to oznacza w praktyce? W sobotnią noc między godz. 2:00 a 8:30 posiadacze kart płatniczych nie będą mogli opłacić nimi zakupów, ani korzystać z bankomatów.

Dodatkowo od godz. 2:00 do 10:30 w niedzielę klienci mBanku nie uzyskają możliwości płacenia za nabywane przedmioty, czy usługi przez internet.

Ciężka noc dla klientów mBanku

Od 1:00 do 11:30 w niedzielę zablokowana będzie również możliwość składania wniosków. Podczas przerwy technicznej, klienci nie będą mogli również zalogować się na swoje internetowe konta.

Bank poinformował również, że mLinia będzie działała jedynie w trybie informacyjnym.

Instytucja apeluje do klientów, by wszelkie sprawy finansowe dotyczące wypłat, wpłat i korzystania z karty załatwili jeszcze przed przerwą techniczną.

Osoby, które w sobotnią noc planują zabawę w klubach, czy dyskotekach, powinny "uzbroić się" wcześniej w gotówkę. Mogą być bardzo zaskoczone, gdy usłyszą od kelnera, że ich karta... nie działa.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Tagi: mBank
Powiązane