Przemysław Czarnek spotyka się z nauczycielkami. gov.plŹródło: gov.pl
Wszystkie wideo autora Paweł Sekmistrz
Autor Paweł Sekmistrz - 28 Listopada 2020

Skrajna nieodpowiedzialność? Przemysław Czarnek w trakcie pandemii odwiedza szkoły i ma kontakt z dziećmi

Przemysław Czarnek odwiedził w tym tygodniu szkoły w województwie lubelskim. Epidemia koronawirusa nie przeszkodziła ministrowi edukacji w spotykaniu się z kadrami pedagogicznymi, a nawet z dziećmi. O tej niezwykle wzburzającej sytuacji informuje "Wyborcza".

Przemysław Czarnek wybrał "idealny" moment na wizytację szkół w województwie lubelskim - środek pandemii koronawirusa. Minister edukacji zdecydował się osobiście przekazać placówkom edukacyjnym sprzęt multimedialny.

Ogromna pustka i żal, mąż Marty Kaczyńskiej pokazał smutne zdjęcia. O co chodzi?Ogromna pustka i żal, mąż Marty Kaczyńskiej pokazał smutne zdjęcia. O co chodzi?Czytaj dalej

Przemysławowi Czarnkowi nie straszna epidemia 

Pandemia koronawirusa nie zwalnia tempa. Tylko wczoraj Ministerstwo Zdrowia ogłosiło kolejne 17 060 przypadków zakażeń. Doszło również do 579 zgonów. Druga fala epidemii okazuje się być znacznie bardziej niebezpieczna niż pierwsza, która dotknęła nas na wiosnę. 

Dziś w życie wchodzi kolejne rządowe obostrzenie - w uroczystościach rodzinnych odbywających się w domu może brać udział tylko 5 osób. To o 15 mniej od obowiązującego do tej pory ograniczenia. W zgromadzeniach publicznych i organizowanych wydarzeniach wciąż może uczestniczyć tylko 5 osób

Ta "magiczna piątka" najwyraźniej nie obowiązuje jednak jednego z reprezentantów ministerstw, który za nic ma sobie wprowadzone przez własny rząd obostrzenia dotyczące walki z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Chodzi o ministra edukacji, Przemysława Czarnka.

"Wyborcza" donosi, że polityk w środku epidemii postanowił wizytować szkoły w województwie lubelskim. Minister edukacji uznał, że to odpowiedni moment na spotkania z dziećmi i przekazywanie im sprzętu multimedialnego ufundowanego z budżetu państwa. 

Misja ministra edukacji nie może zaczekać 

Przemysław Czarnek odwiedził Szkołę Podstawową im. Anny i Andrzeja Nowaków w Ożarowie oraz Publiczną Szkołę Podstawową im. Jana Matejki w Majdanie-Grabinie. Obie placówki edukacyjne zostały obdarowane Szkolnymi Pakietami Multimedialnymi, w skład których wchodziły m.in. tablety.

Hejt w stronę Agaty Dudy za pewien gest. Nie każdy wie dlaczego internauci mają żal do pierwszej damyHejt w stronę Agaty Dudy za pewien gest. Nie każdy wie dlaczego internauci mają żal do pierwszej damyCzytaj dalej

Minister edukacji nie omieszkał również nawiązać kontaktu z kadrami pedagogicznymi. W rozmowie z dyrekcją i nauczycielami poruszono tematy dotyczące nauki zdalnej i potrzeb zarówno uczniów jak i wychowawców związanych z tego rodzaju edukacją. Wspominano także o planowanych zmianach jakie mają zostać wprowadzone na egzaminach. 

DZISIAJ GRZEJE:
1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
2. TVP dostała 4,8 miliarda złotych z budżetu państwa. Inne państwowe spółki mogą tylko pomarzyć o takich pieniądzach
3. Płaca minimalna 2021 do góry, znamy stawki. Uwaga, wzrosną także kary dla wszystkich
4. Rzecznik policji: Funkcjonariusze nie wiedzieli, że zatrzymują dziennikarkę. Tymczasem na zdjęciach widać coś innego

Choć rzeczniczka prasowa Ministerstwa Edukacji Narodowej w rozmowie z "Wyborczą" twierdzi, że podczas spotkań zachowane były wszelkie zasady reżimu sanitarnego, zdjęcia ze spotkań są dowodem na zupełnie inny stan rzeczy. Podczas rozmowy z Przemysławem Czarnkiem przy stole w jednej ze szkół zasiada bowiem ok. 10 osób, co znacznie przekracza dozwoloną liczbę członków zgromadzenia publicznego. 

Warto też zaznaczyć, że na spotkaniu z Przemysławem Czarnkiem obecna musiała być również reprezentacja dzieci, które miały za zadanie wręczyć ministrowi kwiaty i podziękować za przekazane środki edukacyjne. Mimo że minister edukacji przeszedł już zakażenie koronawirusem, specjaliści wciąż nie potwierdzili czy nie może dojść do ponownego zachorowania przez osobę, która cierpiała na tę przypadłość. 

To nie pierwszy raz gdy Przemysław Czarnek wykazuje się tak rażącym brakiem odpowiedzialności. W październiku głośno było o jego wizycie u babci w szpitalu mimo kategorycznego zakazu odwiedzin w placówkach medycznych. 

Zdjęcie wyróżniające się pochodzi z Serwisu Rzeczypospolitej Polskiej GOV.pl

źródło: wyborcza.pl, tvn24.pl

Największe kłamstwo w karierze Bayer Full wyszło na jaw. Jest inaczej, niż wszyscy myśleliNajwiększe kłamstwo w karierze Bayer Full wyszło na jaw. Jest inaczej, niż wszyscy myśleliCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Oficjalnie wydano już rozporządzenie. Nowe restrykcje na nadchodzące święta
  2. Najbardziej niezwykły domowy chleb na świecie. Potrzebujesz 1 osobliwego składnika, smakuje wybornie
  3. Szczegóły tajnego pogrzebu Henryka Gulbinowicza. Na grobie nietypowy wieniec
  4. "Pokaż, że masz jaja". Ostre słowa w stronę Przemysława Czarnka na antenie Polsat News
  5. "Uważaj na głowę". Niesamowita inicjatywa Szpitala Klinicznego w Krakowie
  6. Nic, tylko zazdrościć. Doda pokazała zdjęcie inne niż pozostałe, wypoczywa bardzo daleko od Polski
  7. 5-letnie dziecko dokonało niewiarygodnego odkrycia. Archeolodzy nie mogą uwierzyć