wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

"Zboczenia, dewiacje, wynaturzenia". Nie miejcie złudzeń, stare nagranie Czarnka dokładnie przedstawia jego poglądy

5 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Na nagraniu sprzed 2 lat, Przemysław Czarnek nie stronił od okrutnych i homofobicznych tez. Obecny minister edukacji wciąż kontynuuje wykluczającą narrację. Tymczasem młodzież LGBT walczy z depresją i dyskryminacją.

  • Przemysław Czarnek w 2018 roku powiedział, co myśli o marszach równości

  • Działanie osób LGBT odbiera jako niekonstytucyjne

  • "Obnoszenie się ze swoją seksualnością jest obrzydliwe" - grzmiał

Politycy o prawicowych poglądach wielokrotnie argumentowali swoje stanowiska, mówiąc, że "LGBT, a homoseksualiści, to nie to samo". Jest to, oczywiście, kłamstwo. Skrót LGBT pochodzi od słów: lesbijki, geje, biseksualiści i transseksualiści. Zwrot pomaga określić i ujednolicić złożoną grupę społeczną, tak by dostosować przekaz do odbiorcy. 

Skrajnie prawicowi aktywiści zaś przekonują o istnieniu "lobby LGBT", czy funkcjonowania swego rodzaju organizacji "LGBT", dążącej do prowadzenia równouprawnienia w Polsce. Niektórzy jednak, jak Przemysław Czarnek mogą sugerować wprost, że osoby nieheteronormatywne nigdy nie będą równe ludziom normalnym. 

- W Lublinie 13 października ma się odbyć marsz równości. Nazwa sugeruje, że mamy jakąś nierówność i trzeba teraz demonstrować równość. Ale jaką mamy nierówność? Nierówność małżeństw? Przecież Konstytucja stanowi, że pod szczególną ochroną jest jedynie związek kobiety i mężczyzny - Komentował Przemysław Czarnek. 

Zdaje się, że "ekspert" od Konstytucji nie zapoznał się z wypowiedzią byłej rzeczniczki praw obywatelskich. Profesor Łętowska deklaruje, że słynny już artykuł 18 gwarantuje jedynie ochronę małżeństwom różnopłciowym. Ustawa zasadnicza nie zabrania zawierania innych związków małżeńskim, a jedynie wytycza, które z nich zasługują na ochronę

"Małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny, rodzina, macierzyństwo i rodzicielstwo znajdują się pod ochroną i opieką Rzeczypospolitej Polskiej" - brzmi wspomniany przez Przemysława Czarnka przepis. 

- Twierdzę, że takie obnoszenie się ze swoją seksualnością na ulicy jest po prostu obrzydliwe. Mnie nie interesuje, kto z kim śpi, to są sprawy prywatne. Obnoszenie się z nią na zewnątrz jest obrzydliwe i świadczy o braku kultury, tych, którzy na te marsze chodzą - deklarował polityk Prawa i Sprawiedliwości. 

- Zdrowe odżywianie się jest dobrze promowane i ma to swoje efekty, więc promujmy zdrowe życie w sferze seksualnej i psychicznej. Zdrowe życie oparte na rodzinie, jej fundamentach, na małżeństwie kobiety i mężczyzny, na podstawie prokreacji. Nie promujmy zboczeń, dewiacji, wynaturzeń. To jest działanie przeciwko naszemu społeczeństwu - słyszymy na nagraniu.  

Obraźliwe deklaracje Przemysława Czarnka są już powszechnie znane opinii publicznej. Przypomnijmy więc, że polityk ten jest liderem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Odpowiada za młodzież, również tę należącą do społeczności LGBT. Nie mamy dokładnych czy wiarygodnych danych na temat wskaźnika samobójstw wśród dzieci i młodzieży LGBT+, jednak możemy posłużyć się innymi, jednoznacznymi informacjami. 

Według raportów Kampanii Przeciw Homofobii, Lambdy i Trans-Fuzji z 2017 roku, młodzież LGBT poniżej 18 roku życia w zdecydowanej większości zmaga się z myślami samobójczymi. Aż 69,4% badanych wyznało, że myśli o odebraniu sobie życia. 12% zaś podało, że często odnotowują takie zjawisko.

Redakcja "Demagog" przytacza badanie UNESCO "Out in the open", z którego wynika, że nieheteroseksualna młodzież z Belgii, Polski, Stanów Zjednoczonych oraz Holandii zmaga się z myślami samobójczymi od dwóch do pięciu razy częściej niż heteroseksualni rówieśnicy.

Choć w ostatnim czasie minister mógł zdawać się nieco złagodzić swój ton na rzecz politycznego PR-u, warto pamiętać, w jaki sposób o osobach nieheteronormatywnych wypowiadał się jeszcze jako samorządowiec. Jego postawa z pewnością wpłynęła na mieszkańców Lublina, próbujących w agresywny sposób blokować przemarsz. W 2018 roku nasza redakcja uczestniczyła w tamtejszym Marszu Równości.

Źródło: [Demagog]

Podobne artykuły

Polska

Prof. Simon otrzymuje groźby śmierci za namawianie do szczepień. Członek Rady Medycznej przy premierze na celowniku?

Czytaj więcej >

Polska

Znamy wyniki sekcji zwłok 19-latki, która zginęła w Katowicach. Stwierdzono rozległe obrażenia

Czytaj więcej >
Marek BAZAK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Kłodzko. Tragedia na torach. Zginęła kobieta

Czytaj więcej >
Marek BAZAK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Musi zapłacić zaległy abonament RTV, mimo że nie ma telewizora. Dziwna reakcja Poczty Polskiej

Czytaj więcej >
Twitter & Śląska Policja

Polska

Wypadek w Katowicach. Pojawiło się nowe nagranie, pokazuje zupełnie inną perspektywę

Czytaj więcej >
Pixabay/cbakobus - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Popularne produkty wycofane ze sklepów. Aż 12 rodzajów lodów skażonych tlenkiem etylenu

Czytaj więcej >