wtv.pl
Głogów

Facebook/Czujny

Protest kibiców w Głogowie. Interwencja policji

28 Marca 2021

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Głogów. Dziś o godzinie 12:00 setki kibiców i przeciwników zasad sanitarnych zebrało się pod miejskim ratuszem, by okazać swój sprzeciw. Na miejscu byli uzbrojeni funkcjonariusze policji, jednak ograniczono się jedynie do spisy

Wczoraj na terenie Głogowa odbywał się mecz między Chrobrym a Puszczą Niepołomice. Zamknięte stadiony nie przeszkodziły kibicom, którzy zgromadzili się pod miejscem rozgrywek. Na miejscu już pracowały tamtejsze patrole policji. "Mecz rozgrywany bez publiczności był wydarzeniem, które najwidoczniej wymagało olbrzymiej mobilizacji w szeregach milicji" - zakomunikowali autorzy protestu. 

CHROBRY - Puszcza Niepołomice (27.03.2021) Po czterech wyjazdach z rzędu, dziś Chrobry grał pierwszy domowy mecz w tym...

Opublikowany przez chrobry.glogow.pl Sobota, 27 marca 2021

Głogów. O 12:00 setki kibiców zebrało się pod Ratuszem

Grupy kibiców uskarżają się na brak możliwości wsparcia ulubionego zespołu. Według administratorów strony "Chrobry Głogów" niepokojące są także priorytety policji, która ma skupiać sie na "obstawianiu blokowisk, chodników prowadzących na stadion, czy wjazdu na parking". Oburzeni zwołali manifestacje, która odbyła się dziś pod głogowskim ratuszem. Demonstracje spod urzędu przeszła przez samo centrum miasta. 

Policja blokowała ulicę, a ze zdjęć możemy dostrzec nie tylko pełne uzbrojenie, ale także broń na gumowe kule. Lokalne media informują, iż na ulicach Głogowa stawiło się około 400 osób. "Kaczyński, Morawiecki, Niedzielski - wasz suweren idzie po was" - skandowali protestujący. Funkcjonariusze nawoływali do rozejścia się, powołując się na stan epidemii oraz rządowe obostrzenia. Manifestujący nie zamierzali jednak zrezygnować. 

Cała akcja trwała przez ponad trzy godziny. Służby mundurowe zatrzymały kilkanaście osób i wylegitymowały pozostałych uczestników manifestacji. Jeszcze 26 marca pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Głogowie zapowiadali wyciąganie konsekwencji wobec osób naruszających restrykcje.

Do 9 kwietnia branie udziału w imprezach masowych zostało zakazane. Tymczasem nie tylko nie przestrzegano dystansu społecznego. Wiele osób nie miało na twarzy maseczek. Na miejscu stawiły się zespołu antykonfliktowe. Wśród manifestujących znaleźli się zwolennicy teorii spiskowych. W kierunku policjantów sypały się wulgaryzmy i groźby pozwów o odszkodowania. 

W kierunku policjantów poleciały między innymi kamienie. 

"Każda osoba, która nie stosuje się do takich zaleceń, musi liczyć się z odpowiedzialnością karną. Z uwagi na wzrost zakażeń nie będzie pobłażania dla osób świadomie łamiących przepisy. Funkcjonariusze będą reagować na każdy przypadek naruszenia prawa" - czytamy w komunikacie. 

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: [YouTube/Polski/Facebook/Czujny]

Podobne artykuły

W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >
W Czaczu w Wielkopolsce służby wezwane zostały do samobójcy

Polska

Samobójstwo 27-latka w Czaczu w Wielkopolsce. Mężczyzna powiesił się na drzewie

Czytaj więcej >