Protest przed ministerstwem Zbigniewa Ziobry.. facebook/Video-KODŹródło: facebook/Video-KOD
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 27 Lipca 2020

Pilny i nagły protest pod ministerstwem Zbigniewa Ziobry. Ludzie nie wytrzymali i wyszli na ulicę

Protest kobiet wobec pomysłu wypowiedzenia konwencji stambulskiej przez rządzących po raz kolejny odbywa się w Warszawie, tym razem będąc sygnowany hasłem "Nie będziemy ofiarami". To kolejny przykład sprzeciwu Polek i Polaków dla działań kierowanego przez Zbigniewa Ziobrę Ministerstwa Sprawiedliwości.

Kobiety zgromadziły się pod zarządzanym przez Ziobrę ministerstwem, by po raz kolejny wyrazić swoją niezgodę na plany Prawa i Sprawiedliwości mówiące o wypowiedzeniu konwencji antyprzemocowej, zwanej też konwencją stambulską. "Nie dla legalizacji przemocy domowej", czytamy na transparentach trzymanych przez protestujące.

Jacek Kurski wyrzucił syna z domu za to, że stanął po stronie matki? Nikt nie wie o sprawie wymeldowania, zaskakująceJacek Kurski wyrzucił syna z domu za to, że stanął po stronie matki? Nikt nie wie o sprawie wymeldowania, zaskakująceCzytaj dalej

Protest przed ministerstwem Zbigniewa Ziobry

Przypomnijmy, że protesty przeciw planom rządu PiS odbyły się uprzednio 24 lipca. Wówczas oburzeni obywatele wyszli na ulicę w całej Polsce, otwarcie sprzeciwiając się zapowiedzianemu 16 lipca przez minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlenę Maląg wypowiedzeniu konwencji stambulskiej, ratyfikowanej przez Polskę w 2015 roku.

Eleni wcześniej dała koncert u o. Rydzyka, teraz zrobiła wielkie show w Sanktuarium. Wielu fanów może się od niej odwrócićEleni wcześniej dała koncert u o. Rydzyka, teraz zrobiła wielkie show w Sanktuarium. Wielu fanów może się od niej odwrócićCzytaj dalej

Uzasadniając stanowisko rządzących, Zbigniew Ziobro raz po raz zapewniał, że wprowadzone przez rząd Prawa i Sprawiedliwości przepisy w wystarczający sposób zapewniają sprawiedliwość dla osób będących ofiarami przemocy domowej.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Pierwszy raz od 10 lat, rekordowa podwyżka dla wszystkich. Emeryci będą zadowoleni?
2. Jacek Kurski w bardzo poważnych tarapatach. Nie nacieszył się stołkiem w TVP, pojawił się ogromny problem
3. W Niemczech planowali setki sklepów, postawili tylko 3. Nowa sieciówka wchodzi do Polski, plany są ambitne
 

Choć na ten moment protest kobiet przed Ministerstwem Sprawiedliwości ma charakter dość kameralny, niewykluczone, że wraz z późniejszymi godzinami przybierze on pokaźniejsze rozmiary. Dzierżących plakaty z napisem "piekło kobiet" protestujących zdaje się z wolna przybywać. Transmisję ze zdarzenia za pośrednictwem Facebooka prowadzi m.in. profil Video-KOD.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zenon Martyniuk błaga o pomoc. Liczy się każde wsparcie, sytuacja jest dramatyczna
  2. Zabezpieczcie zapasy wody. Niedługo wyłączą ją w jednej z części Warszawy. Lepiej się przygotujcie.
  3. Nakaz noszenia maseczek niezgodny z prawem
  4. PKO BP wysłał dziś ważny komunikat do wszystkich klientów banku. Doszło do pewnej rewolucji
  5. Ciotka o dużych gabarytach krzywdziła i za karę usiadła na 9-letniej dziewczynce. Dziecko zmarło
  6. Rodzice wykończyli niemowlę, maleństwo zmarło. Niewyobrażalna tragedia w jednym z polskich miast
  7. Druzgocące doniesienia Polaków wypoczywających na Rodos. Bezpieczeństwo turystów zagrożone

Źródło: facebook