wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Pilny i nagły protest pod ministerstwem Zbigniewa Ziobry. Ludzie nie wytrzymali i wyszli na ulicę

20 Marca 2022

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Protest kobiet wobec pomysłu wypowiedzenia konwencji stambulskiej przez rządzących po raz kolejny odbywa się w Warszawie, tym razem będąc sygnowany hasłem "Nie będziemy ofiarami". To kolejny przykład sprzeciwu Polek i Polaków dla działań

Kobiety zgromadziły się pod zarządzanym przez Ziobrę ministerstwem, by po raz kolejny wyrazić swoją niezgodę na plany Prawa i Sprawiedliwości mówiące o wypowiedzeniu konwencji antyprzemocowej, zwanej też konwencją stambulską. "Nie dla legalizacji przemocy domowej", czytamy na transparentach trzymanych przez protestujące.

Protest przed ministerstwem Zbigniewa Ziobry

Przypomnijmy, że protesty przeciw planom rządu PiS odbyły się uprzednio 24 lipca. Wówczas oburzeni obywatele wyszli na ulicę w całej Polsce, otwarcie sprzeciwiając się zapowiedzianemu 16 lipca przez minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlenę Maląg wypowiedzeniu konwencji stambulskiej, ratyfikowanej przez Polskę w 2015 roku.

Uzasadniając stanowisko rządzących, Zbigniew Ziobro raz po raz zapewniał, że wprowadzone przez rząd Prawa i Sprawiedliwości przepisy w wystarczający sposób zapewniają sprawiedliwość dla osób będących ofiarami przemocy domowej.

Choć na ten moment protest kobiet przed Ministerstwem Sprawiedliwości ma charakter dość kameralny, niewykluczone, że wraz z późniejszymi godzinami przybierze on pokaźniejsze rozmiary. Dzierżących plakaty z napisem "piekło kobiet" protestujących zdaje się z wolna przybywać. Transmisję ze zdarzenia za pośrednictwem Facebooka prowadzi m.in. profil Video-KOD.

Źródło: facebook

Tagi:

RządWarszawaZbigniew Ziobro

Konrad WrzesińskiAutor

Absolwent American Studies Center. Prywatnie miłośnik sportu i literatury pięknej, w szczególności polskiej i rosyjskiej.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Piotr Molecki/East News - zdjęcie ilustracyjne

Michał Dworczyk wydał pilny apel. Potrzebuje pomocy w uratowaniu dziecka

Czytaj więcej >

Przemysław Czarnek do dymisji? Ruszyła zbiórka podpisów

Czytaj więcej >

Donald Tusk po głosowaniu w PE: Wstydźcie się!

Czytaj więcej >

Przemysław Czarnek do dymisji? Sejm zdecydował

Czytaj więcej >