Protest, do którego dojdzie w piątek na ulicach jednego z polskich miast być może przyciągnie tłumy.. (zdjęcie ilustracyjne protest) Wikipedia/Platforma Obywatelska RPŹródło: (zdjęcie ilustracyjne protest) Wikipedia/Platforma Obywatelska RP
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 27 Kwietnia 2020

Wielki protest społeczny w jednym z polskich miast. Mają dość "PiSowskiej dyktatury"

Protest, do którego dojdzie w piątek na ulicach Poznania być może przyciągnie tłumy. W samo południe wielu mieszkańców miasta chce się spotkać na placu Wolności, by wyrazić swój sprzeciw wobec władzy i ich działań. Organizatorem tego wydarzenia na Facebooku jest Dla Rzeczypospolitej.

"Protest ma na celu wyrażenie opinii na temat tego co się dzieje w Polsce" - czytamy we wpisie na stronie Dla Rzeczypospolitej na Facebooku. Organizatorzy zapewniają, że wydarzenie to ma charakter pokojowy, choć społeczeństwo ma stanowczo dość działań partii rządzącej.

Jurek Owsiak wydał ważne oświadczenie. Jedno z najpopularniejszych jego wydarzeń odwołaneJurek Owsiak wydał ważne oświadczenie. Jedno z najpopularniejszych jego wydarzeń odwołaneCzytaj dalej

Protest społeczny na placu Wolności w Poznaniu. "Mamy dosyć tej PiS-owskiej dyktatury"

- Zbieramy się na Placu Wolności w Poznaniu na godzinę 12:00 w dniu 1 maja 2020 roku, aby wyrazić swe zdanie na temat działań Rządu Polskiego na rzecz Nas wszystkich, obywateli - wyjaśniają organizatorzy. I dodają: - Mamy dość tego wszystkiego! Ówczesna władza doprowadziła do katastrofy ekonomicznej w Naszym pięknym kraju, ludzie stracili dobytek życia, pracę, normalne funkcjonowanie w społeczeństwie, inni popadli w straszne długi przez działania Polskiego Rządu. Okres pandemii w Polsce pokazał prawdziwe oblicze władzy, która pisze ustawy pod swoimi stołkami mając za nic obywateli w tym kraju oraz nie liczy się z ich zdaniem. Nie chcemy takiego Rządu! Nie zgadzamy się na takie traktowanie! Nie zgadzamy się na łamanie Konstytucji Rzeczypospolitej! Nie zamierzamy dłużej się temu biernie przyglądać" - czytamy w komunikacie organizatorów wydarzenia.

- Mamy do tego konstytucyjne prawo. Koniec tej dyktatury, koniec rządów PiS, mamy dosyć tej PiS-owskiej dyktatury" - grzmią.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Jest opinia Sądu Najwyższego. "Zagrożenie dla bezpieczeństwa w ogromnej skali"
2. Za kilkanaście godzin będzie niebezpiecznie. IMGW wydało ostrzeżenia, zagrożenie nadchodzi z południa

Zainteresowani wzięciem udziału w wydarzeniu proszeni są o wzięcie ze sobą maseczek ochronnych i rękawiczek, w celu zachowania zasad bezpieczeństwa w związku z epidemią, a także o zabranie ze sobą czerwonych kartek i flag narodowych.

Warto jednak dodać, że nie należy zapominać o obowiązującym w Polsce zakazie zgromadzeń publicznych.

Facebook/Dla Rzeczypospolitej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jest data, kiedy najwcześniej pojawi się szczepionka na COVID-19. Naukowcy nie mają wątpliwosci
  2. WP: Szykuje się segregacja klientów? Prawdopodobnie jeden typ osób będzie mógł wchodzić bez kolejki i ponad limit
  3. Poczta Polska już jest w posiadaniu naszych danych wrażliwych. Wielu będzie wściekłych
  4. Ksiądz pozwolił zdjąć maseczki podczas mszy w kościele. Jego tłumaczenia odbierają mowę
  5. Nagle kot zamknął właścicieli na balkonie. Musiała interweniować straż w polskim mieście
  6. Tłumy ludzi na deptaku we Włoszech. Wielu bez maseczek, władze są wściekłe

Źródło: epoznan.pl