Urząd Skarbowy. ARKADIUSZ ZIOLEK/East NewsŹródło: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 5 Maja 2020

Lepiej wcześniej załatwić sprawy urzędowe. Szykuje się protest, jakiego jeszcze nie było

Protest pracowników urzędów skarbowych zbliża się wielkimi krokami. Charakter strajku będzie dosyć nietypowy. Pracownicy domagają się podwyżek i nie zamierzają odpuszczać. Boją się, że kryzys dosięgnie także ich. Forma protestu, na jaką się zdecydowali, może zaskakiwać.

W wielu branżach kryzys dał o sobie znać. Ludzie tracą pracę, obcina się im pensje. Niektórzy pomimo pandemii postanowili strajkować i zawalczyć o swoje. Pracownicy skarbówki szykują nietypowy protest. Pandemia nie daje możliwości wyjścia na ulicę, dlatego znaleźli inną metodę na manifestowanie swojego niezadowolenia.

Jakimowicz nie daje o sobie zapomnieć. Publicznie kpił z kandydata na prezydenta, zadziwiający wpisJakimowicz nie daje o sobie zapomnieć. Publicznie kpił z kandydata na prezydenta, zadziwiający wpisCzytaj dalej

Prostest pracowników skarbówki

Zdając sobie sprawę z sytuacji finansowej w naszym kraju, pracownicy urzędów skarbowych postanowili już teraz zawalczyć o podwyżki. Domagają się przyśpieszenia premii, która została obiecana na koniec czerwca. Doskonale wiedzą, że może zabraknąć pieniędzy. Chcą podniesienia pensji o wynegocjowane wcześniej 6%.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Ciężkie oskarżenia przeciw premierowi Morawieckiemu. Poseł ujawnił zadziwiające szczegóły
2. Złe wieści dla osób trzymających oszczędności w bankach. Aktywa nie ochronią już kapitału

W czwartek równo o 10 planują na 15 minut wyłączyć swoje komputery. To ma być decydujący kwadrans, petenci w tym czasie niczego nie załatwią w urzędach. Pracownicy US pytają, dlaczego właśnie ich pensje zamrożono na 10 lat. W tym czasie z podwyżek cieszyli się już pracownicy policji, sądów, ZUS-u czy służb specjalnych. "W czym jesteśmy gorsi?"- pytają.

Ministerstwo Finansów jeszcze nie zdecydowało jaką decyzję podejmie ws. postulatów związkowców. Jak zauważa, to wydatek prawie miliarda złotych na kolejne kilka lat. Nie wiadomo, czy resort i nasze państwo na to stać. Związkowcy szantażują ich zwolnieniami lekarskimi.

Podstawą dobrze funkcjonującego państwa są pracownicy. Warto o nich dbać i zapewniać godziwe wynagrodzenie. Godne wynagrodzenie to podstawa w cywilizowanym państwie.

Źródło: [RMF24.PL]

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kontrowersje wokół ustawy Covidowej. Polski rząd może inwigilować obywateli
  2. Ogromny hałas, huk, antyterroryści. Akcja CBŚP w Warszawie. Co się dzieje?
  3. Co tam się wydarzyło? Alarmy bombowe w polskich galeriach handlowych, doszło do ewakuacji
  4. Plany wyborcze Kaczyńskiego jednak się nie sprawdzą? Padł nowy termin, jest najbardziej prawdopodobny
  5. Tragiczne doniesienia ze Śląska. 4-miesięczna dziewczynka uratowana w ostatniej chwili, była ofiarą okropnych czynów
  6. Dramatycznie przykre wiadomości z północy Polski. Niestety stracił życie